SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Do kiedy robić redukcje? co potem?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1868

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

18

Waga

100

Wzrost

190

Cel treningowy

redukcja, osiagnięcie wagi ~93-95kg

Staż treningowy na siłowni

1,5 miesiąca

Uprawiane inne sporty

siatkówka, piłka nożna, jazda na rowerze

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt siłownia

Dieta

na ujemnym bilansie kalorycznym

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

wyciskanie 50 kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 81 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2026
Witam zacznę może od początku jak wiele osób wraz z rozpoczęciem nowego roku postanowiłem zrobić coś z swoim ciałem a szczególnie pozbyć się nadwagi. Od tego czasu zgubiłem już 6kg. Problem mój polega na tym, że nie wiem do kiedy przeprowadzać tą redukcję moją idealną wagą było by coś w granicy 93-95 kg. Tylko nawet gdybym osiągnął taką wagę to i tak jestem pewny, żeby jakaś tam ilość tłuszczyku została. Więc mam następująca pytania.
1. Do kiedy przeprowadzać redukcję?
2. Czy pół roczne ,,życie" na ujemnym bilansie kalorycznym niesie jakieś niekorzyści dla zdrowia?
3. Co po redukcji jeśli nie mam zamiaru robić typowej masy(chodzi mi o dietę z większą ilością cal niż potrzebuje) a chciałbym nabrać masy mięśniowej?
4. Wydaje mi się, że w mojej diecie brakuję kwasów omega 3 i 6. Trzeba to zastąpić jakimiś suplementami?
Na koniec zamieszczam 2 fotki





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603

Mając nadwagę bez względu na jej stopień tak na prawdę nie wiemy jak wygląda nasza sylwetka pod tym tłuszczem. Jedno jest pewne, jeśli chcemy mieć estetyczną sylwetkę trzeba ten nadmiar tłuszczu zredukować. Dopiero jak zredukujemy nadmiar tkanki tłuszczowej jesteśmy w stanie ocenić jak się nasza sylwetka wygląda faktycznie.

Znam przypadki osób, które mając dość sporą nadwagę po zakończonej redukcji nie chciały budować masy mięśniowej gdyż poziom masy mięśniowej i ogólny wygląd sylwetki ich zadowalał. Dlatego nie widziały konieczności dalszych zmiany tylko chciały utrzymać to co wypracowały.

Natomiast jeśli okaże się, że pod tkanką tłuszczową masy mięśniowej nie było za wiele to nic nie stoi na przeszkodzie żeby zmienić później dietę i na dodatnim bilansie kalorycznym budować masę mięśniową z kontrolą poziomu tkanki tłuszczowej.

Nadwaga nie jest zdrowa dla naszego organizmu, ale jeśli już ją mamy to warto by było ją zredukować i następnie utrzymać w miarę niski poziom. Tak aby też bardzo długo nie przebywać w deficycie kalorycznym.

Polecamy również: Redukcja masy ciała - jak pozbyć się tłuszczu?



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-10-30 14:36:52

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
1. Do momentu, aż będziesz wystarczająco dla Ciebie chudy. Zapewne do 85 kg
2. Nie większe, niż nadwaga.
3. Delikatny + kcal i powolne zwiększanie masy ciała.
4. O6 na pewno Ci nie brakuje; zacznij jeść więcej ryb.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aeroby do konsultacji

Następny temat

Przetreningówka hot blood

WHEY premium