SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dodatkowe kcal - co zrobić?

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 772

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć jestem na redukcji, na codzień bardzo czysta miska, wczoraj potrzebowałem doładowania bo byłem totalnie bez siły, a że najprostszy wybór to jakiś syf to już chociaż postawiłem nie na klasyczne batony a proteinowe i tak wpadły
4 batoniki proteinowe ponad zapotrzebowanie tj. 855kcal 66W 60B 44T

Wiem ze nie było to zbyt mądre ale byłem totalnie wywalony z energii by coś przygotować do jedzenia, powinienem dzisiaj to uciąć z zapotrzebowania czy podejść z luźna głowa i wrócić do założeń? Dużo mogło się z tego odłożyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520

Wiadomo, że każdy chce przeprowadzić redukcję najlepiej jak się da i zasadniczo jest to dobre podejście do tematu. Im lepsze podejście do tematu, więcej z siebie damy, lepiej trzymamy dietę i ciężko trenujemy tym lepszych efektów możemy się spodziewać.

Z drugiej jednak strony nie dajmy się zwariować i poza kształtowaniem formy sportowej jest codzienne życie. Zdecydowana większość osób trenujących na siłowni nie jest zawodowymi kulturystami przygotowującymi się do startu w zawodach. Przeciętny bywalec siłowni trenuje dla zdrowia i lepszej sylwetki, a tutaj nie ma zastosowania zasada 100% albo nic.
Dlatego jak od czasu do czasu będzie jakieś odstępstwo od diety to nie będzie większego problemu. Nie zrujnuje Ci to sylwetki o ile to nie będzie jakaś powtarzająca się sytuacja bo wówczas to nie jest kształtowanie sylwetki tylko liczenie, że się uda.

A jak się już przytrafi to jeśli nie jest to jakieś mega obżarstwo to po prostu kolejnego dnia wracasz do swojej rutyny treningowej i dietetycznej i zapominasz o sytuacji.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-03-09 13:20:25

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Myślę, że warto bardziej dokładnie przyjrzeć się Twojej diecie i aktywności fizycznej, oraz temu jak długo jesteś już na ujemnym bilansie energetycznym. Aż takie osłabienie żeby nie mieć siły zrobić posiłku jest bardzo podejrzane. Sam miałem tak tylko w czasie ciężkiej grypy temperatury i 40 stopi Celsjusza.

Nie wiem również jaki cel był w spożyciu tych batonów. Przecież to jest tak mała objętość posiłku, że pod kątem zaspokojenia głodu raczej nie dało to nic.

Opcję masz dwie. Potraktować to jako cheat meal/day i dodatkowe kcal lub też odjąć z innych dni nadmiar kcal.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 30 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 808
Proponuje masło orzechowe, banan, twaróg chudy, mleko ewentualnie płatki owsiane dosypać i wszytko zblendowac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 29
Podejdz do tego na luza. To nie dużo na jeden taki "wyskok".
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kalorie pączka i kołacza

Następny temat

Izotonik zero

WHEY premium