SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta zbilansowana do oceny - mezomorfik 75kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2669

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 175
Witam!

Właśnie zaczynam przygodę z siłownią w związku z czym postanowiłem ułożyć plan treningowy oraz dietę. Prosiłbym o ocenę i ewentualne korekty.

Informacje o mnie:
- Wzrost: 176 cm
- Waga: 75 kg
- Staż: 2 tygodnie treningu FBW, wcześniej 10 lat piłka nożna
- Cel: +10 kg mięśni; -7 kg tłuszczu.
- Sprzęt: sztanga, hantle, drążek, stojaki, ławeczka (będzie też modlitewnik+wyciąg)

Wymiary:
- BMI: 24,21
- WHR: 0,91- otyłość typu gruszka
- BF: 20%
- Obwód w pasie:79cm
- Obwód uda:55cm
- Obwód klatki:96cm
- Obwód bicepsa:31cm
- Obwód bioder:87cm
- Obwód przedramienia:26.5cm
- Obwód łydki:38cm

Plan treningowy:
-6-8 tygodni - trening FBW - (1.Przysiady ze sztangą, 2.Podciąganie nachwytem, 3.Wyciskanie sztangi na ławce poziomej, 4.Wyciskanie sztagielek siedząc, 5.Wyciskanie francuskie leżąc, 6.Uginanie przedramion z supinacją, 7.Spięcia brzucha)
-kolejne 6-8 tygodni- Trening FBW (A,B,A) + ABS2, i tutaj dołączył był dietę na masę (+500kcal)
-po 3-4 miesiącach chciałbym rozpocząć trening dzielony i jednocześnie dołączyć suplementację BCAA+kreatyna (monohydrant)


Dodatkowe informację:
- zapotrzebowanie kaloryczne liczyłem na kilka sposobów i generalne wychodziło od 2700 nawet do 3000 kcal.
- nie ukrywam że duże znaczenie przy układaniu diety mają finanse i ograniczona ilość czasu (studia zaoczne, praca, rodzina...)
- na tuńczyka mogę sobie pozwolić max 3 razy w tygodniu (w dni treningowe) w pozostałe będzie jakaś pieczeń z indyka, pulpety czy cuś
- zażywam dodatkowo tran
- przez pi

Pytania i wątpliwości:
1. Makrela i mleko(a właściwie kakao)... Przejdą? Wybrałem je ponieważ są stosunkowo tanie i smaczne, ale mają dużo tłuszczu....
2. Jak naprawić sylwetkę? Przez wiele lat intensywnie trenowałem piłkę nożną i biegi długodystansowe, niestety od 2 lat jestem kontuzjowany i do piłki już raczej nie wrócę, w związku z czym przybyło mi ok. +7 kg tłuszczu (odłożyło mi się na udach i brzuchu), a ponadto przez ten czas dosłownie codziennie dość intesywnie jeździłem na rowerze przez co bardzo rozbudował mi się miesień czworogłowy, a przez to moja sylwetka stała się bardzo nieproporcjonalna... Czy jest jakiś sposób na zmiejszenie ud?
3. Czy możecie polecić jakiś suplement diety wspomagający regenerację organizmu? I czy picie yerba mate nie będzie przeszkodą?
Pracuje w systemie 3 zmianowym, moje praca jest bardzo zbliżona do pracy spawacza (wymuszona pozycja ciała, stres), ponadto mam bardzo dużo obowiązków dodatkowych i jestem strasznie przemęczony. Odkąd dołożyłem treningi śpie po 9h, a i to wydaje się być mało...






Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 472 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3143
yerba mate jest dobra i na pewno nie zaszkodzi, brałeś jakieś odżywki już? na regeneracje bcaa glutamina witaminy kreatyna ja sam jestem mezomorfikiem więc nie ma problemu z masą mięśniową wystarczy dobry trening sen dobra micha i masa idzie:D

Zmieniony przez - bartek229 w dniu 2014-11-27 14:09:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 175
Kiedyś robiłem jeden cykl z kreatyna żeby odbudować mięśnie nogi po operacji. A to mleko może być? I jak wysmuklić trochę nogi?

Zmieniony przez - blachy10 w dniu 2014-11-27 15:30:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny i ew. poprawy

Następny temat

Dieta na redukcję do oceny + suplementacja

WHEY premium