SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Domowe ptasie mleczko

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2494

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2447 Napisanych postów 2779 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 252680
Zazwyczaj z wiaderka sera robię dwie wersje czekoladową i białą.

Białe :
600 g dobrego twarogu z wiaderka bez dodatków
200 g kremówki 30 %
30 g żelatyny
100 g wody
stewia, ksylitol itp do smaku

Czekoladowe :
400 g twarogu
340 g-opakowanie- niesłodzonego mleka skondensowanego – może byc light czyli 4% tłuszczu
30 g żelatyny
100 g wody
stewia , ksylitol do smaku
25 g kakao

Mleko i kremówkę schłodzic w lodówce. Ubic mikserem w oddzielnych naczyniach. Żelatynę rozpuścic w 100 g wody z ksylitolem lub stewią, przestudzic.Ser dobrze zmiksowac. Połączyc z kremówką lub/i mlekiem. Na końcu dodac rozpuszczoną żelatynę. Chwilę miksowac, przelac do tortownicy lub innego naczynia i schłodzic w lodówce.
Podany przepis można dowolnie modyfikowac. Można wszystkie składniki – twaróg, mleko, kremówkę i żelatynę połączyc i dopiero na końcu podzielic na dwie porcje i do jednej dodac kakao..Proporcje składników często zmieniam. Warto eksperymentowac, aby sprawdzic co nam bardziej smakuje. Ja zwykle robię jedną wersję z kremówką , drugą z mlekiem. Mają inne makro, zwłaszcza jeśli chodzi o tłuszcz,co pozwala mi to dodac do miski danego dnia tę wersję, która lepiej pasuje do rozkładu.
Makro nie podaję, bo w zależności od tego co i ile ktoś doda jako słodzik, będzie inne.


"Niektórzy widzą rzeczy takimi, jakimi są, i pytają : dlaczego ? Ja śnię rzeczy, które nigdy nie istniały , i powiadam : czemu nie ? "
G.B. Shaw
http://www.sfd.pl/Alhambra_nowe_wyzwania-t1037040.html

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 24296 Napisanych postów 68010 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 537560
Dzieki za przepis. Bardzo smakowicie wyglada!!

"... Nie ważne czy dobrze, ważne że z efektem..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94328 Napisanych postów 364266 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668599
fajne łap soga i pochwałę

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 488 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15217
bez mleka skondensowanego jak wyjdzie? Można coś innego dodać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2447 Napisanych postów 2779 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 252680
byx007
bez mleka skondensowanego jak wyjdzie? Można coś innego dodać?


Jest opcja z kremówką. Jak pominiesz i mleko i kremówkę, to wyjdzie sernik na zimno, a nie o to chodzi. Nie próbowałam jeszcze z ubitym mlekiem kokosowym, ale podejrzewam,że także wyjdzie pyszne.

"Niektórzy widzą rzeczy takimi, jakimi są, i pytają : dlaczego ? Ja śnię rzeczy, które nigdy nie istniały , i powiadam : czemu nie ? "
G.B. Shaw
http://www.sfd.pl/Alhambra_nowe_wyzwania-t1037040.html

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kasza jęczmienna z kurczakiem i garam masala.

Następny temat

Najprostsza zupa/krem na świecie!

WHEY premium