SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dobranie suplementów

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1173

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 116
Witam,
Mam 20 lat, regularnie ćwiczę od 1,5, zaś początki moich sportów siłowych sięgają 4 lata wstecz.

Odżywki jakie stosowałem to:
* AAKG - słaby wręcz minicykl, który przy dobrym stosowaniu dawał dobre efekty, które szybko zniknęły
* Nitrobolon II w proszku - dobre efekty
* Nitrobolon w kapsułkach - dobre efekty
gainery z olimpu (80g ww na 20 białka) oraz tri-plex all stara 40g ww na 40g białka - bardzo słabe efekty. Zjadłem tego razem jakieś 5kg (oczywiście nie za jednym zamachem) ale dawało to bardzo małe efekty
* białko tri-plex 80g białka na 20 wegli razem z pump express z olimpu i aminokwasami w płynie dały na prawdę zadowalające rezultaty.
* Kreatyna olimp kapsułki - dobre efekty na czas suplementacji, później wyraźne spadki mimo dalszych regularnych treningów
* Kreatyna uniwersal w proszku - j.w.
* jabłczan kreatyny w kapsułkach - niemal wyłącznie zwiększenie wytrzymałości, nie byłem zadowolony

Reasumując, jako niedoświadczony i niemal nieokiełznany nastolatek napalony na szybkie efekty próbowałem całkiem wielu rozwiązań zważając na to, że jestem ektomorfikiem i ważę teraz 75 kg przy 186 cm wzrostu. Od pierwszej wizyty na siłowni przy niewiele mniejszym wzroście przybyło mi już 15 kg. Odżywki jednak na coś się zdały, ale jestem pewny, że mogłem lepiej wykorzystać zaoszczędzone pieniądze.

Tak więc teraz chcę się Was poradzić jakich supli powinienem użyć, żeby przybyło trochę mięśni :) Wyciągając wnoiski z poprzednich suplementacji dobre było połączenie środka pompującego, białka i aminokwasów. Tak więc już zamówiłem aminokwasy BCAA w płynie (1 litr). Do tego widziałbym białko i ? warto jeszcze kupić coś na pompę, czy to niewarte chwilowego efektu wydawanie pięniędzy? Jeśli tak to co? bo z poprzednich produktów zwykle byłem zadowolony, ale jak wiadomo mało z tej pompy zostaje, więc czy jest sens pompowania się właśnie teraz?

Mój ostatni cykl to AAKG (małe opakowanie - 2 tyg. suplementacji), tanie i słabe białko, kreatyna. Było to na przełomie czerwca i lipca. Ekekty mizerne.

Środki jakie chciałbym przeznaczyć na suple wahają się w granicach 200-250zł. Aminkowasy 60zł, czyli zostaje mi jakieś 140zł-190zł
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2548 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17304
Efekty były takie, a nie inne jak napisałeś bo można się domyslić że brak diety...
Trening może też nie dopracowany...

A z supli może jakis stack np. HP
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12023 Napisanych postów 160375 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234190
jak wyglada rozklad b/w/t w diecie?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 116
O dietę na prawdę dbam tak kurczowo od ponad miesiąca, wcześniej też się starałem, ale miałem braki w wiedzy mimo tego, że chodziłem do technikum gastronomicznego. Oczywiście nie można też patrzeć na to w drugą stronę, że jadłem byle co, bo tak nie było. Zawsze na noc jadłem coś białkowego.. no ale właśnie to było COŚ, zamiast białka, które będzie wchłaniane powoli całą noc. Teraz na noc jem sałatke z serka wiejskiego lub twaróg półtłusty, czasem dla urozmaicenia tuńczyk. Do południa staram się jeść węglowodany, a później to już różnie bywa, staram się urozmaicać, żeby nie brakowało witamin i innych środków odżywczych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 116
Do diety myślę, że można mi nieco zarzucić, ale do treningów myślę, że nie :)
Wygląda to mniej więcej tak:

Pon: Klatka + biceps
Wt: Plecy + triceps
Śr: wolne
Czw: uda + łydki
Pt: barki + kaptury
Sb: wolne
Nd: wolne

Wolnych dni nie trzymam się kurczowo, wyjątkiem jest niedziela, która zawsze jest wolna. Czasem dla urozmaicenia nieco zmieniam układ, żeby dać mięśniom nowy bodziec, np. Duże partie robię same, a biceps robię z tricepsem. Żaden z treningów nie jest dłuższy niż godzina i 10 minut. Staram się o szybkie sesje z uwagi na to, że jestem ektomorfikiem.

Jeśli chodzi o same ćwiczenia to zmieniam je, gdy czuję, że słabo poćwiczyłem w dany dzień lub ewentualnie zwiększam nieco ciężary, kwestia wyczucia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12023 Napisanych postów 160375 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234190
niestety takie odzwywianie nie wystarczy zazwyczaj, ze jesz COŚ.
musisz wiedziec ile spozywac bialka/wegli i tluszczy na kg masy ciala, lub chociaz ile pot5rzebujesz kalorii a ile dostarczasz.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 116
Jeszcze do okresu przedwakacyjnego potrzebowałem nawet do 4000 kcal z uwzględnieniem dodatkowych treningów. Teraz ich nie mam więc ta liczba zmniejsza się do 2200 kcal. Jeśli znajdę pracę co jest bardzo prawdopodobne w przeciągu tego miesiąca będzie to myślę jakaś liczba pomiędzy tym czyli jakieś 3000 - 3100 kcal w zależności od tego co to dokładnie będzie, wtedy policze to na nowo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12023 Napisanych postów 160375 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234190
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 425 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 37315
Jak na 1,5 roku treningów nie za dużo tych kreatyn ?
Dieta podstawa! Wiem sam po sobie, też długi czas błądziłem i stosowałem mase odżywek nie mając zielonego pojęcia o diecie. Od 7-8 miesięcy mam diete dopietą na ostatni guzik i naprawde efekty są piorunujące. Dobrze Ci radze nie wydawaj tyle kasy na suple, zamiast tego kup trochę jedzenia i ułóż dobrą dietę oraz trening. Potem jak już będziesz miał to wszystko opanowane na zwykłym mono zrobisz zadowalające postępy
Ze pojedynczych form kreatyny polecam Kaizen creapure, a ze stacków Storm lub Green Magnitude ;) Pozdro

Zmieniony przez - killerx w dniu 2010-09-04 13:13:26
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomoc w rozlozeniu cyklu

Następny temat

animal cuts jak to mozliwe???

WHEY premium