SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta tłuszczowa - masa - źródła tłuszczy i węgli

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1199

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 55
Witam!
Przymierzam się do wprowadzenia w życie diety tłuszczowej, której celem będzie masa.

Trochę danych:
- waga 72kg
- wzrost 180cm
- zapotrzebowanie kcal 3820 (spora aktywność fizyczna)
- proporcje B/W/T = 180/100/300

Mam pytania odnośnie tłuszczy i węglowodanów jakie powinienem spożywać w tej diecie oraz ich źródła. Jak widać mam do skonsumowania trochę tłuszczu.
1) Czy kurczaka, który zawiera śladowe ilości tłuszczu zastąpić jakimś mięsem bogatszym w tłuszcze nasycone typu golonka?
2) Czy w diecie tłuszczowej należy spożywać wyłącznie tłuszcze nasycone? Jeśli nie to w jakich proporcjach do nienasyconych?
3) Jakie węgle jeść? (rozumiem, że rano i po treningu?)

Znalazłem produkt, który przykuł moją uwagę jest to gotowe mielone mięso wieprzowo-wołowe. Na 100g przypada 10g białka i 30 tłuszczu.
Czy ten tłuszcz jest tym "dobrym", który powinienem włączyć do diety?

Zmieniony przez - thom4s w dniu 2014-01-15 00:47:39
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5400 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136794
Dlaczego nie dieta zbilansowana, a właśnie tłuszczowa? Od razu chcesz tak zaeksperymentować, ponad 4 g na kg wagi ciała? 1) Oczywiście, nie tylko golonka, ale karkówka, makrela. A ile masz procent mięsa w tym gotowym mielonym wieprzowo-wołowym? Będzie choć 80 %? No ten tłuszcz to normalny tłuszcz zwierzęcy, no tak. Ale nie opieraj się tylko na nasyconych. Zródła jednonienasyconych - olej rzepak tłoczony na zimno, oliwa z oliwek
źródla wielonienasyconych - orzechy wloskie, lniany, siemie lniane, pestki dyni,ryby
zrodla nasyconych - wiorki kokosowe

Fajnie by bylo jakbyś jeszcze podał jakieś dane o sobie, bo nawet lekarz pierwszego kontaktu musi mieć dane pacjenta, a my nie mamy nic o Tobie


Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2014-01-15 01:05:12

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 55
Na diecie węglowodanowej po prostu nie dawałem rady zjeść tyle jedzenia o tak dużej objętości.

skład tego "mięsa":
mięso wołowe drobne 34 %, mięso wieprzowe drobne 30 %, woda, tłuszcz, błonnik pszenny, białko, stabilizatory: octan sodu, cytrynian sodu,; przeciwutleniacze: kwas askorbinowy, askorbinian sodu; wzmacniacz smaku: glutaminian sodu, maltodekstryna, aromaty, sól.

Pierwszy kontakt z siłownią początek wakacji 2012 z wagą około 62kg. Przez dłuższy czas trening bez zwracania uwagi na dietę. Na koniec sierpnia tego roku waga koło 76kg, ale przez brak czasu na dietę i treningi z powodu szkoły "forma" spadła. Dodatkowo 3 razy w tygodniu WF w szkole, oraz 1-2 mecze pilki noznej. Ektomorficzna budowa ciała.

Zmieniony przez - thom4s w dniu 2014-01-15 01:17:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5400 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136794
Jedzenia o takiej objętości.... 3 worki ryżu, cała pierść z kurczaka i kilka jajek to tak dużo? Plus orzechy i jakiś olej. Masz z tego 4 posiłki a apetyt na pewno masz, tyle się ruszasz. Skoro masz tyle wysiłku ja bym stawiał raczej na węglowodany, inna sprawa że jeśli do tej pory tak kiepsko trzymałeś dietę to rzucanie się tak od razu na coś drastycznie odmiennego niż dotychczasowy jadłospis może mieć negatywne konsekwencje. Ja bym robił szejki, popijał odżywkę, ciamkał owoce, a innych diet spróbował po jakimś czasie. No, ale to tylko mój głos, pewnie ktoś jeszcze się wypowie. Co do tego mięsa, sam policz. Mięsa masz 64%, a reszta, czyli 36%, to co to jest? Sam sobie odpowiedz na pytanie.

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6264 Napisanych postów 76007 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754726
Mięsa (nie wyroby mięsne), jaja, ryby, nabiał, orzechy, nasiona, pestki, oleje, masło to główne zalecane źródła tłuszczy.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 101
Co do diety tłuszczowej polecam zapoznanie się z publikacją "Życie bez pieczywa" dr Lutza. Opisano tam w przystepny sposob jakie zmiany hormonalne wywołuje nadmiar weglowodanów w diecie, a także jak stosować diete z wysoka zawartością tłuszczu i białka.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HyperLean FX7 czy Diabolos ECA

Następny temat

Powrót do formy

WHEY premium