SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dobór treningu oraz dni.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 591

Formularz - Proszę o pomoc

M

24

Waga

61

Wzrost

171

Cel treningowy

masa

Staż treningowy na siłowni

rok, 8 miesięcy przerwy

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

siłownia

Dieta

w trakcie układania

Zażywane suplementy

gainery, białka, BCAA

Ostatnio przerabiany plan

FBW

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

pełny przysiad 60kg x10, wyciskanie 50kg x8
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 354
Witam,

Kiedy zaczynałem swoją przygodę z siłownią ćwiczyłem regularnie przez rok, przerabiałem w tym czasie splity i FBW.
Później z powodów złego (na szybko) przerzucania żelastwa w pracy zaczęły pojawiać się bóle w kręgosłupie i odpuściłem temat.
Minęło 8 miesięcy a ja stwierdziłem że jednak siłownia to był taki motor napędowy i postanowiłem wrócić.
Na chwilę obecną mam za sobą miesiąc ćwiczeń, wyniki dość szybko szły w górę jeśli chodzi o podnoszone kg.

Jednak mam problem z czasem, pracuję na 3 zmiany (być może niebawem przejdę na 2), do tej pory trenowałem 3x w tygodniu przed lub po pracy.
Chciałbym to zmienić aby wykorzystać weekend na siłownię a trenować jak najmniej w tygodniu.

Myślę nad splitem 4x w tyg lub FBW 3x w tyg.
Bardziej odpowiada mi split, mam 2 konfiguracje treningu:

1 wariant, trening w dni:
wtorek, czwartek, sobota, niedziela

2 wariant, trening w dni:
środa, czwartek, sobota, niedziela
ew. wtorek, środa, sobota, niedziela

Przy FBW:
wtorek, czwartek, sobota

Co o tym myślicie?
Który wariant był by najbardziej odpowiedni?
(wiem że większość powie FBW jednak lepsze wyniki były po splicie)

Zmieniony przez - UszatX w dniu 2013-01-27 20:56:57
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 17289
czyli zaczynasz od nowa okresl swoje położenie i startuj z jednego z planów ego artu http://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html 

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 31 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 354
Trening umiem sobie sam rozpisać, bardziej chodziło mi o kwestię która z przedstawionych konfiguracji dni treningowych będzie najbardziej optymalna jeśli chodzi o regenerację i odpowiedni wypoczynek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 17289
jeśli umiesz rozpisywać powinieneś wiedzieć jak z regeneracja intensywnością i objętości jak to dobrać... a co do wariantó każdy może być odpowiedni i kazdy zły jak bedziesz miał nieodpowiednio dobrany trening....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Powiedz mi tylko czy standardowy martwy ciąg robić w dniu nóg razem z przysiadami czy też dać go do pleców?

A i czy "dzień dobry" wykonywać w dniu nóg czy pleców?

Zmieniony przez - UszatX w dniu 2013-01-27 22:16:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
bez komentarza

Zmieniony przez - w8mp250 w dniu 2013-01-28 11:13:50

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Porada co do serii bic/tric.

Następny temat

W Pogoni Za Celem

nutlove nowy