SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dobranie sztuki walki do zdrowia!

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4826

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3323
Siema,
mam 16 lat, od września będe dojeżdzał do liceum do dużego miasta w którym nie brakuje sekcji sztuk walki - Wrocławia.
Zamierzałem się więc zapisać na MT albo jakąś inną skuteczną sztukę walki.
Lecz przeszkodziło mi w tym zdrowie ;) A raczej jego brak.


Nie chodzi mi o coś poważnego.
Po prostu w lewej kości udowej bliżej kolana po wewnętrznej stronie kości wykryto u mnie zmianę nowotworową łagodną, która nie zagraża mojemu życiu.
Ma ona ok. 1 cm szerokości, 3 cm długości.

Rozmawiałem z naprawdę dobrym lekarzem i powiedział mi, że jakbym chciał iść np. na MT to przy mociejsyzm kopnięciu w tą nogę jest duża prawdopodobność, że ulegnie ona złamaniu. Tak samo jest z rożnorakimi dźwigniami, czyli także BJJ raczej odpada.

Bardzo zależy mi na treningu, a więc proszę was, którzy zapewno o wiele wiele lepiej znacie się na tym niż ja, czy moi rodzice. O to abyście pomogli mi wybrać jakąś sztukę walki, która nie zagrażałaby za bardzo tej mojej nieszczęsnej nodze ;)

Mam 180 cm wzrostu, 66 kg wagi, jestem raczej sprawny fizycznie.

Z góry dziękuje za pomoc ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
myślę że te dźwignie są raczej zakładane na kolano a nie kość, więc zagrożenia raczej nie ma, ale z lekarzem nie będę się sprzeczał.
Może zapasy? boks?

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 486 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3232
boks nie kopia po nukach

Jak pomoglem nie badź żur daj sog'a

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1318 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13614
boks i tak jak napisal radek dzwignie zaklada sie na stawy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3323
Wielkie dzięki za rady.
Właśnie odrazu pomyślałem o boksie, gdy mi lekarz powiedział, że na tą nogę tzreba uważać.

A oprócz tych sztuk może proponujecie coś jeszcze innego? Zapasy odpadają, nie podobają mi się wogóle.
I mógłby ktoś rozwinąć myśl o tych dźwigniach? Jak to dokladnie jest??

Dzięki
Póxniej bedą SOG'i
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2778
Jak juz pisano wczesniej , dzwignie zaklada sie na staw-"wyginasz" go w przeciwna strone do naturalnej, chociaz nie w kazdym przypadku.pozdro

"...pelna koncentracja ochraniacz do geby
tarcza,zwarte lokcie,zacisniete zeby,
lokcie zakrywaja miekkie brzucha czesci,
na dystans trzymaja niebezpieczne piesci..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 290
również polecam boks ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
MT odpada bo za dużo low kicków. Idź na boks , nauczysz się dobrze bronić i atakować rękami.

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1400 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6890
Zapraszam na Gwardię. ^^

Rób swoje, i nie patrz się na innych!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Ja tez bym polecal boks.
Albo klasyczny kick w jakims klubie, gdzie nie trenuje sie low-kickow ewentualnie.
(chociaz ja poszedlbym na Twoim miejscu na pewno na boks).

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3323
A z tymi dźwigniami to tak sobie rozmyślałem i przyszło mi coś takiego na myśl:
Że jak mamy np. jakieś drzewo(nasze ciało), i chcemy odłamać jego gałąż(noga) to gdy w pewnym miejscu gałąź jest nadpiłowana to nie złamiemy tej gałęzi przy pniu tlyko wlaśnie w tym uszkodzonym miejscu.
To traki przykład.
Czy tak działa dźwignia... wiadomo, że jest na staw, ale coś przed tym stawem jest, prawda?


Zmieniony przez - Reflection w dniu 2009-08-21 13:15:59

Zmieniony przez - Reflection w dniu 2009-08-21 13:16:15
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dylemat, potrzebne rady.

Następny temat

Już niedługo 1-szy wrzesień... Problem

WHEY premium