SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dokąd zmierza kulturystyka ? Spojrzenie na przestrzeni lat.

temat działu:

Aktualności - Kulturystyka i Fitness

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 76291

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728644
Pewnie ze mozliwe ale wtedy wyciskało się zupełnie inaczej niz dzis.takze wyciskanie na treningach to inna sprawa niż wyciskanie na zawodach....W Polsce tez wielu zawodników w latach 60 wyciskało ok 200 kg ale na zawodach rekord wynosił 170 kg...
Podobnie z przysiadami...przysiadano do ławki,robiono połprzysiady,przysiady do kata prostego-kazda odmiana to duza roznica w wyniku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94 Napisanych postów 611 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 29366
a to nie był czasem jeszcze naturalny testosteron?

Gdy odpuszczasz,twój przeciwnik ma trening życia i już nigdy go nie dogonisz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 317 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11950



Każdy technikę może sam ocenić (o ile filmik jest prawdziwy).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94 Napisanych postów 611 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 29366
Naturalny w sensie ze nie syntetyczny.(Nie zdązyłem edytowac)

Gdy odpuszczasz,twój przeciwnik ma trening życia i już nigdy go nie dogonisz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728644
wycisnał bardzo dobrze.jest opis ile tam bylo na sztandze?bo mogło to byc tez 180 kg...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3996 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 34531
Mahoney, testosteron został zsyntetyzowany w 1935r
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 413 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6246
Gringss ma sporo racji co do maksymalnych możliwości naturalnego kulturysty. Redukcja pozjada mięso jeśli chce się zejść poniżej 8-10% bf. Także 10 kg powyżej wzrostu to bardzo dobry wynik dla naturala, powtarzam bardzo dobry. NattyDread- 3.5 roku masz za sobą czyli najlepsze teraz coraz wolniej a jak stagnację będziesz chciał przełamać konkretnym treningiem to oczekuj kontuzji, zużycia- nie ma na to mocnych. Wyjściem jest mądra periodyzacja i rozłożenie wyników na lata- Masti pewnie się zgodzisz.

Co do siły to uważam że można wyciskać spokojnie 180-200 kg na klatę czysto i poprawnie bez durnych koszulek ale potrzeba lat ciężkiej pracy. Sam po 14 latach wyciskam 160kg-165kg nie będąc szczególnie silnym genetycznie i bardzo rzadko schodząc poniżej 5 powtórzeń.Oceniam że mam jeszcze 6-10 lat rozwoju. Co roku zakładam 3-5 kg wzrost i 2-4 miesiące treningu dającego przyrost.
Celem jest 200 kg choć zupełnie zadowoli mnie 180 kg technicznie na zawodach bez koszulki.
Podejrzewam, że ludzie lepiej predysponowani ode mnie wycisną naturalnie 200-225 kg. Ograniczeniami staja się kontuzje zazwyczaj.


Zmieniony przez - dżejkejem w dniu 2012-08-15 19:56:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94 Napisanych postów 611 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 29366
Możecie mi nie wierzyć(sam bym nie uwierzył ) w wieku 18-19 lat,ćwiczac klatke 3 razy w tygodniu byłem w stanie 140(co prawda kiepsko technicznie-nikt by tego nie zaliczył) wycisnać w granicach 8-10 razy.Wazylem wtedy jakies 95-98 kg.Nikt mnie techniki nie uczył,treningu nie rozpisywał.Oceniam ze 165-170 (poprawnie technicznie, z zatrzymaniem) było w moim zasiegu nawet przy tej kiepskiej technice.Po 3 latach treningów.Mam 192 cm wzrostu, a gdy zaczynałem przygniotła mnie 60.Wszystko co stosowalem przez te 3 lata to chyba 3 puszki kreatyny i z 5 kg gainera...dieta? jaka dieta.Potem zrozumialem ze aby rosnąc musze ćwiczyć inaczej,przerzuciłem sie na skos i nie używalem wiecej niz 100 kg wiec sila spadła.Teraz po 4 latach od tego wyciskam w granicach 160.Reasumujac (możę ktoś dobrnąl do tego momentu) uważam ze w moim zasiegu jest jakies 200-220 kg (trening trojbojowy,dieta,suplementacja).Jako tako znajac statystyke nie wierze ze jestem jakimś wybrańcem genetycznym.Wg mnie ktoś predysponowany może te 240-250 wycisnąć. Nie mowie oczywiscie o ludziach w kategoriach pokroju 75kg(Joe Mazza bodajże przy tej wadze wycisnał 300)ale o ponad stukilowych chłopach.Dodam ze koszulki do wyciskania do teraz na oczy nie widziałem i o wyciskaniu bez tejże mowie.
Dodam ze jezeli Ronnie pisze ze na czysto bral 300 czy 320 w ciagu to jestem w stanie mu uwierzyc.Kumpel po roku treningów ciagu raz z w tyg z plecami zrobil 240...ja zrobilem to samo w połtora roku.Wiem ze potem idize wolniej ale 260-280 bym zrobił nastawiajac sie na to.skoro ja moge tyle to najwiekszy mutant w histori tego sportu musi miec wieksze mozliwości
Pozdrowienia dla cierpliwych

Zmieniony przez - Mahoney99 w dniu 2012-08-16 00:06:25

Gdy odpuszczasz,twój przeciwnik ma trening życia i już nigdy go nie dogonisz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 413 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6246
200-220 kg w wyciskaniu i 300-320 kg w martwym są realne dla nie stosujących dopingu, w martwym sądzę, że nawet więcej. Ale muskulatura to zupełnie inna rzecz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 772 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42079
NattyDread
,,okolo 80 max max 85kg naprawde dobrej jakosci miesnia przy bfie rzeczywistym okolo 8%'' - gringss z tego by wynikało że, ja mający 178cm wzrostu zbliżam się do granic moich możliwości, gdyż ważę trochę ponad 85kg. Obliczyłem że gdybym przy obecnym bf.zrobił redukcje do około 10% tłuszczu to bez usunięcia wody podskórnej ważył bym około 80kg więc prawie maksimum moich możliwości a ćwiczę dopiero 3,5 roku.


Po pierwsze 10% to nie 8% ...

Po drugie po redukcji do 8% zostanie z ciebie 70kg jeżeli będziesz miał fart ...

Gdy już zredukujesz i będziesz budował pozostałe 15kg mięśni bez zatłuszczania to daj znać jak ci to szybko idzie ...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Piotrowicz wygrał jakieś zawody w niemczech? Ma ktoś jakieś info na ten temat?

Następny temat

GP PEPA Opava 2007

WHEY premium