SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dmq92 - Wiosna 2022

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 312888

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020276
prz1993
Fighter ale nikt nie mówi o kilkukrotnie lepszym wykorzystywaniu. Nawet niech będzie te 20% więcej jak sam napisałeś - to czy to mało?


To bardzo dużo, ale tak jak podałem przykład Comptona, budujesz 30-50g mięśnia dziennie, jeżeli jest dobrze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1812 Napisanych postów 6182 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 64155
Ciekawa dyskusja wynikla ale jak widac zdania sa podzielone Dlateg min. Testuje to wlasnie na sobie zeby miec porownanie Napewno cos skrobne na ten temat u siebie jak bedzie tak daleko

Co do cukrow, pomijajac tu procesy mocno cheniczne mam je tylko okolo treningowo na diecie czy tez na masie. Doskonale wiadomo ze kazdy peak insuliny uposledza spalanie tkanki tluszczowej wiec jest to dla mnie kontraproduktywne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 13140 Napisanych postów 18874 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 339452
Sprawdze na sobie zjadlem dzis caly sernik i zaraz mnie rozj**ie. Od jutra ruszam bez cukrow i laktozy
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1323 Napisanych postów 1407 Wiek 30 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 51615
Gugcio
Ciekawa dyskusja wynikla ale jak widac zdania sa podzielone Dlateg min. Testuje to wlasnie na sobie zeby miec porownanie Napewno cos skrobne na ten temat u siebie jak bedzie tak daleko

Co do cukrow, pomijajac tu procesy mocno cheniczne mam je tylko okolo treningowo na diecie czy tez na masie. Doskonale wiadomo ze kazdy peak insuliny uposledza spalanie tkanki tluszczowej wiec jest to dla mnie kontraproduktywne.


No właśnie nie wiadomo. To stary mit, od dawna hipoteza insulinowa już jest nie na miejscu jako argument, bo została wyparta po prostu bilansem kalorycznym. I poważnie co za obserwacje by ktoś stąd czy gdzieśtam nie poczynił, to insulina nie blokuje spalania tkanki tłuszczowej. Spytaj się jak tną się zawodnicy dzisiaj jedząc 6+ posiłków z ww, pijąc węgle w trakcie treningu i jeszcze używając insy okołotreningowo. Tkanka tłuszczowa siedzi pod skórą nie dlatego, że organizm nas nie lubi i chce żebyśmy brzydko wyglądali tylko na wypadek gdyby energii z żarcia było mniej niż ilość wydatkowana, więc jaki cel byłby w tym, żeby insulina miała w jakikolwiek sposób blokować spalanie tkanki tluszczowej. I wreszcie było dobrze zrobione badanie, dwie grupy, dwie diety LC, HC, taki sam deficyt, taka sama podaż białka, ostatecznie efekty odchudzania były identyczne. LC na początku wygrywa, ale to dlatego, że szybciej się pozbywamy wody.

I co najciekawsze, czasem Tadeusz Sowiński wrzuca tzw. "beznadziejne" przypadki, kiedyś opisywał kobietę z IO, Hashi, która trenowała tylko 3x w tygodniu, była początkująca, z buta wrzucił ją na HC i schudła, pozbyła się IO, nie pamiętam co z hashi, ale cyba tez objawy się zmniejszyły.

Ja bym DYMQ nie wywalał przynajmniej owoców. Jak po laktozie masz jazdy to można ją wywalic, ale owoce to złoto. Chyba, że możesz bez nich żyć i nie mieć parcia na słodycze, ja osobiście jakbym wywalił owoce, to by za mną jakies słodkie syfy ciągle chodziły.
6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 13140 Napisanych postów 18874 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 339452
Nie mówię ze wywale calkiem ale nie musze miec 100g cukru ed jak mam niecale 300gww ed. Sorbet z malin czy truskawek będzie na bank
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21496 Napisanych postów 30754 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 869955
Wojmir28
Gugcio
Ciekawa dyskusja wynikla ale jak widac zdania sa podzielone Dlateg min. Testuje to wlasnie na sobie zeby miec porownanie Napewno cos skrobne na ten temat u siebie jak bedzie tak daleko

Co do cukrow, pomijajac tu procesy mocno cheniczne mam je tylko okolo treningowo na diecie czy tez na masie. Doskonale wiadomo ze kazdy peak insuliny uposledza spalanie tkanki tluszczowej wiec jest to dla mnie kontraproduktywne.


No właśnie nie wiadomo. To stary mit, od dawna hipoteza insulinowa już jest nie na miejscu jako argument, bo została wyparta po prostu bilansem kalorycznym. I poważnie co za obserwacje by ktoś stąd czy gdzieśtam nie poczynił, to insulina nie blokuje spalania tkanki tłuszczowej. Spytaj się jak tną się zawodnicy dzisiaj jedząc 6+ posiłków z ww, pijąc węgle w trakcie treningu i jeszcze używając insy okołotreningowo. Tkanka tłuszczowa siedzi pod skórą nie dlatego, że organizm nas nie lubi i chce żebyśmy brzydko wyglądali tylko na wypadek gdyby energii z żarcia było mniej niż ilość wydatkowana, więc jaki cel byłby w tym, żeby insulina miała w jakikolwiek sposób blokować spalanie tkanki tluszczowej. I wreszcie było dobrze zrobione badanie, dwie grupy, dwie diety LC, HC, taki sam deficyt, taka sama podaż białka, ostatecznie efekty odchudzania były identyczne. LC na początku wygrywa, ale to dlatego, że szybciej się pozbywamy wody.

I co najciekawsze, czasem Tadeusz Sowiński wrzuca tzw. "beznadziejne" przypadki, kiedyś opisywał kobietę z IO, Hashi, która trenowała tylko 3x w tygodniu, była początkująca, z buta wrzucił ją na HC i schudła, pozbyła się IO, nie pamiętam co z hashi, ale cyba tez objawy się zmniejszyły.

Ja bym DYMQ nie wywalał przynajmniej owoców. Jak po laktozie masz jazdy to można ją wywalic, ale owoce to złoto. Chyba, że możesz bez nich żyć i nie mieć parcia na słodycze, ja osobiście jakbym wywalił owoce, to by za mną jakies słodkie syfy ciągle chodziły.

Znowu w sedno. A cukier wywalają każde węgle, nie tylko proste
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 3303 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130901
Ja bym jakoś tak nie umiał wywalić totalnie owoców, chociaż kiedyś byłem z nimi na bakier to teraz mam codziennie jakieś jablko czy dwa do śniadania, po prostu bo mi smakuje, do tego mam wrażenie że coś tam poprawia sprawy z flaczkami... A tyle ww co tam jest to mogę przeboleć biorąc pod uwagę profity zdrowotne i samopoczuciowe
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 13140 Napisanych postów 18874 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 339452
Ja sprawdzę z ciekawości czystej czy bedzie lepiej. Bo jak mowie u mnie laktozy i ogolem cukrow sie zbieralo 100-120 a mam 300 ww wliczajac warzywa! dzis off byl, tylko cardio. Jutro basen i cardio. Kolana po wczoraj mocno czuc ..
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 984 Napisanych postów 2953 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94266
Ja w dt mam rozpisane 3x 150 owoca do 1, potreningowego i do ostatniego... Ale nie zawracam sobie tym glowy pierwszy raz mam progres wiec nie pytam tylko jem jak jest rozpisane

kaczo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3202 Napisanych postów 5126 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 119909
Ja do zawodów praktycznie do końca lecialem owoce. Świetny substytut słodyczy, świetny smak. Poza tym nie wyobrażam sobie "w sezonie" truskawek, malin czy borówek omijać je szerokim łukiem - ni uja. A poza tym banan, jabłka, gruszki, czasem ananas czy kiwi. Mrożone maliny mam cały czas w lodówce, często też truskawki
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Konrad - Przygotowania do debiutów w TSK w Łodzi 14-15.12

Następny temat

Trener bikini fitness

WHEY premium