SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dodatek do Cwiczeń

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 968

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 245
mam pewne pytanie...może sie wydać dziwne ale mnie nurtuje

ćwicze od 3 miechów w domowym zaciszu :) wcześniej uprawiałem sport i wogóle lae nie byłem jakoś specjalnie umięsniony.od kiedy zaczołem cwiczyć to przybrałem na masie i widać mięsnie i efekty sa zadowoalające...mam plan żeby nadal tak cwiczyćno i z lekkimi zmianami (wiekszy cieżar, lekka zmiana diety itp.)

Moje pytanie tyczy sie własnie tego jak przybrałem na masie...kupiłem z kumplem rekawice bokserskie i mamy zamiar sparowac sie miedzy soba...w planach jest jeszcze worek do cwiczeń i tu mam problem...otóż cwicze 4 razy w tyg i plan jest taki że cwicze w domu to co do tej pory po godzinie ide do kumpla i troche worek i lekki sparing taki dodatek do treningu i czy jakoś to wpłynie na moja mase ?
bo chciałbym żeby nie było tak że zdobede siłe ciosu itp kosztem wygladu...i że strace troche mięsni ale bede miał siłe
oczywiście myślałem też że zdobede jedno i drugie czyli siłe i dalej bede "rósł" i mięsnie beda coraz wieksze jak do tej pory plus wieksza siła
prosiłbym o rade kogoś kto bedzie umiał mi jakoś pomóc jak to bedzie wyglądać...czy zdobede siłe i mięsnie czy tylko jedno wejdzie w gre ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 1163 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13357
Aleś zamotał :) Chcesz wprowadzić ćwiczenia o specyficznym charakterze, jakimi są sparringi bokserskie (lu kb, nie sprecyzowałeś). Zaznaczasz, że ćwiczysz 3 miesiące i przybrałeś na masie mięśniowej. To znaczy, ze dieta i ćwiczenia - dwa podstawowe filary - były OK.
Sparingi mają to do siebie, że są dosyć wymagające energetycznie, więc musisz dietę tylko trochę podkręcić kalorycznie. Jeśli jednak będą jakieś niepokojące spadki, wtedy trzeba bardziej przyjrzeć się antykatabolicznym elementom diety (posiłek potreningowy i wieczorny), ew. dorzucić jakieś suple antykataboliczne. Ale to doświadczenie pokaże, jeszcze się nie spiesz.
Sparingi po treningu siłowym to pewne wyzwanie. Nie wiem jak wyglądają, jak "ostro" walczycie i jak długo, ani jak wygląda Twój trening siłowy, więc nie mogę napisać konkretów, ale na pewno lepiej byłoby, gdybyś mógł sparingi przeprowadzać w innym dniu niż trening siłowy.

Pozdrawiam!

Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 245
a to jak zamotałem to sorry... chodzi o to że mój plan ma wyglądać tak że cwiccze tak jak cwiczyłem...zjem coś po treningu i po 30 min wybiore sie do kumpla...tam czekać bedzie worek i skakanka i ja np skakanke biore i cwicze a on worek a potem zmiana. no i cwicze ciosy itp na worku a potem jak skończymy to sparing...taki lekki początki to 3 RUNDY po 5 min z czasem to podwyrzszymy do 5 rund...walka na lajcie jest narazie...uniki wyprowadzanie ciosów itp. no i po waleniu w worek skakance i sparingu wracam do domu i coś tez zjem i te sparingi mam zamiar robić w dni treningowe jako taki dodatkowy trening...mam w planach wiecej posiłków do spożywania żeby nadrobić to co spale u kumpla...

jeśli pytasz o moj trening jaki prowadze to polega ona na tym że daje z siebie niemal 100% duże obiążenia na każda partie mięsniową dzieki temu poprawiła mi sie siła a masa rośnie nie w jakimś zastraszajacym tempie ale w zadowalającym mnie samego

mam nadzieje że nie spadne w masie i dzieki za odp :) jeśli ktośjeszcze ma jakieś sugestie to chętnie przeczytam i bede zanie wdzieczny

Zmieniony przez - jupi168 w dniu 2009-01-23 13:17:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 203 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5319
Najlepiej ćwicz w domu w inne dni niż trening sportów walki. Możesz też zrobić tak, że gdy masz tylko LEKKI trening w domu, to po nim możesz od razu lub po lekkim posiłku (tak jak piszesz) śmigać na trenning walki.
Innym rozwiązaniem może być trenowanie dwa razy w danym dniu. Przerwa miedzy treningami odpowiadająca 2-3 normalnym posiłkom, to znaczy jesz 2-3 posiłki i opoczywasz po nich, uczysz się, pracujesz umysłowo itp. Czyli między treningami masz odstęp 5 lub więcej godzin.

Ale 8 treningów w tygodniu to już bardzo dużo, jeśli są one męczące.

Zmieniony przez - arakus w dniu 2009-01-23 14:49:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 245
a czy 5 godzin odpoczynku to nie za mało ? bo chyba potrzebuje wiecej czasu na regeneracje ?

chodzi o to że to były by 2 treningi w dniu treningowym...poniedziałek: cwiczenia w domu posiłek i cwiczenia u kumpla posiłek...wtorek: przerwa i tak dalej i dalej przez 4 dni w tygodniu. i tak przez miesiac zobaczyć jak efekty...bo jednak jesteś 2 osobą ktora mi proponuje trening sportów walki w inny dzień niz cwiczenia w domu ktore robie przez 4 dni w tyg...a wliczyć też trzeba przemęczenie no i potrzebna regeneracja dla mięśni.więc nie jestem do końca przekonany co do tego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 203 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5319
Rzeczywiście, 5h to bardzo mało między treningami, dlatego napisałem "lub więcej".

Jednak główną sugestią było cwiczyć w domu w inne dni niż sporty walki wręcz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 245
ale raczej nie moge sobie na to pozwolic i tak naginam czas żeby sie wyrobić i spokojnie pocwiczyć ale dzieki za sugestie :)

Zmieniony przez - jupi168 w dniu 2009-01-23 20:06:22
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Domowy trening

Następny temat

Siła do własnej masy

WHEY premium