SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dla CIENIAKÓW

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5314

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 997 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4337
niewielki filmik demonstrujący co normalni ludzie trenujący aby być silmym i sprawnym są w stanie dzwigać.

Chciałbym kiedyś zobaczyć tych trenujących "3-4x10" podnoszących coś naprawdę cięzkiego bądz też wykonujących jakiś DYNAMICZNY ruch.

http://video.google.com/videoplay?docid=3718011446517802901&q=lifting


Pozdrawiam,


P.S. Dodam, że jest to video 18-to letniego chłopaka

Zmieniony przez - FairDo w dniu 2006-02-23 18:12:20

Bronek Włodarczyk
Trener Podnoszenia Ciężarów, Trener Kulturystyki
"Squats are better than Supplements" - Przysiady sa lepsze niz suplementy

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 203 Wiek 51 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3183
Kuurcze... Ile on tam zarzuca? Tak na oko ze 180kg?? Czy źle mi się wydaje?

Kiedyś - siła. Teraz - rekreacja.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1704 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 41878
Albo mam jakiś błąd, ale mi się wyświetla tylko strona główna google.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 194 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4089
Ja też nie ćwiczę więcej niż 6 powt najczesciej z przedzialu 1-4, ale nazywanie tych co cwicza inaczej cieniakami moim zdaniem jest grubo przesadzone. Każdy ma różne cele, nie dla wszystkich jest to siła!

Morza szum, ptaków śpiew i zwyrole pośród drzew!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 562 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 32754
Ładnie gore wybil!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 997 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4337
Maliniar napisał:"Ja też nie ćwiczę więcej niż 6 powt najczesciej z przedzialu 1-4, ale nazywanie tych co cwicza inaczej cieniakami moim zdaniem jest grubo przesadzone. Każdy ma różne cele, nie dla wszystkich jest to siła!"

Maliniar,
z całym szacunkiem,
Jeszcze NIE spotkałem kogoś kto ćwiczy, czy przychodzi na siłownie aby uczynić się słabszym... Rozmawiałeś z kimś takim??
Rozumie, zdrzają się przypadki rehabilitowania czegoś, czy też zwiększania objętości mięśnia poprzez ćwiczenie "metodą powtórzeniową" (6-12 powtórzeń w serii), czy z kolei robienie różnych innych dziwnych czy mniej dziwnych rzeczy w celu zmiany kompozycji ciała (np obniżenie % zawatości tkanki tłusczowej). Jednakże, bez względu na to co w danym momencie wyczyniają, niepodważalnie głównym celem bycie silniejszym i sprawniejszym.
Problem polega jednak na tym, że bardzo często NIEUMIEJĘTNIE ćwiczą i rezultaty tego są różne, a cała gadka o tym że im na "sile nie zależy" jest śmiechu warte. "Speed is the King" - a szybkość jest pochodną siły
Czyli bez siły NIE ma nic!! Nawet ukochane męskie cycki i bicepsy nie chcą rosnąć


Pozdrawiam,

P.S. z Twojego profilu wynika ze też, mimo że turystycznie, podnosisz jakieś przyzwoite żelastwo

Bronek Włodarczyk
Trener Podnoszenia Ciężarów, Trener Kulturystyki
"Squats are better than Supplements" - Przysiady sa lepsze niz suplementy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 970
Imponujace. Chlopak nie ma zbednej masy miesniowej(cycow i arbuzow). Te treningi na przyrosty masy z liczba powtorzen 10 itp. to strasznie nudne sa.Kiedys wten sposob zaczynalem cwiczyc ale szybko mi sie odechcialo i zaczalem z duzymi ciezarami na mala ilosc powtorzen.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
taka mała dygresja:
"szybkość jest pochodną siły" - odwrotnie ...
F = dV/dt * m (generalnie F = dp/dt ... ale dla nierelatywsitycznych prędkości masa nie zmienia się w czasie czy w tym przypadku )
V = 1/m * całka(F dt)
czyli szybkośc jest całką siły



Co do tematu: ciekawe ile tam jest faktycznie kg ... pierwszy i ostatni talerz wyglądają jak 15kg, ale ten najgrubszy wyglada za grubo na 20 czy 25kg. Więc nie wiem czy tu nie jest coś kombinowane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 53 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1731
A mi sie wydaje że tutaj jest coś nie tak. Zobaczcie na sztange jak on ją podrzuca na klate to moim zdaniem sztanga powinna sie ugiąć, bo to nie jest trójbojowa sztanga tylko ciężarowa, a w dodatku ciężar jest rozłożony więc tym bardzie powinna ona sie ugiąć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 194 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4089
Fairdo zgadzam się z TOBĄ że 10 razy lepszy jest dynamiczny trening siłowy niż kulturystyczny statyczny 10 powtorzeniowy. Mimo wszystko nie określiłbym tych co ćwiczą systemem 3*10 cieniakami, najwyzej zbladzonymi owieczkami .

PS. Mi się wydaje że ta sztnaga to jakaś lekka ściema jest, zobaczcie jak wysoko ona się odbiła gdy ją rzucił na ziemię!

Morza szum, ptaków śpiew i zwyrole pośród drzew!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 997 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4337
Ok,
tak szczerze, też mi sie wydaje ze na filmiku jest coś nieco przekombinowane z obciązeniami. To tak samo jak stare zdjęcia starej generacji kulturystów pozujących do zdjęć trzymając jednorącz naładowane po brzegi sztangi.
Tym nie mniej, zamieściłem ten filmik tutaj własnie dlatego gdyż osłabia mnie generalnie zatwardziałe podejście większości trenujących którzy wciąż pompują i liczą te nieskończone powtórzenia....
ale, to nie jest ich wina - właściwie to mi ich szkoda!
TAk naprawdę to osłabiają mnie artykuły i pismacy w wychodzących kolorowych Mag'ach kulturystycznych pełnych bzdur i pół nagich kobitek (no, te mogą być)

No i dobrze, że sie niektórzy buntują . . .

Pozdrawiam,

Bronek Włodarczyk
Trener Podnoszenia Ciężarów, Trener Kulturystyki
"Squats are better than Supplements" - Przysiady sa lepsze niz suplementy

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Technika w martwym ciągu.

Następny temat

JAK ZROBIC SPRZET STRONGMAN - PORADNIK

WHEY premium