SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dlaczego tak, a nie inaczej?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1676

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 68 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2609
Witam.

Zastanawiam się dlaczego wszyscy użytkownicy forum, jeżeli chodzi o plan na masę zalecają łączenie dwóch partii jednego dnia ćwicząc trzy razy w tygodniu bądź coś w podobnym styku, a nie rozłozenie pojedynczych partii na dzień. Czwicząc dwie partie np. klatka+bic/klatka+tric itp. itd. kończąc klatkę bądź inną partię organizm jest wykończony i nie jest w stanie w pełni wykozystać "drugoplanowej" partii jak można zupełnie wypoczętym ćwiczyć np. klatkę w poniedziałek następnie bic we wtorek nie zaniedbując diety, regeneracji itd. Oczywiście mogę się mylić i mam nadzieję, że uzyskam konkretną odpowiedź na tę rozkminkę ;)prosze o Wasze komentarze. Pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
regeneracja sie pogarsza.

cześć/

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 68 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2609
Wyczerpująca odpowiedź

Właściwie liczyłem na więcej odpowiedzi bo czasami odnoszę wrażenie, że większośc tylko powtarza po bardziej obeznanych .

Uzasadni ktoś dlaczego regeneracja jest gorsza?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1614 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11462
Sprawa jest prosta, i szczeze mówiać to malo komu chce sie dokładnie tłumaczyć taki epodstawy, dlatego tak mało wyppowiedzi. Ale ja postaram sie Ci to wyjaśnić. Śa dwie przyczyny, jednak w obu chodzi o regenerację. No więc mówiąc ogolniokowo więsnie potrzebują jak najdłuzszej regeneracji (oczywiście w granicach rozsądku). Robiąc trening bica + trica, robisz dwie grupy ktore ze sobą wspołpracują na jednym treningu. Robiąc klatke w poniedziałek, męczysz tez trica przy wszystkiego rodzaju wiciskaniach. Robiąc go we wtorek czy srode, meczysz go ponownie w niedlugim okresie czasu...i wszystko jasne. To tak jakbys zapewniał sobie dwa stosunki z kobieta w ciagu pol godziny ;-P. Druga kwestia to taka ze nawet jakbys chciał jakoś dziwnie połonczyc grupki i robic klatew poniedziałek a trica w piątek, to tez regenerejszyn klaty bedzie obnizona bo ogolny wysiłek, nawet innej grupy obniza efektywnośc regeneracji ćwiczonej poprzednio grupy. To tyle. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 68 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2609
Jakoś mnie nie przekonują te argumenty, ale ok .

Sztuką jest ćwicząc klatę wyizolować resztę partii i skupiać się na owej klacie, a robiąc klatkę + tric nie stymulujesz w pełni tricepsa . Łącząć np. klatę + bic na to samo wychodzi jak dziennie jedna partia ćwicząć klatkę w poniedziałek z bicepsem pracuje triceps oraz musisz go po raz kolejny któregoś dnia "zmęczyć" . No nic, myślę że po prostu panuje tu taka reguła, w sumie kożystam tylko z tego forum więc nie wiem dlaczego tak dociekam .
Od jutra zaczynam taką masówkę, mam zdjęcie obecnie i dam w "Naszych Fotach" po cyklu . Pozdrawiam również .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Oki, to ja się wtrącę

Ćwiczenie jednej partii dziennie doprowadziło mnie do bardzo szybkiego przetrenowania. Siada ci głównie psychika, ponieważ musisz ćwiczyć codziennie, nie masz lżejszego dnia, w którym możesz podjeść i odespać. Po jakimś czasie zaczynasz rzygać siłownią (****a znowu trening). Dlatego bardzo szybko wróciłem do łączenia 2 grup.

Dodatkowo jeśli w poniedziałek robiłem klatkę, we wtorek plecy, powiedzmy, że w środę odpocząłem, w czwartek barki w piątek triceps w sobotę biceps, to często jeszcze w poniedziałek musiałem odczekać z klatką - bo jeszcze czułem trica, to powodowało coraz większe wydłużanie przerw, w końcu do 8-10 dni pomiędzy treningami na grupę.

Teraz robię w poniedziałek klatka/tric i mam cały tydzień na regenerację - lekko tylko przerwaną wyciskaniem na barki w czwartek. 1 grupa dziennie to dobre dla zawodowców, któzy zrobią klatkę rano, zdrzemną się, nażrą, zjedzą pół kilo supli i leżą na dupie czekając na następny trening.

Jeszcze co do zmęczenia tricepsu - to uważam, że jeśli dobrze zrobisz klatkę, to triceps nie będzie skatowany, owszem będzie dobrze rozgrzany i tylko leciutko zmęczony. Nie widzę powodu, dla którego jego stymulacja miałaby być niepełna. Ostatecznie to lekkie jego zmęczenie jest również częścią stymulacji. Owszem, nie weźmiesz wtedy maksymalnych ciężarów - ale nie są one potrzebne do pełnego rozwoju mięśni.



Zmieniony przez - krzych666 w dniu 2006-07-10 16:14:56

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 68 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2609
U mnie to wygląda troche inaczej, a z tego względu, że przynajmniej do tej pory chodzę z przyjemnością na treningi i nie grozi mi jak na razie "znudzenie". Może dlatego, że mam wakację i pracuje tylko 1/2 dni w tygodniu, więc mam trochę czasu. A swoją drogą rozłożyłem patie zupełnie jak w Twoim planie [ klatka - plecy - naramienne - triceps - biceps] .

Więc problem głównie tkwi w psychice, zobaczymy co z tego wyjdzie .

Dzięki za odpowiedź .

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Spróbować nie zaszkodzi, powodzenia

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Heavy Duty

Następny temat

Prosze ocenić i skorygować trening wazne!!!

WHEY premium