SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta zgodna z grupą krwi - podstawowe informacje

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 312340

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
reklamę usunąłem. pozdr

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1323
zarejestrujcie sie tam jesli trzeba bo ciekawe rzeczy gada gosciu. Niezaprzeczalnie ma duze sukcesy w kulturystyce i mowi ze od 20 lat jest na tej diecie

Tam punkt 7 dotyczy grupy krwi

Zmieniony przez - s.m.p.a. w dniu 2010-11-27 16:33:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
ponownie bez reklam prosze

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
dieta grup krwi ma wartość horoskopu z Pani Domu, dla mnie to science-fiction
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 124 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1921
dla mine tak samo. Mam nie jesc slonecznika? pestek dyni? codziennie wsumam garsc tego i tego. kukurydze tez. Chociaz moja wiedza na temat zwiazku grupy krwii z zywnoscia jest minimalna, to watpie ze to nasza grupa krwii ma jakies odzwierciedlenie w naszym metaboliźmie i tym co wsuwamy heh.

wiedzie się tym, którzy nie boją sie strachu. Jedyna granica to brak Twojej chęci.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
autor diety ma swoja wersję genetyki, fizjologii, biochemii...

np cp do kolejnosci i czasu wyodrebnienia się grup krwi - myli sie nieraz o kilkadziesiat tysiecy lat...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 179 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3642
Nie będę się rozpisywać tylko powiem krótko, że sposób odżywiania wg grup krwi w moim przypadku sprawdza się niesamowicie. Sama byłam wielką przeciwniczką tej "diety", ale spróbowałam i pozbyłam się napęczniałego brzucha, zmęczenia i innych dolegliwości jelitowych. Zanim zaczniecie krytykować radzę przeczytać książkę - tam autor dokładnie wyjaśnia swoje postulaty - i nie ukrywam przekonał mnie nimi.

Pozdrawiam serdecznie

impossible is nothing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Poprostu jakieś 60% społeczeństwa nie bedzie miało możliwości skorzystać z jego postulatów. A eliminować jedzenie które nie służy zawsze można metoda prób i błędów. Dieta jak każda inna bedzie miała zwolleników i przeciwników.

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
baby01 - nawet podobnych opinii do Twoich jest sporo (inaczej szybko by zapomniano o tej diecie), jeszcze wiecej jest odmiennych. Ale tak jest przecież zawsze z tego typu wynalazkami jak dieta grup krwi. Podobnie mozna poczytac o diecie makrobiotycznej, kliniki Mayo, a nawet kopenhaskiej czy diecie bananowej. Z podobnych powodów taka popularnością cieszą sie horoskopy - bo niektózy daliby sobie rekę obciąć - że astrologia się sprawdza...

Dr Adamo oprócz bardzo wielu idiotycznych postulatów ma rowniez kilka sensownych porad w swojej ksiązce

Jak to się mówi - w kazdej bajce jest ziarnko prawdy, miałas po prostu szczęscie - że na nie trafiłaś

A osobiscie miałem okazję z "wyjaśnieniami autora" sie zapoznac, i - jesli miałas np genetykę w szkole, to wiesz że tak wązne jego zdaniem uwarunkowania ewolucyjne do spozywania okrslonych pokarmów - wyglądają zupełnie inaczej niż on to sobie wymyslił, choćby dlatego iż pierwszą grupą krwi (nazwaną przez Adamo grupą miesożerców), nie była grupa O tylko grupa A... i juz wszystko leży

nie mniej jesli w Twoim wypadku dieta sie sprawdza i nie prowadzi do zaburzen fizjologicznych - to stosuj na zdrowei

pzdr
pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1323
poszukalem wiecej o tym i na wikipedii jest napisane ze dieta nie ma potwierdzenia naukowego. Czyli jest tak jak piszecie, niektorzy moga trafic ale to tylko kwestia szczescia. Zainteresowalo mnie to bo czlowiek ktory siedzi w kulturystyce i zywieniu przez cale zycie jest przekonany o jej skutecznosci, co jest dziwne...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

...dolne czesci brzucha...

Następny temat

Jak schudnąć?

WHEY premium