SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dobry trening?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 425

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

kobieta

Wiek

18

Waga

54,5

Wzrost

165

Cel treningowy

rzeźba

Staż treningowy na siłowni

brak, ćwiczenia w domu

Uprawiane inne sporty

rower, joga, bieganie(jak najdzie ochota), czasem basen

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

sztanga, hantle - niestety obciążenie tylko max 20kg, piłka bosu, drążek

Dieta

1500 dnt, 1700 dt

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

bez planu, ten który wysyłam do sprawdzenia

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

nigdy nie mierzyłam maxów
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 102 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 817
Proszę o ewentualną korektę mojego "planu". I jakiś pomysł jak progresować na moich obciążeniach(20 kg)- dodawać powtórzenia, serie?
Wygląda to tak A,B,wolne,A,B,wolne,A, ...
W dni wolne zazwyczaj też jest jakaś aktywność.

A. przysiady low-bar 3x10
martwy ciąg sumo 3x10
hip thrust 3x10
zakroki ze sztangą 3x10
bułgarski przysiad 3x10
martwy ciąg jednonóż 3x10
glute bridge 3x10

łydki 4x10 + max


B. podciąganie negatywy nachwytem szeroko 4x3
wyciskanie żołnierskie 4x10
wiosłowanie nachytem 4x11
pompki 3x10
wznosy w przód 4x10
rozpiętki 4x10
wznosy bokiem 4x10

crunches 4x10
plank 4x40s
plank bokiem 2x40s



Najważniejsze jak progresować?!

76kg--->55kg
Cel: zostać trenerem
www.instagram.com/for.motivation/ 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Z 20kg to nie poszalejesz.

Ja bym to zrobił w formie obwodów jeżeli mam być szczery co automatycznie obniży od razu ciężar, zacząłbym powiedzmy od 2-3 obwodów w zależności jak u ciebie stoi wytrzymałość po 10 powtórzeń i progresował zarówno z ilością obwodów jak i powtórzeniami.

A jeżeli nie to dokupić obciażenia.

Plan wydaje się w porządku chociaż ja osobiście nie lubię ćwiczeń wykonywanych tylko na jednej kończynie podporowej takie jak pistolety czy mc jednonóż i to ćwiczenie zmieniłbym na coś innego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 102 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 817
Jednonóż są na stabilizacje. Z wytrzymałością nie mam problemu, więc co do tych obwodów to tak jak jest przy czym skrócić przerwy między seriami?

76kg--->55kg
Cel: zostać trenerem
www.instagram.com/for.motivation/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Są lepsze ćwiczenia na stabilizacje np. ćwiczenia na piłce bosu, którą posiadasz.

Ćwiczenia tylko na jednej kończynie podporowej mają jedną dużą wadę - mogą mocno obciążać tą kończynę i stawy. I tak np. pistoletów w ogóle nie da się wykonać poprawnie technicznie z samego założenia tego ćwiczenia.

Nie dasz rady skracać przerw między seriami w nieskończoność
Jeżeli nie miałaś planu wcześniej to moim zdaniem obwody mogą dać spodziewany efekt, dałbym im szansę na początek i zobaczył jak reaguje organizm bo wbrew pozorom wykonanie kilku ćwiczeń wielostawowych w obwodzie daje mocno w kość nawet na niskim obciążeniu.

Można progresować skracając przerwy między seriami, zmieniając tempo ćwiczenia, wprowadzając pauzy w ćwiczeniach czy robić inne ich wersje np. przysiad z podwójnym dnem ale i tak wcześniej czy później to obciążenie nie będzie stanowiło wyzwania, przynajmniej w przypadku ćwiczeń podstawowych bo już rozpiętki z 20kg mogą okazać się dużym wyzwaniem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening wyłącznie na sztandze i hantlach.

Następny temat

Trening oraz dieta 16 lat

WHEY premium