SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Domowy trenining na Rzeźbe - Co i jak?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 607

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 148 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4850
Witam, jestem tutaj nowy i nie wiem co i jak bo jestem nierozeznany. No cóż, przejdźmy do sedna sprawy.

Otóż chciałbym zacząć trenować w domowych warunkach, bez jakiegoś specjalistycznego sprzętu treningowego, aby poprawić swój wygląd i budowę. Mam 16 lat, Parametry: Wzrost - 185cm, Waga - 80/90 (wacha się ostatnio bo chudne i tyje w zależności od danego okresu), 100cm w klatce piersiowej, 98cm w brzuchu i talii, 103cm w tyłku (wiem, dość dużo :/) i to narazie tyle bo dużo się nie mierzyłem, a i jeszcze 38cm w Bicu. Chyba to narazie wystarczy jak coś to dopisze więcej żebyście mogli wiedzieć co i jak.

Jestem troche gruby i chciałbym tą mase przepalić na tkanke mięsniową. Odżywiam się dobrze, 4-5 posiłków dziennie, dość małych. Śniadanie : kanapka, Drugie śniadanie : kanapka, Obiad: Mięsko + Ziemniaki i jakaś sałatka, Kolacja : Jogurt, coś mało kalorycznego lub Brak jakiej wogle kolacji. Pomiędzy posiłkami zdarza mi się zjeść deser: jakiś owoc (najczęściej jabłko, mandarynki) lub jogurt. Ograniczyłem ostatnio Cukier i Sól, nie słodze herbaty ani kawy, nie jem słodyczy a jeżeli już to tylko spróbuje coś (mały kęs raz na jakiś czas) i tyle. Pije zieloną herbate na dobrą przemiane materii i wodę mineralną lekko gazowaną. Diety nie chce układać bo nie mam na to funduszy, a po drugie odradzono mi jej, mam jedynie jeść dużo razy w ciągu dnia i dosyć zdrowo.

Ale koniec z tym gadaniem o diecie i jedzeniu, chce poprostu trenować a że nie mam czasu ani kabony na profesjonalną siłownie przynajmniej 3/4 razy w tyg. chce poćwiczyć w domu na własną ręke! I tutaj jest moje pytanie. Jakie byłyby efekty takiego treningu i po jakim okresie byłyby widoczne jakiekolwiek efekty? Narazie codziennie od 5 dni (niedawno zacząłem) robie A6W i dobrze idzie, mięsnie już są troche twardsze i zahartowane. Ale nie wiem co ćwiczyć na inne partie mięsniowe! Np. klatke, ramiona, przedramie, uda, łydki, itp itd. Jednym słowiem WSZYSTKO. W domu mam tylko 1 Hantelke (7kg), dość malutko. Myślałem o pompkach, wyciskaniu hantli na trica i bica, przysiadach, wyrzuty, step itp. Ale wole zapytać się profesjonalistów lub osoby obeznane w temacie. I tu wasza rola się zaczyna.

Zaznaczam: JESTEM ŻÓŁTODZIOBEM, NIE MIAŁEM STYCZNOŚCI WIELKIEJ Z PRO. ĆW. WIĘC PLANU TRENINGOWEGO NIE UŁOŻE BEZ JAKIEJKOLWIEK POMOCY.

Dzięki z góry i pozdrawiam

Zmieniony przez - RiseMeph w dniu 2011-01-14 23:17:42
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3988 Napisanych postów 9621 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 407794
Rozumiem, że na razie chcesz fatu trochę zrzucić i ukształtować sylwetkę. Możesz to zrobić w domu przydałby Ci się drążek rozporowy do podciągania na plecy. Plan treningowy dla siebie znajdziesz w dziele trening domatora. Siłowo ćwicz tym programem tylko 3 razy na tydzień. W pozostałe dni możesz wrzucić aeroby. A6w to moim zdaniem kiepski pomysł i trenowałbym brzuch tylko w dni treningu siłowego.

OnGear

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Program treningowy

Następny temat

Pierwsza redukcja REDUKCJA- plan + dieta

WHEY premium