SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dietka na podtrzymanie wagi po redukcji

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3406

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 26 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 305
No wlasnie na redukcji wprowadizlem tylko 4 posilki o stalych porach i jesc sie nei chcialo co do wagi to stoji w miejscu juz prawie miesiac i chce zeby tak zostalo nie wiem jakie mialem zapotrzbeownaie ale jadlem tak samo. Wlasnie nawet teraz te zapotrzebownaie kaloryczne mnie interesuje bo nie wiem ile z moja aktywnoscia powinienm dostarczac. Co do oliwy mozna tluste jesc przed snem :O zawsze kazdy powtarzal ze nie. zreszta mi sie najbardziej chce jesc na sniadanie i na obiad a na kolacje to moge o tej 19 zjesc np te 2-3 kromki chleba bo i tak za 3-4 h pojde spac. wiec zdarze jeszcze do kibla skoczyc po tym. Wlasnie zauwazylem ze brzuszek mi sie zalewac zacyzna wiec chce utrzymac efekty z lata. bo na kolacje zapycham sie jeszcze w sumie herbata zielona 500 ml tak w przeciagu 1h malymi lyczkami. No ale gdzie te pestki i orzeszki (omega 3) i ten posilek przed snem wsadzic jak juz za bardzo nie ma miejsca co do kalorii i nawet w ciagu dnia ? Te zdrowe tluszcze bym wsadzil ale ten posilek przed snem wydaje mi sie niepotrzbeny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1705
Chleb to głównie węgle(które są niezbędnym źródłem energii ) a jak wszyscy dokładnie wiemy .... podczas snu mamy spowolniony metabolizm a co za tym idzie mniejsze zużycie energii .. a nadmiar owej energii odkłada sie (min. na brzuchu ;D )w postaci tłuszczu więc wybij sobie z głowy te kanapki . A co do posiłku przed snem (np. chudego twarogu ) to jest bardzo ważny ponieważ dzięki niemu chronisz swoje mięśnie przed nocnym katabolizmem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 26 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 305
Dobra to mam robumiec ze to ma wygladac tak 1 posilek platki no nie dam rady tych owsianych dostalem czegos w rodzaju zaparcia 2 posilek warzywo, jogurt i 5g pestek jakichs poczytam ktore lepsze 3 kanapki z jakims miesem 2-3 to juz sobie obicze ile kcal oczywiscie z chlebem ciemnym z ziarenkami 4 posilek to obiad musze go zmniejszyc bo wyjdzie mi gruba ponad 3000 kcal 5 to ta 1 kolacja i tutaj wlasnie nie wiem co jest skoro kanapek nie moge no i 6 kolacja z 100 g twarogu odtluszczonego lyzki oliwy no i znowu jakies wazywo ? To tak w skrocie zeby sie wam szycbiej czytalo.
P.S sory ze nie moglem odpisac odcieli mi internet ale juz bede na bierzaco :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1705
Zaproponuje Ci zestaw (przykładowy oczywiście ) posiłków , .. po treningu dobrze by bylo jakbyś pił carbo.

Posiłek 1
100 g płatków owsianych, 25 g rodzynek,3 jaja gotowane + 2 łyżki stołowe oliwy z oliwek
Posiłek 2
dwie grahamki + plastry indyka + sałata lub pomidor ,10 g orzechów włoskich
Posiłek 3(najlepiej przed treningowy )
50 g ryżu brązowego , 150 g piersi z indyka ,200 g surówki (brokuły i pomidor )10 g orzechów włoskich
Posiłek 4
50 g makaronu , 150 g piersi z indyka ,200 g surówki (brokuły i pomidory)10 g orzechów włoskich
Posiłek 5
150 g tuńczyka , warzywa , dwie łyżki stołowe oliwy z oliwek
Posiłek 6
150 g. sera twarogowego chudego + dwie łyżki oliwy z oliwek

sumując: B ok. 222 g , T ok.71 g , W ok.324 g

czyli jakieś 2877 kcal ... wiem że to może wydawać Ci się troche mało .. aczkolwiek sam mało o sobie napisałeś o treningu , zapotrzebowaniu itd , więc sugeruje sie tylko tym że ważysz obecnie 66 kg i zakładam że jesteś typowym ektomorfikiem . to powiem Ci tak , obserwuj wage przez najbliższe dwa tygodnie (oczywiście jesli bedziesz jechał tym zestawem co ja Ci poleciłem ) i jeżeli nic nie będzie sie działo (a pisałeś ze chcesz podbić do 70 ) to zacznij stopniowo co tydzień zwiekszać kcal np. o 250-300 kcal .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 110 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 775
Zdecydowanie dodaj zupki chińskie gulaszową lub pomidorową

Lubie zupki chinskie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 26 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 305
Łatwo zdobywam mase a i chudne tez latwo tylko ciezko mi brzuszek wyzezbic. Schudlem 10 k i w lapce stracilem tylko 1 centymetr Przy wadze 66-67 kg mam 39 w lapce 102 w klatce 75 w pasie udo 56. Co do zapotrzebowania na kcal nie potrafie tego zrobic bo w programach w kazdym wychodzi inaczej a we wzorach inaczej i nie ma zetelnego ktory by sie nie pomylil wychodzi mi od 2800 kcal do 4120 kcal. Co do treningu jest intensywny miedzy kazda seria robie seri brzuszkow, leje sie ze mnie na kazdym trneingu bo robie minutowe przerwy do tego kazdego dnia oprocz srody biegam po 2,5 kilometra takim syzbkim tempem. Co jeszcze trzeba podac to podam a zapotrzbeowanie jesli ktos ma dobry wzro bo jest ich multum lub program poprosze ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 26 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 305
zupki chinskie tyko rozpychaja nie maja nic co jest warosciowym skladnikiem prowadza to osteoporozy, zmiekczaja kosci i w ogole ich nie lubie. Zupki to zly pomysl. Myslalem o diecie CKD obliczylem juz zapotrzebowanie kaloryczne i innych skladnikow
dzienne zapotrzebowanie to podobno 2217 kcal w tej diecie powinienm jesc 132 g bialek = 528 kcal 30 g wegli = 120 kcal Tluszcze 1569,5 kcal w tym w weekend jest te ladowanie weglami i w sumie rozkminilem sobie ze dieta mi odpowiada bo mozna w weekend takeigo kebaba pizze czy cos w tym stylu zjesc. Tylko nie bardzo pogodze to ze swoim planem trneingowym :( poniewaz inny w ogole jest i bieganie nie jest codziennie. Wiec musze tak zmienic swoja diete zeby mniej wegli bylo wa wiecej bialka chce zeby ociupkine wiecej mi ta kratka wychodzila nie ta jak teraz a malo mi brakuje do szczescia wiec wielkiej drastycznej diety nie potrzbueje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 26 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 305
Hej to znowu ja wiec obliczylem zapotrzbeowanie kaloryczne i BTW
wiec Kcal potrzbuje 1917 a BTW jest nastepujace: 132/66/199
no i tutaj moje pytanie bo jzu wyliczylem prawie wszystko w posilkach tylko nei wiem czym zastapic sobie chleb razowy... :( bo tego potrzbueje zeby obciac wegle i tluszcze no i wsadze cos z bialeczkiem ale najwazniejsze czym zastapic pieczywo razowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 26 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 305
Poprawilem wszystko znalazlem alternatywy i zamiast ryzu na obiad bede jadl ziemniaki gotowane i bede mogl tym samym w skzole jesc kanapki i moja dieta nie wiele sie rozni od poprzendiej ale jest obliczona wedlug "Dziennk Posilkowy Vitalmax v 4.21"
wiec:
1 posilek sniadnie 7:00
-jajecznica na kielbasie badz szynce z 3 jaj
-2 kromki chleba razowego 60 gram razem

2 posilek 2 w szkole o 9:00
pieczywo razowe 4 kromki 120 g razem
maslo cienko posmarowane
poledwica sopocka 2 plasterki( ale znalazlem alternatywe i bede czesciej jadl swojska szynke wedzona chociaz bede wiedzial co jem)
papryka badz pomidor
3 posilek 12:00
jakis owoc pewnie banan jablko lub gruszka
jogurt jogobella z owocow lesnych
4 posilek 15:00 obiad
surowka (tego nie liczylem bo mi sie nie chcialo poniewaz wielowazywna to ciezko bedzie mi to policzyc)
zamiast ryzu wprowadzam (po 1,5 letniej przerwie ziemniaki gotowane) 200g
100-150 g piersi z korczaka w panierce
sok bez cukru ale liczylem w tabelce taki ktory mial najwiecje wegli i tluszczu zeby jaby mi sie trafil bo zazwczyaj pije marchew brzoskwinia albo jablko wisnia.
5 posilek kolacja 19:00-20:00
pieczywo 2-3 kromki pieczywo razowe
szynka albo twarog odtluszczony tutaj zalezy od dnia
warzywo najczesciej pomidor lub papryka
jogurt

i 6 posilek musowo odzywka bialkowa na uzupelnienie tylko nei wiem czy pic bezposrednio przed snem czy z 1,5 h przed

nie wliczalem odzywki bo jeszcze nie wiem jaka kupie zastanawiam sie nad jakas ostrowia. Razem wychodzi BTW /100/70/201,4 oczywiscie plus minus pewna tolerancja ale nie duzo mysle ze niewiem czy z tym tlusczem jest dobrze bo wiekszosc dostarcza maslo wiec moze cos tam wrzucic wlasnie jakies orzeszki ?
Prosze ocenic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 26 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 305
100 bialka bez odzywki bialkowej oczywiscie z odzywka bedzie jakies 130 ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase do sprawdzenia

Następny temat

Ruszyć masę w domu...

Wiecej