SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Do oceny Split 4x w tygodniu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1113

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

25

Waga

77

Wzrost

174

Cel treningowy

Masa

Staż treningowy na siłowni

11 / parę lat temu przez 1 rok regularnie potem przerwy i od czasu do czasu ćwiecznia w warunkach domowych żeby z formy nie wypaść

Uprawiane inne sporty

Przez parę lat 4-5 x w tygodniu treningi piłkarskie + mecze w weekendy od pól roku tylko siłownia

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Full osprzęt

Dieta

Na masę

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

nie

Zażywane suplementy

Czasem po siłowni białko

Ostatnio przerabiany plan

Redukcja
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 316
A1: klatka, barki, tricepsy (ciężko). Poniedziałek

1. Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej głową w górę obciążeniem pozwalającym na wykonanie 10 - 12 ruchów w pierwszej serii x 4.
Przerwy między seriami 2 - 2.5 minut

2. Rozpiętki na ławce poziomej obciążeniem pozwalającym na wykonanie 10 - 12 ruchów w pierwszej serii x 4
Przerwy między seriami 2 - 2.5 minut

3. Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej głową w dół obciążeniem pozwalającym na wykonanie 10 - 12 ruchów w pierwszej superserii, w superserii ze ściąganiem linek wyciągu zbieżnego obciążeniem pozwalającym na wykonanie 12 - 15 ruchów w pierwszej superserii x 3.
Ściąganie mozna ewentualnie zamienić na przenoszenie sztangielki zza głowy leżąc w poprzek ławki.
Przerwy między superseriami 2.5 - 3 minut.

wyciskanie sztangi z klatki 3s
unoszenie sztangielek bokiem w gorę 4s

pompki na poręczach 4s max
wyciskanie francuskie sztangi leżąc 4s

Wtorek B1: nogi, plecy, bicepsy (lekko).

przysiad wykroczny 3s
uginanie nóg leząc 3s
wspięcia na palce 3s

wiosłowanie sztangą w opadzie 3s
unoszenie z opadu 3s

uginanie ramion ze sztangielkami chwytem "młotkowym" 4s

Środa : Wolne

Czwartek : A2: klatka, barki, tricepsy (lekko).



1. Wyciskanie sztangi na ławce poziomej obciążeniem pozwalającym na wykonanie 8 - 10 ruchów w pierwszej serii x 4
Przerwy między seriami 2.5 - 3 minut.

2. Wyciskanie sztangi na ławce skośnej głową w górę obciążeniem pozwalającym na wykonanie 10 - 12 ruchów w pierwszej serii x 4
Przerwy między seriami 2.5 - 3 minut

3. Rozpiętki na ławce skośnej głową w górę obciążeniem pozwalającym na wykonanie 12 - 15 ruchów w pierwsze serii x 4
Przerwy między seriami 2 - 2.5 minut

wyciskanie hantli 2s
unoszenie sztangielek w opadzie 3s

prostowanie ramion na wyciągu 4s.

Na koniec trening 20-25 ' aeroby na biezni przy tetnie 130-150

Piątek :B2: nogi, plecy, bicepsy (ciężko).

przysiad ze sztangą 4s
prostowanie nóg siedząc + uginanie leżąc 3s
wspięcia na palce 3s

podciąganie na drążku 4s max
wiosłowanie sztangielką 3s
martwy ciąg 3s

uginanie ramion ze sztangą 3s
uginanie ramion ze sztangielką z supinacją nadgarstka stojąc 3s


Sobota : Aero -45 min w terenie tetno 140-160 max
Niedziela :wolne

Co myślicie o tym planie ? układałem go sam bazując na treningach wyciągnietych z forum i troszke na własnym doświadczeniu (więc pewnie jest zły XD ) . Pewnie powiecie , że klatka jest przeładowana jak na mój staż , ale zauwazyłem , że mam o wiele lepsze uczucie 'napompowania' po treningu klatki 2x w tygodniu niz 1 no i wczęsniej jak robiłem 1 raz to klata stała w miejscu a reszta podrosła (zapewne winna diety ) tera jak robie intensywniej to widze lepsze efekty . Z obciążenimai to w większości staram się robić stałym cięzarem tak aby podnieśc 10-12 x i mieć jeszcze 2 w zapasie , a przy wyciskaniu na łąwce płaskiej staram się zwiększać cięzar co serię(progresja ) . Prosiłbnym o zweryfikowanie i jakieś wskazówki co jest źle a co w miarę dobrze .
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 540 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5651
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 316
Bm_pl nie chce raczej gotowca jeżeli ci o to chodzi . Chcę nawet w jak małej cześci to ułożyć coś sam , a FBW tez mnie nie interesuje bo split mi się podoba ,może kiedys jak sił , wytrwałości i chęci wystarczy to spróbuje FBW , ale i tak dziekuje za odp. . Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 540 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5651
to masz problem,bo w tym dziale korzystamy z gotowców, właśnie z najprostszych rozwiązań adekwatnych do naszego stażu.
jeśli interesuje cię split, zawsze możesz poszukać wyczukiwarką, możesz też poczytać tutaj: https://www.sfd.pl/Plan_do_poprawy;_cykl_na_masę;_staż_ok._roku-t849849.html#post3 (posty użytkownika traktor71)

Zmieniony przez - bm_pl w dniu 2012-08-08 14:48:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 316
Tak sie składa , że większość tego planu jest wzięta właśnie z tego forum , ale zmieniłem i dodałem to co z własnego doświadczenia po 11 miesiącach ćwiczenia wiem , ze lepiej na mnie oddziałowuje , przynjamniej tak się czuję . Tzn . mam rozumieć , ze nie ma co liczyć w tym dziale o pomoc i ocenę ? tylko wziąść gotowca zamknąć się i jechać na nim ... .Wydaje mi sie , że z treningiem jest tak jak z dietą wezniesz gotowca to niczego się nie nauczysz i będziesz jadł przez 3 miechy to samo ,ale jeżeli już będziesz kombinował , prosił o pomoc to o wiele więcej korzyści z tego będziesz miał ...

Zmieniony przez - Prride w dniu 2012-08-08 16:13:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 602 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 16781
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 316
Widzę , że chyba raczej nie prędko ktoś zweryfikuje moje bazgroły :) . Dzięki za linki wiedzy nigdy za mało :) dowiedziałem sie znowu paru ciekawych rzeczy :) , ale lecę tym planem co sam wypisałem nigdy się nie rpzekonam co będzie dopóki nie spróbuję
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak łączyć ćwiczenia siłowe z aerobami

Następny temat

Trening bez sprzętu

WHEY premium