SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dietetycy, kilka pytań.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1102

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 815 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5756
Jest pewna rzecz która strasznie mnie ciekawi, jeżeli te diety 1200kcal itp są tak szkodliwe, lecą mięśnie, woda, a potem dopiero trochę tłuszczu to czemu dietetycy na potęgę je dają ludziom, przecież można ułożyc odpowiednią dietę, trochę czasu w kuchni i ta dieta nie będzie mordęgą. Kiedyś matka mnie zabrała jak miałem 15lat do dietetyka, babka dała mi dietę 1200kcal i zabroniła ćwiczeń, teraz podszedłem do tematu z zaufaniem do was i porządną dawką kalorii.

Czy na studiach też uczą ich, że diety 1000kcal są zdrowe?
Na jednym forum pewna dziewczyna ma dietę 600kcal, przecież to wyniszcza organizm, jak zawsze miałem (2 lata temu) na siłowni dietę 1400,1800 kcal przy wadze 114kg, to nie dawałem rady z wiecznymi zakwasami i brakiem chęci do życia, a teraz jest dużo lepiej.

Dietetyk to w moim mniemaniu pewna odmiana lekarza, czyli próbując nam tak pomagać, może nas doprowadzić do katastrofalnych skutków. Wszelkie diety w internecie, magazyny, portale itp, każą ograniczać kalorie, sam teraz spotkałem się z kpiną i wyśmianiem jak można chudnąć przy diecie powyżej 2000,2500 kcal. Poruszam ten temat, bo wydaje mi się że dietetycy po studiach więcej szkodą ludziom niż pomagają, oczywiście na pewno znajdą się wyjątki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1276 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14359
bardzo duzo osob chodzi do dietetyka z oczekiwaniami na szybka strate wagi, i to daje im dietetyk. pewnie sa normalni dietetycy, ale o nich nie czytasz na forach bo nie ma po co - sa efektywni.

wiekszosc ludzi, ktora nie cwicza ani nie maja stycznosci z silownia uwazaja, ze chudnac mozna jedynie nie jedzac tluszczy, sniadania etc, wiec jak im dietetyk da zyebana rozpiske to sie nawet nie polapia.

niestety diety niskokaloryczne sa w modzie a ich przepisywanie nie jest karalne w zaden sposob, wiec duzo sie w tym temacie nie zmieni.


Zmieniony przez - Precedens w dniu 2010-03-25 11:23:00

"gdzie Ty widzisz żebra? to mięśnie zębate...."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 815 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5756
No tak, ale to jest robienie świadomie komuś krzywdy, co może być spowodowane uszczerbkiem na zdrowiu, i powinna osoby być o tym powiadamiana!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1276 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14359
ale jest wiecej ludzi, ktorzy uwazaja, ze majac diete 1200kcal sa na dobrej drodze, niz takich, ktorzy zrozumieja, ze maja jesc 2300kcal i biegac. poki to sie nie zmieni beda dietetycy, ktorzy robia krzywde.

ludzie sa leniwi, lubia isc na skroty etc.



Zmieniony przez - Precedens w dniu 2010-03-25 11:29:54

"gdzie Ty widzisz żebra? to mięśnie zębate...."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1606 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10034
jak osoba moze byc powiadamiana o tym, ze dieta 1000-1200kcal wiaze sie z uszczerbkiem na zdrowiu skoro juz od ladnych paru lat codziennie kolorowe czasopisma, telewizja, internet etc krzycza do nas na kazdym kroku, ze im mniej kalorii tym lepiej?
schudnij z dieta 1000kcal, dieta kapusciana 5kg w 7dni, cudowna dieta "nazwisko znanej aktorki-anorektyczki" itd.
zastanow sie nad tym co pisze. przeciez jesli od powiedzmy 10 lat modna jest dieta 1000kcal to co pomysli statystyczny obywatel jak nagle ujrzy diete 800kcal? pomysli mniej wiecej "o ja pyerdole to jest dopiero dieta!"

glodzenie sie jest swego rodzaju moda, trendem. ludzie mysla, ze tak trzeba. mimo, ze kreci im sie w glowie, mdleja, wyniszczaja sie to ida na to bo to przeciez tylko 7dni sie przemecze i schudne 5kg jak kryska
spoleczenstwo nie ma bladego pojecia o tym co jest zdrowe, a co nie. o tym jak jesc, jak chudnac, o tym wlasnie, ze na 2500kcal mozna schudnac uprawiajac sport.
skad niby moga to wiedziec skoro ciagle sa atakowani tekstami typu "nie marnuj czasu, 1000kcal to przeszlosc, u nas tylko 800kcal i jeszcze lepsze efekty"
to jest chore.

nasunela mi sie wlasnie jeszcze jedna mysl. wyobrazmy sobie, ze ludzie od lat wiedza o diecie 1000kcal i podobnych. nagle telewizja organizuje 2-dniowa akcje uswiadamiania ludzi jak zdrowo sie odzywiac, a przede wszystkim jak zdrowo chudnac. wystepuja ludzie gloszacy poglady panujace w dzialach odzywianie czy odchudzanie.
i co pomysli o tym zwykly obywatel? pewnie tyle, ze poprzewracalo im sie juz w glowach i kolejna glupote staraja sie nam wmowic. nikt nie potraktowalby tego powaznie i nie uwierzylby, ze tak mozna

rozpisalem sie troche...

a wracajac do dietetykow to daja diety glodowkowe poniewaz jest podaz na takie wlasnie diety
wpada klientka i mowi, ze chce schudnac 8kg. dietetyk udaje, ze przejal sie jej stanem zdrowia, ze cos tam bada, liczy itd, na koniec wrecza pani druczek z komputera gdzie jest gotowa dieta z bardzo mala iloscia kalorii i fatalnie dobranymi produktami. pani jest zadowolona, placi i idzie na zakupy. dietetyk wie, ze reklamacji nie bedzie bo na takiej glodowce ubytek 8kg masy ciala wystapi po 4tyg bez problemu. wie, ze klientka jest zadowolona i nie bedzie reklamacji.

tak na koniec napisze, ze wg mnie to jednak dietetycy sa chyba winni. w koncu mogliby sprobowac nawracac nieswiadomych. przeciez laska idaca po diete nie zaklada z gory, ze chce stracic iles tam kilo w niezdrowy i jak najszybszy sposob. chcialaby szybko, ale wybiera "fachowca" bo wierzy, ze wlasnie dzieki niemu bedzie skutecznie i ZDROWO. tak tak, klienci nie wiedza, ze chudna baaardzo niezdrowo. malo tego-przekonani sa, ze tylko z dietetykiem wlasnie zdrowo pozbeda sie paru kilogramow.

nie mowie, ze kazdy dietetyk taki wlasnie jest. na forum mowi sie wylacznie o takich-tak jak w temacie. sa oczywiscie zapewne i powazni ludzie, ale o nich nie mowimy dzisiaj

pozdro

Nie krępuj się z tym SOG'iem, no dalej!

http://www.sfd.pl/WPC_fan/Blog/Redukcja-t543349-s22.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 815 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5756
W sumie masz rację, jest popyt - jest podaż. Ludzie dostają to co chcą, ale nie interesuje ich że te 8kg to woda, mięśnie i trochę tłuszczu, liczy się mniej na wadze. Sam przechodziłem przez taką dietę, ale po tygodniu sobie dałem spokój, głodówke 2 tygodnie też przechodziłem (100procentową głodówkę) ale to były stare czasy. :)

Trzeba ludzi zacząć uświadamiać, ale co można zrobić jak 10 osób wyśmieje Cie, bo za płytko o tym myśli i nie mogą tego do świadomości przyjąć. Sam w to nie wierzyłem, i dopóki nie zaczęło się trochę dziać teraz to też nie wierzyłem, ale mimo że waga ruszyła się o kilka deko to i tak inaczej się czuję (czyt. bardzo dobrze!). :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta doo sprawdzenia

Następny temat

Porównanie poziomu tłuszczu kilka zdjęć

Wiecej