SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dobór suplementów - spora nadwaga i choroby przewlekłe

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 826

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 22
Witam,

Ilość podobnych tematów jest spora, natomiast mi zależy na doborze suplementów w związku z kilkoma przewlekłymi chorobami które mam i leczę, a w większości przypadków w sklepie z środkami nie ma skanów ulotek z których mógłbym się dowiedzieć o przeciwwskazaniach przy moich chorobach nim zakupię suplementy.

O mnie:
Sylwetka - typowy misio - spora opona na brzuchu, duże uda i generalnie zaniedbanie z wyraźną nadwagą.
Wiek - 31 lat (98kg/174cm)
Staż treningowy - trenuję 2 miesiąc (bieżnia, rowerek)
Cel cyklu - redukcja masy, później zrobienie słabej rzeźby bez przesady)
Jak dotąd bez żadnych suplementów z uwagi na obawy przy moich chorobach.
Uwagi:

1. Mam nadciśnienie tętnicze i stosuję Indix Combi 5mg + 1,25mg (ulotka: ulotka)
2. W trakcie diagnostyki wada serca (zastawka aortalna dwudzielna zamiast trójdzielnej (brak jednego płatka zastawki)
3. Cukrzyca typu 2 na którą stosuję Siofor 1000 mg ( ulotka)

Budżet - lekarze zalecają zredukować wagę poważnie (15kg w dół) więc po dłuższym czasie zaniedbań w tej kwestii nie mam zamiaru oszczędzać.

Myślałem o produktach takich jak:
REVEX 16 jako spalacz
Trec - Testosterone Booster - TRIBULUS ZMA
l-karnityna by wszystko wspomóc

Z góry dziękuję za pomoc. Jak coś to proszę o pytania to rozszerzę info o sobie.
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132164 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460693
Suplementy to nie leki i raczej nikt nie daje takich obszernych ulotek

1 Moze podnosić ciśnienie jak inne spalacze tłuszczu
2 tribulus nie wiem, zma to cynk i magnez w składzie
3 karnityna zbedny suplement.

Najlepiej suplementację konsultuj z lekarzem.

Zacznij od wdrożenia dobrego odżywiania
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 165 Napisanych postów 1228 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 180644
jak typowy misio to skup się na diecie nisko weglowodanowej <1g/kg m.c. i cardio na czczo z rana. Nie bierz w takim stanie żadnych spalaczy bo ani staż treningowy ani sylwetka nie jest odpowiednia do takich suplementów
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 57
Tak jak kolega @up napisał , nie potrzebne ci suplementy po pierwsze za mały staż w ćwiczeniach. A jak już to skonsultuj się z lekarzem sportowym on pomoże ci dobrać suplementy ;)
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 191 Napisanych postów 323 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 45098
Witaj, w Twoim przypadku w/w suplementy nie za bardzo się sprawdzą. Wynika to z tego, że masz duży poziom bf i na początku należy się go pozbyć dietą z ujemnym bilansem kalorycznym. Dorzuciłbym jeszcze trening siłowy.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dieta i tylko dieta
Trening siłowy z głową i pod okiem dobrego personala
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spalacz tluszczu

Następny temat

Gainer + kreatyna, jak pogodzić?

WHEY premium