SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dobór plany treningowego

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1973

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 35
Cześć!
Potrzebna mi pomoc w wyborze treningu
ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK:
WIEK: 28
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 1 mesiąc

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 58,7
WZROST: 170
OBWÓD RAMIENIA: 26
OBWÓD ŁYDKI: 34
OBWÓD UDA: 56
OBWÓD BIODER: 91
OBWÓD TALI 71
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 76

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
zwiększyć siłę i umięśnić ciało. Rozbudować pośladki i nauczyć się podciągania na drążku bez pomocy
****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: nie
PRZEBYTE KONTUZJE: nie
WADY POSTAWY: nie
ALERGIE: nie
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: nie
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? Nie miesiączkuję wcale ze względu na implant antykoncepcyjny. Wcześniej tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? Nie, wszczepiony implant antykoncepcyjny
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? Nie

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: Ogólny zestaw witamin dla kobiet plus omega trzy i 6. Cynk, glukozamina, białko i BCAA gdy trening
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) do końca grudnia redukcja 1790 kcal, B125 T 70 W 165
Teraz podniesiona kalryczność do 2100 B125 T70 W240


****SPRZĘT********************************************** Głównie wlne ciężary, niektóre ćwicznia na maszynach na siłowni

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: Tak

****TRENING**********************************
Do tej pory przez miesiąć był trening FBW pięc razy w tygodniu

Przyszedł czas na zmianę trenigu, na który są dwa pomysły

1. SPLIT, trening 4 razy w tygodniu. Atualnie dostałam rozpiskę tylko na nogi
Przysiad Front 5 serii/ 15 powtórzeń i więcej
Martwy ciąg 5 serii/ 15 powtórzeń i więcej
Hip thrust to samo
odwodzenie nogi w tyl to samo
Przy każdej następnej serii dokładając obiążenia
Podejrzewam że kolejne treningi na następne partie czyli : Biceps/triceps, Plecy, Klatka/Barki będą wyglądały podobnie. Osobiście nie jestem przekonana ale nie jestem specjalistą więc może taki trening będzie słuszny.

Druga opcja plany treningowego Góra/Dół

Dół 1
Rozgrzewka
Back squat 5 serii/ 12 powtórzeń
Martwy ciąg 5/12
Wykroki ze sztangą 5/12 na każdą nogę
Przysiady bułgarskie z kettle bell 5/12 na każdą nogę
Odwodzenie nogi w bo/do tyłu na kablu 4/15/15
Brzuch : kółko, deska
Cadrio 10 min
Rozciąganie

Góra 1.
Rozgrzewka
Podciąganie na drążku z pomocą 4 serie/ max powtórzeń
Wiosłowanie sztangą nadchwytem 5/15
Military press 5/15
Odwrotne pompki 5/15
Uginanie sztangą stojąc 5/15
Brzuch, Cardio, Rozciąganie

Dół 2
Rozgrzewka
Przysiad ze sztangą 4/10
Wykroki chodzone ze sztangą 4/10
Hip thrust 4/10
Swings 4/12
Hamstrings na maszynie 4/10
Łydka na smithie 4/10
Brzuch, cardio, rozciąganie

Góra 2

Ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki 4/10
Podciąganie sztangelki w opadzie 4/10 na każdą rękę
Ławka rzymska z obciążeniem 4/10
Przenoszenie sztangielki w poprzek ławki poziomej 4/10
Wyciskanie sztangielek skos dodatni 4/10
Unoszenie sztangielek bokiem w górę 4/10
Uginanie sztangą 4/10
Uginanie Francuskie 4/10
Prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie 4/10 na kazdą rękę
Brzuch, Cardio, Rozciąganie

Osobiście przekonuje mnie ćwiczenie danych partii dwa razy w tygodniu, jednak chcę osiągnąć jak najlepsze rezultaty i przydałaby mi się pomoc w wyborze treningu. Ewentualnie jakie zmiany wprowadzić do wyżej wymienionych planów, choć wiem że pierwszy dość mało opisany, aczkolwiek są to inormacje jakie ja sama posiadam .

Dziękuję za pomoc z góry :)
Pozdrawiam, Ejrzia :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Przecież to proste:
Przysiad:
cc 5 x 10 do 5 x 20 - goblet 5 x 12-15 do 5 x 5 - przysiad tył (fronty pominę)

WL
pompki do 5 x 20 - pompki z obciążeniem - wyciskanie hantli do 4 x 6 - sztanga

MC
trzeba robić (każdy coś czasem podnosi)

ohp
hantle - sztanga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12176 Napisanych postów 22016 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627464
Masz 1 miesiąc stażu na siłowni, dobrze przeczytałam? Trochę szybko na zmianę planu, albo kontynuuj to co masz, albo ułóż jakieś sensowne FBW. Te splity są przeładowane, a Góra 2 lekko smieszna - same izolacje, z wyj. podciągania - którego przecież póki co nie umiesz zrobić dobrze. Wykroki ze sztangą? Masz na siłce jakieś lekkie sztangi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 35
Staż na siłowni miesiąc, ale wcześniej trenowałam boks oraz ćwiczyłam w domu kilka razy w tyg. Mój wcześniejszy plan treningowy nie przypadł i do gustu i osobiście nie widzę żadnego progresu. Są od 5 do 30 taie małe krótkie, potem juz są duże których gry waży 20 kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12176 Napisanych postów 22016 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627464
Po miesiącu progres? Dopiero sie z planem zapoznałaś... No ale jak nie lubisz, to nie lubisz. Nie umiesz sobie sama ułożyć FBW? Mogłabys sensownie wybrać z tego co masz w splice - dając 2-3 wielostawy i 3-4 izolujące.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 200 Napisanych postów 685 Wiek 5 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 25556
Paatik
Po miesiącu progres? Dopiero sie z planem zapoznałaś... No ale jak nie lubisz, to nie lubisz. Nie umiesz sobie sama ułożyć FBW? Mogłabys sensownie wybrać z tego co masz w splice - dając 2-3 wielostawy i 3-4 izolujące.


Chyba chodziło o to, że nie ma jak w przyszłości w tym planie treningowym dokładać ciężaru w związku z ograniczoną ilością obciążników.?? Czy nie? :D


Zmieniony przez - Invidia w dniu 2019-01-07 14:47:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Mnie zawsze zastanawia, dlaczego początkujący, i dziewczyny i chłopaki mają takie ogromniaste plany treningowe, w sensie mnóstwo izolacji i "atakowania mięśni pod różnym kątem" jak nie ma co atakować jeszcze właściwie I dlaczego nie poświęci się, jak w piśmie stoi najpierw 2-3 tygodni na GPP, a potem nie zacznie od jakiegoś sprawdzonego na milionach osobników gotowca dla początkujących w rodzaju Starting Strength, Greyskull LP , któregoś z programu dla początkujących Billa Starra czy Stronglifts, tak przez 6 miesięcy a nawet dłużej, dopóki jest progres...przybędzie siły, ciało się zmieni i ujędrni, a potem to można już wszystko, bo wiadomo jak i nad czym pracować. 6-8 ćwiczen w jednostce treningowej? A ile z nich będzie wykonane faktycznie tak, że przyniesie efekt? Czy zrobienie 3 x 12 przysiadów (zakładając, że ostatnia seria to tak maksymalnie 1-2 w zapasie) pozwoli później na wykonanie EFEKTYWNIE 3-4 innych ćwiczen na nogi osobie początkującej? Nie wiem, nie wiem...ale co ja tam wiem, dygresja taka tylko
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 200 Napisanych postów 685 Wiek 5 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 25556
Pewnie dlatego, że początkującym ciężko jest się odnaleźć w gąszczu informacji w tym temacie i kombinują, jak się im wydaje najlepiej :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
ajazy
Mnie zawsze zastanawia, dlaczego początkujący, i dziewczyny i chłopaki mają takie ogromniaste plany treningowe, w sensie mnóstwo izolacji i "atakowania mięśni pod różnym kątem" jak nie ma co atakować jeszcze właściwie I dlaczego nie poświęci się, jak w piśmie stoi najpierw 2-3 tygodni na GPP, a potem nie zacznie od jakiegoś sprawdzonego na milionach osobników gotowca dla początkujących w rodzaju Starting Strength, Greyskull LP , któregoś z programu dla początkujących Billa Starra czy Stronglifts, tak przez 6 miesięcy a nawet dłużej, dopóki jest progres...przybędzie siły, ciało się zmieni i ujędrni, a potem to można już wszystko, bo wiadomo jak i nad czym pracować. 6-8 ćwiczen w jednostce treningowej? A ile z nich będzie wykonane faktycznie tak, że przyniesie efekt? Czy zrobienie 3 x 12 przysiadów (zakładając, że ostatnia seria to tak maksymalnie 1-2 w zapasie) pozwoli później na wykonanie EFEKTYWNIE 3-4 innych ćwiczen na nogi osobie początkującej? Nie wiem, nie wiem...ale co ja tam wiem, dygresja taka tylko


Bo mało kto sam o sobie powie, że jest początkującym/a; bo internet serwuje taką papkę że ciężko odsiać 90% bzdur od 10% wartościowych rzeczy, bo ktoś z ładną sylwetką ćwiczy takim planem i "ja" też taki/a będę po tym treningu itp. Ludzką rzeczą jest błądzić.
2

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Invidia
Pewnie dlatego, że początkującym ciężko jest się odnaleźć w gąszczu informacji w tym temacie i kombinują, jak się im wydaje najlepiej :)


Racja. Ale dziewczyna przyszła na forum i pyta, a jako osoba początkująca nie potrzebuje odpowiedzi w stylu "ostatnia seria do RPE 8,5", tylko:
trening A 123
Trening B 123
Trening C 123

I o ile moje zdanie to o kant dupska potłuc, bom ani autorytet, ani stały bywalec, to ktoś dziewczynie (Paatik na posterunku ) powinien napisać, że na jej poziomie 5 x 12 przysiadów to jakiś kosmos jest..niby jakim ciężarem miałaby zrobić to 5 x 12? A dziewczyna umie przysiady robić? 3 x 10 jest złotym standardem u początkujących , a i 3 x 5 wystarczy na początek, ale 2-3 x w tygodniu. Ale to jest moje zdanie tylko Spadam, nie śmiecę, powodzenia
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Ale takich tematów dokładnie z tym samym pytaniem jest mnóstwo. Żeby nie bić piany i się nie powtarzać mnóstwo rzeczy znajduje się w tematach podwieszonych - włącznie z gotowymi planami. Wystarczy tam zajrzeć.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 35
To są treningi ułożone podobno przez profesjonalistów nie przeze mnie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początki na siłowni + plan treningowy

Następny temat

BRYCZESY- Cellulit!!! Dziurki w udzie

WHEY premium