SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta rekompozycyjna - czy możliwa?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2557

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 107 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4577
Zacznę od rozpisania się:

Ponad miesiąc leciałem na redukcji. Z 18% bf'a zszedłem do 14-15%, brzuch trochu mniejszy, ale jak nie było kraty tak nie ma. No i oczywiście zaczeły być widoczne bardziej żebra, żyłki i takie pierdoły.

Teraz to przerwałem, bo za niedługo testy gimnazjalne(wiem, że szczyl jestem) i nie chce chodzić jakby mnie przeżuto i wypluto : )

Później nie wiem, czy walić masę, czy dobić do kraty <-- na której mi zależy. Wpadłem na to, że kiedyś była opisana rekompozycja ciała.

Dzień na siłowni - +300 kcal
areoby - -300 kcal
dzień bez treningu - 0 kcal.

Myślę, czy by nie zmienić to na jednodniowe okresy:
Okołotreningowo na siłowni, aż do treningu boksu: dieta na plus
Okołotreningowo na boksie, aż do siłowni: dieta na minus.


Boks = trening areobowy. Oczywiście bcaa bym zażywał. Dodatkowo chciałbym zrobić przez ten czas cykl na krecie, bo mi akurat starczy : D

Na siłowni leciał bym hst pod fbw(1,2 tydzień po 15 powtórzeń, 3,4 - po 10, 5,6 - po 5, 7,8 - 5 negatywnych. Potem roztrenowanie wakacyjne)


Czy takie coś ma racje bytu? Odsłonił bym sześciopak, zwiększając przy tym, choćby minimalnie, masę mięśniową? Zależy mi by poprawić plecki, barki, górę klaty oraz skośne brzucha(odstające żebra, ****a). Oraz ten 6-pak...


Cóż. Sezonowcy się zaczynają, ale mam nadzieję, że mnie nie wyśmiejecie i normalnie odpowiecie ^^


Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16

Waga: 75

Wzrost: 179

Cel treningowy: Rekompozycja

Staż treningowy na słowni: półtora roku

Uprawiane inne sporty: Boks i szkoła:basen, wf.

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Wolne ciężary, drążek, ławeczka, modlitewnik itd.

Brak maszyn i poręczy.


Dieta: Włąśnie o nią pytam. Jest : )

Przeciwskaznania medyczne: Brak.

Zażywane suplementy: Witaminki i mikro-makro elementy.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 418 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7284
Sądząć po profilu masz więcej niż 13-14% tłuszczu. Ułóż zwykłą dietę, a nie baw się w takie pierdoły. Takie moje zdanie.pzdr W ogóle nie ten dział.

Nie chce wódki, nikotyny... Potrzebuje Kreatyny!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 107 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4577
Profil jest nieaktualizowany.
Mogłem to też dać w odżywianiu, dla mnie jeden pies - jak moda to urazi to przeniesie : )

Dziękuje za opinię. Czekam na inne.

Zmieniony przez - Cainsw w dniu 2011-04-09 09:50:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 418 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7284
Daj najlepiej zdjęcie sylwetki to będzie można na oko ocenić.

"Czy takie coś ma racje bytu? Odsłonił bym sześciopak, zwiększając przy tym, choćby minimalnie, masę mięśniową? Zależy mi by poprawić plecki, barki, górę klaty oraz skośne brzucha(odstające żebra, ****a). Oraz ten 6-pak... "

Nie ma takiej opcji poza tym, bilans kaloryczny dodatni=zwiększasz masę, bilans kaloryczny ujemny redukujesz.

Nie chce wódki, nikotyny... Potrzebuje Kreatyny!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 107 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4577
Zaktualizowałem profil. Ciesze się, że się wypowiadasz, bo zaczynałeś z podobnego pułapu jak ja(oprócz bica, tego miałeś większego na starcie ^^)

Dlatego myślę, o żąglowaniu bilansem - jeden dzień dodatni, jeden ujemny.

Zdjęcia teraz nie mam okazji zrobić dobrej jakości. Jak będę miał możliwość, oczywiście dam ;]


Czekam na inne opinie. A jakby ktoś miał w tym zakresie jakieś doświadczenia, cieszył bym się gdyby napisał na gadulcu do mnie : )

Zmieniony przez - Cainsw w dniu 2011-04-09 10:00:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 2551 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31384
"Mogłem to też dać w odżywianiu, dla mnie jeden pies"
To nie jest jeden pies. Jakby tak sie uzytkownicy zachowywali, to n iezly burdel by byl na forum, a moderatorzy n ie nadazyli by sprzatac - z kultura.


Czy takie cos jest sensowne? Niestety nie odpowiem, a jezeli nawet to dla szarego czlowieka uwazam to za sensowne jedynie "na papierze", w rzeczywistosci za duzo kombinowania, no chyba ze idziesz w strone zawodowa - wtedy takie poswiecenie ma jak najbardziej sens.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 107 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4577
Chodzi mi o to, że te dwa działy się uzupełniają dla mnie, i ten bardziej mi pasował do problemu : )

Dzięki za opinię. Na zawodowca nie idę. Chce się na sezon jeszcze poprawić.

Zmieniony przez - Cainsw w dniu 2011-04-09 10:33:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 2551 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31384
Dla Ciebie moze i tak (dziwny tok rozumowania), ale ogolnie tematu diety porusza sie w dziale odzywianie (ew. odchudzanie) i tego sie trzymajmy dla utrzymania ladu i porzadku.
Zalezy do kiedy chcesz sie poprawic i jak szybko spalasz tluszcz. Daj moze teraz minimalna nadwyzke (jezeli masz kilka kilo do zrzucenia) i stopniowo co tydzien obcinaj kcal az do ujemnego bilansu.
Ewentualnie od teraz ciecie, a pozniej trzymanie michy na 0.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa czy stracic tluszcz?

Następny temat

Klatka Piersiowa do poprawy

WHEY premium