SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Do Michaiła

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1328

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1384
Witam
Jaki rodzaj treningu powiniennem stosować teraz latem biorąc pod uwagę temp. itp., czy powinien to być trening "na ostro" 5 dni w tygodniu czy bardziej regeneracyjny, może jakiś mały programik.Coś o mnie:mam 18 lat, trenuję ponad 2 lata, waga:77kg, wzrost:177cm.Odżywki stosuję cyklicznie(jak jest kasa)staram się trzymać dobrą dietę.Piszę to tutaj ponieważ nie mogę uzupełnić profilu (wyskakuje mi złe hasło).
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2893 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17953
napisz jeszcze jak trenowales ostatnimi czasy

na lato dobry bedzie ACT - ale skoro pytasz Michaila , to napisz tylk o jak trenowales ostatnio i ... czekaj



VERITAS -> conner <- AEQUITAS

Musisz być słabszy, aby wyglądać na silniejszego

"Czekasz na swoją szansę, ale nikt ci jej nie da
Dopóki nic nie zrobisz i sam sobie będziesz schlebiał"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Witaj chętnie pomożemy, ale daj

COŚ O SOBIE ZANIM ZAPYTASZ O RADĘ:

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=47810



Pozdrawiam wszystkich ambitnych-"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail-Czytaj i pytaj:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/
Albo oglądaj i ucz się http://www.kulturystyka.pl/atlas_cwiczen-michail/ 

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1384
OK zacznijmy:
Systematycznie trenuję od ok.2 lat, od czasu do czasu gdy czuję się zmęczony robię sobie przerwę (ok.1 tydzień).
Przez cały ten okres nie trenowałem wg jakiegoś wielkiego makrocyklu rocznego tylko po prostu ćwiczyłem na masę, czyli 4 dni w tygodniu:
1. Klatka,Triceps(na klatkę wykonywałem wyciskania na płaskiej , skośnej, rozpiętki, pompki na poręczach.Zazwyczaj wykonuję 3 ćw. na klatkę i 2 na triceps:wyciskania francuskie, wyciąg,prostowanie sztangielki w siadzie,wyciskanie w wąskim chwycie itp.Kolejności nie mogę podać bo co trening to się zmieniało, raz zaczynłem od skośnej raz od płaskiej, często zmieniałem sztangę na sztangielki itp.Jeśli chodzi o ilość serii i powt.to na klatkę robiłem 5 serii wyciskań(w tym jedna rozgrzewkowa)po 12,10,8,6 powt.do tego 3 serie rozpiętek i 3-4 serie pompek na por.Na triceps podobnie :1 seria rozgrzewkowa a potem piramidalnie schodziłem od 10 do 6 powt.)
2. Nogi
-prostowanie podudzi na czworogłowe 3-4 serie po ok.15 powt.
-przysiady 5 serii 20,18,15,12,10 powt.
-wykroki 3 serie po 8
-martwy ciąg na sztywnych nogach 3 serie po 10-8 powt.
3.Plecy, biceps.
Plecy:
-podciąganie na drążku do brody,4 serie po 10,8,7,6 powt.
-podciąganie sztangi w opadzie 3-4 serie po od 10 do 6powt.
-martwy ciąg 4 serie 10,8,8,6powt.
-wyciąg do karku 4 serie po 10-8
-podciąganie sztangielki 4 seria po 10-6powt.
Podobnie jak na klatkę wykonywałem 3 ćwiczenia na plecy(wybierałem któreś z tych aby mięśnie się nie przyzwyczajały)
Biceps. Tutaj również wybierałem (uginanie przedramion stojąc ze sztangą i ze sztangielkami, uginanie ze sztangielkami na skośnej, uginanie w oparciu o udo)Serii zazwyczaj 4 ,na biceps robiłem 2 ćwiczenia ,ilość powtórzeń od 10 do 6.
4.Barki
-wyciskanie z przodu 5 serii(1 rozgrzewkowa)10,8,8,6 powt.
-unoszenie sztangielek bokiem 4 serie po10-8 powt
-unoszenie szt. w opadzie 4 serie po ok.15 powt.
-podciąganie sztangi do brody 3serie po 10-8 powt.
Jeśli chodzi o przerwy pomiedzy seriami to ok.2 minut, za wyjątkiem najcięższych ćwiczeń(przysiady ,martwy ciąg)gdzie przerwy wynosiły nawet 4-5 minut w najcięższych seriach.
Ciężar był tak dobrany abym nie mógł wykonać powt, powyżej zaplanowanej liczby powt.
Efekty- ostatnio w 6 tygodni przybrałem 3 kg, sądze że to przez odżywki jakie stosowałem(kreatyna , ovopol, glutamina,glukoza)przez te 2 lata jestem zadowolonyn z efektów , nie wiem ile przybrałem na masie ale ok.12kg,. w wyciskani skoczyłem z 65 do 110 kg.
Moim cele jest głównie powiekszanie masy i siły.
Trenuję u siebie w domu w piwnicy ale mogę wykonywać większość ćwiczeń
Czasu mam dużo.Nie ma żadnych przeciwskazań medycznych.To by było na tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Dobra- i czego oczekujesz ode mnie??

Pozdrawiam wszystkich ambitnych-"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail-Czytaj i pytaj:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/
Albo oglądaj i ucz się http://www.kulturystyka.pl/atlas_cwiczen-michail/ 

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1384
Mój trening od dłuższego czasu nie daje efektów, miałem nadzieję że mógłbyś zaproponować mi jakiś program treningowy, coś nowego ,co zaszokuje mięśnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Proponuję zminimalizuj objętość treningu, przy jednoczesnej jego intensyfikacji.

Próbowałeś kiedyś "Gęstości"??

Pozdrawiam wszystkich ambitnych-"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail-Czytaj i pytaj:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/
Albo oglądaj i ucz się http://www.kulturystyka.pl/atlas_cwiczen-michail/ 

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1384
Właśnie to jest mój problem. Nigdy nie ćwiczyłem wg treningu cyklicznego czyli np. najpierw na siłe potem masa , gęstość itp. i w związku z tym niewiele o tym wiem.Czy mógłbyś bardziej rozwinąć temat?

Zmniejszyć objętość treningu- masz na myśli skracanie sesji treningowych,krótsze przerwy itp. czy zmniejszyć ilość treningów w tygodniu.A może to i to?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Zwiekszyc intensywnosc treningu przy zmniejszeniu jego objetosci - czyli poprostu obcinasz ilosc cwiczen i seri, na rzecz odpowiednio dobranego ciezaru + odpowiednie przerwy. Czyli np. ciezar tak aby w seri wykonywac 12 powtorzen, przy czym sily ma Ci zostac na jedno (gora dwa) powtorzenia (ktorych oczywiscie nie wykonujesz). Przerwy od 90-150 sekund.
Moge powiedziec ze z tego co u siebie zaobserwowalem 2 minuty przerwy jest najlepszym czasem, szczegolnie przy klatce.

pozdrawiam Logan
"Posrod zwyczajnych chwil, budzic sie rano ze spokojem - zwykle marzenie moje. W sumie, swiata wcale zmieniac nie chce, to bylo by szalenstwem dlatego juz nie mysle o tym wiecej.[...]Usmiecham sie, bo umiem wybrac, mam swiadomosc, pelny wolnosci, nie jak zaprogramowany robot"

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Jeśli chcesz jednocześnie zarysować i podkreślić kształty sylwetki nie tracąc przy tym masy mięśniowej, to dobrym rozwiązaniem będzie:

Trening gęstościowy- zalecana liczba treningów 3-5 tygodniu, każdą grupę mięśniową trenujemy 1-2 razy w tygodniu. Treningi krótkie, bardzo intensywne(przerwy pomiędzy seriami zmniejszamy do 60-90 sekund) z dużą różnorodnością ćwiczeń (w podobnej ilości ćwiczenia podstawowe i izolowane). Można stosować superserie oraz serie łączone(2 ćwiczenia na tę samą grupę wykonywane w minimalnych odstępach). Operujemy na obciążeniach w granicach 60-80% CM (ciężaru maksymalnego-tj. takiego, z jakim jesteśmy w stanie wykonać tylko 1 poprawne powtórzenie). Zakres powtórzeń 15-8. Czas trwania: 4-6tygodni.


DZIEŃ 1
UDA
1+2=S.SERIA
1-PRZYSIADY ZE SZTANGA 5X15 PROGRESJA 1<2<3=4=5
2-UGINANIE NÓG W LEŻENIU 4X15 STAŁYM

3+4=S.SERIA
3.PROSTOWANIE NÓG NA MASZYNIE SIAD 4X15 STAŁYM C
4.UGINANIE STOJĄC 4X15 STAŁYM C

ŁYDKI
1+2=SERIA ŁĄCZONA
1.WSPIĘCIA NA PLACE STOJĄC 3X 20 STAŁYM C
2.WSPIĘCIA NA PLACESIEDZĄC 3X20 STAŁYM C

BRZUCH


DZIEN 2
KLATKA
1.WYCISKANIE PŁASKO SZTANGA 4X12-LEKKA PROGRESJA 1<2<3=4
2+3=SERIA ŁĄCZONA
2.WYCISKANIE SKOS HANTLE 4X 12 STAŁYM C
3.ROZPIĘTKI PŁASKO 3-4X12 STAŁYM C
TRICEPSY
1.WYCIAG STOJĄ OBURACZ PROSTOWANIA 15,12,10,10 PROGRSJA 1<2<3=4
2.FRANCUSKIE WYCISKANIE JEDNORĄCZ 4X 12 STAŁYM

BRZUCH



DZIEŃ 3
PLECY
1+2=SERIA ŁĄCZONA
1.PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU 3X MAX
2.PRZYCIĄGANIA RĄCZKI WYCIĄGU DOLNEGO W SIADZIE DO BRZUCHA-UCHWYTRÓWNOLEGŁY 3X 9 POWT. PROGRESJA 1<2=3

3+4=SERIA ŁĄCZONA:
3.ŚCIĄGANIE DRĄZKA WYCIĄGU GÓRNEGO DO KLATKI PODCHWYTEM NA SZER.BARKÓW 3 X 12 POWT.STAŁYM C
4.WIOSŁOWANIE JEDNORĄCZ W OPADZIE 3 X 12 POWT. STAŁYM C

5.WYPROSTY TUŁOWIA NA ŁAWCE "RZYMSKIEJ" LUB SKŁONY DZIEŃ DOBRY 3-4X 15 POWT. STAŁYM C

TYŁ BARKÓW I KAPTURY (CZWOROBOCZNE)
6+7=SUPERSERIA
6.UNOSZENIE SZTANGIELEK BOKIEM W OPADZIE 3X12 POWT. STAŁYM C
7.SZRUGSY SZTANGIELKI 3X 20 POWT. STAŁYM C

BICEPSY
1+2=SERIA ŁĄCZONA:
1.UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ STOJĄC 3X9 POWT PROGRESJA 1<2=3
2.UGINANIE RAMIENIA W OPADZIE TUŁOWIA LUB Z OPARCIEM O KOLANO 3 X 12 POWT. STAŁYM C

3.UGINANIE NADGARSTKÓW PODCHWYTEM Z OPUSZCZANIEM NA KONCE PALCÓW 2X MAX POWT.STAŁYM C

DZIEN 4
BARKI
1+2=SERIA ŁĄCZONA
1.UNOSZENIE BOKIEM STOJĄC 4 X 12 PROGRESJA 1<2=3=4
2.UNOSZENIE W PRZÓD STOJĄC 4 X 9 STAŁYM C

3.WYCISKANIE SZTANGIELEK 4X 12 PROGRESJA 1<2=3=4

BRZUCH

Pozdrawiam wszystkich ambitnych-"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail-Czytaj i pytaj:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/
Albo oglądaj i ucz się http://www.kulturystyka.pl/atlas_cwiczen-michail/ 

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1384
Wielkie dzięki
macie po sogu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ławka treningowa

Następny temat

Czy ten trening ATC jest dobry?

WHEY premium