SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Diety wysokotłuszczowe a problem ksenoestrogenów

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

Ilość wyświetleń tematu: 3930

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Od dłuższego czasu toczy się na mojej stronce dyskusja o dietach low carb. Ponieważ najwięcej kontrowersji wzbudzają te ich permutacje, w których zaleca się wysoki udział tłuszczów zwierzęcych, dlatego - ku przestrodze ich zwolennikom - napisałem ten tekst:

http://slawomirambroziak.pl/w-zdrowym-ciele/diety_wysokotluszczowe_ksenoestrogeny/#more-416 

S. Ambroziak

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1700 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17197
Przeczytałem całość i już od dłuższego czasu sam zacząłem interesować się tym, co negatywnie wpływa przy nadmiernym spożywaniu tłustych ryb i mięs. Tylko, znów w jaki sposób interpretować słowo nadmiernym, raz w tygodniu czy miesiącu.
Ja sam w sumie nie przepadam za rybami.

Zaś jeżeli idzie o uzupełnianie cynku, to jest to dość ważne bo w dzisiejszych czasach chyba każdy z nas ma jego niedobory, ale za to wiele firm pcha go do każdego suplementu. I problem jest wtedy, gdy tak na prawdę chcemy zażyć kilka produktów i przekraczamy dawkę nam potrzebna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
problem przedawkowania ZN bedzie zminilizowany jesli bedziemy w suplementacji wybierac formy chelatowane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53586
Cynk do wszystkiego pcha tylko Olimp z tego co wiem, dlatego ja już nie używam tych produktów które do niedawna używałem (Prostatan, Luteina, Rutinovit) bo przy stałem suplementacji MZB wyjdzie mi ponad 50 mg cynku co w mojej ocenie jest przesadą, bo oczywiście należy dodać produkty żywnościowe.

Co do artykułu, fanów diety Kwaśniewskiego to i tak nie przekona (patrz bzdury pisane przez ginomena na forum sławomirambroziak) do jej zmiany, a nikt normalny w mojej ocenie nie będzie stale na dietach wysokotłuszczowych, szczególnie Kwaśniewskiego (żywienie się niemal padliną).

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1700 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17197
problem przedawkowania ZN bedzie zminilizowany jesli bedziemy w suplementacji wybierac formy chelatowane

Biniu co nie zmienia faktu, ze przy dluzszym dawkowaniu zbyt duzych dawek nawet form chelatowych jestesmy na to narazeni,
a jaki sens jest uzywac produktow prozdrowotnych trujac sie? (nie mowie, ze produkty prozdrowotne truja, ale ich nadmiar i bezpodstawne zazywanie juz tak)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
trudno gdzies znalezc moje zalecenia co do podtruwania sie nadmiarem mineralow

a problem przedawkowania raczej widzialbym po stronie form niechelatowanych ...

Zmieniony przez - Biniu w dniu 2011-05-17 14:35:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53586
Przedawkowanie to przedawakowanie nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Czy 100 mg chelatu cynku w stałej suplemenatcji nie jest dawką grozącą przedawakowaniem?

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
przedawkowanie to skutki uboczne
widze je glownie przy formach niechelatowanych ...
...
Napisał(a)
Usunięty przez NUTRIFARM za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Jak napisał Biniu - przedawkowanie minerałów to na tyle wysokie ich pobranie, przy którym obserwujemy efekty niepożądane.

Jeżeli chodzi o metale przejściowe, do których należy cynk, to efekty niepożądane ich stosowania wynikają z wyczerpania pojemności chelatowej organizmu. Wtedy pierwiastki te pojawiają się w organizmie, w formie niezwiązanej, jako wolne jony. Metale przejściowe muszą być cały czas wiązane przez układy chelatujące, bo - jako wolne jony - albo wypierają inne metale z ich układów chelatujących (cynk np. wypiera miedź), albo generują reakcje wolnorodnikowe, albo same działają jako reaktywne rodniki, co prowadzi ostatecznie do różnych perturbacji zdrowotnych.

Jeżeli jednak podajemy metale przejściowe w formie chelatów, to szansa na pojawienie się ich w wolnej, szkodliwej postaci jest bardzo mała, nawet przy pobieraniu bardzo wysokich dawek.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53586
A ja nie widzę różnicy czy przedawkuje chelatem czy innym związkiem, przedawkowanie to przedawkowanie i z suplementacji oraz odżywiania jakie stosuje mi to grozi dlatego kupuje obecnie np. luteinę solo a nie Bio Luteinę Olimpa.

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Telefony

Następny temat

Pytanie o ampułki

WHEY premium