SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna- proszę o ocenę

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3012

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 634
Witam, proszę o ocenę diety oraz treningu

Płeć : mężczyzna
Wiek : 25
Waga : 82
Wzrost : 180
Obwód klatki : 104
Obwód ramienia : 33
Obwód talii : 84
Obwód uda : 56
Obwód łydki : 40
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 20-25%
Aktywność w ciągu dnia : nauka
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : biegi, piłka nożna, nieregularnie siłownia
Odżywianie : to co sobie przyrządzę
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe : dieta bezglutenowa- omijam zboże (poza owsem), ograniczone środki finansowe
Stan zdrowia : zdrowy jak koń
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, basen, bieganie/piłka
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : -
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : Nie
Stosowane wcześniej diety : dieta bezglutenowa

Zapotrzebowanie na poziomie 2800kcal ( wg https://www.sfd.pl/-t276436.html ). Wiem, że w 2 posiłku powinienem wyrzucić majonez, jednak samych jajek nie dam rady zjeść.

Rozpiska treningów- połączenie treningu FBW, pływania i aerobów ( piłka, bieganie )

Poniedziałek - siłownia

Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi płasko 3s
Plecy:
- Martwy ciąg 2s
- wioslowanie hantla 2s
Barki:
- Wyciskanie hantli 3s
Tricepsy:
-WYCISKANIE FRANCUSKIE HANTLI W SIADZIE OBURACZ 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga 2s
Przedramie:
- Zginanie nadgarstów 2s
Brzuch:
-unoszenie nóg w zwisie na drążku 1s
-skłony tułowia ze sztangą 1s

Wtorek – basen (45 minut)

Środa – siłownia:

Klatka piersiowa:
- Wyciskanie skos hantlami 3s
Plecy:
- podciąganie końcówki sztangi w opadzie 1s
- ściąganie drążka wyciągu górnego 2s
Barki:
-wyciskanie sztangi 3s
Tricepsy:
- Pompki na poręczach 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztangielkami w chwycie młotkowym 2s
Przedramie:
- Zginanie nadgarstów 2s
Brzuch:
-unoszenie nóg w podporze 1s
-spięcia 1s.

Czwartek – bieganie ( ok 1h)

Piątek – siłownia:

Klatka piersiowa:
-pompki na poręczach 2s
-rozpietki hantlami skos gorny 1s
Plecy:
-martwy ciag 2s
Barki:
-unoszenie hantli z boku 2s
Triceps:
- PROSTOWNIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W OPADZIE TUŁOWIA:
Bicepsy:
UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC PODCHWYTEM) 2s
Przedramie:
- Zginanie nadgarstów 2s
Brzuch:
-brzuszki na ławce skośnej 1s
- skłony boczne 1s.

Sobota- wolne lub bieganie/piłka nożna

Niedziela- bieganie/piłka nożna lub wolne


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 179 Wiek 110 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1122
Białko podnieś do 180, węgle do 300, tłuszcze obniż do 60 i będzie dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
Przy takim bf zupełnie wystarczy tyle białka, wysoka podaż węgli też niekoniecznie może być tu odpowiednim rozwiązaniem.

Co do samej diety - majonez, orzeszki ziemne do wywalenia. Po jednym dniu ciężko oceniać cokolwiek, ale leży tu nie tylko jakość i proporcja kwasów tłuszczowych, ale również niedobory na wielu polach jak np wapń, potas, wit d.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 634
W zasadzie to często jadałem takie zestawy, więc nie jest to dla mnie super nowa dieta.
Na obiad zamiast ryżu ziemniaki, zamiast kury wieprzowina.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 634
Dzięki za odpowiedzi.

Sorry, za dublowanie odpowiedzi, ale coś przypadkowo kliknąłem i się wysłała niepełna wiadomość.

Zasadniczo, to bardzo często mój jadłospis wyglądał tak jak zapisałem. 70% moich obiadów opiera się na ryżu, a na śniadanie zawsze jadam płatki.
Dzisiaj jeszcze spróbuje coś w tej diecie zmienić.
Co to mikroskładników, to faktycznie może być nie najlepiej. Czuje nieraz mrowienie w rękach, pewnie to od niedoboru magnezu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 634
Wrzucam rozpiskę dzisiejsze szamy, proszę o ocenę. Zjechałem z białkiem i węglami. Tylko nadal nie do końca wiem, jakimi dodatkami uzupełnić wapń i magnez. Groszek i marchewka do ryżu? Czy istnieje jakiś kalkulator ( odpowiednik tego z sfd ), który zlicza ilość witamin, magnezu itd w pożywieniu, czy muszę wszystko policzyć oddzielnie?
Siłownia między 3 i 4 posiłkiem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 634
Starałem się zmienić trochę jedzenie, co z tego wyszło poniżej. Przykładowe 3 dni diety, ten z rybą możliwy 1 w tygodniu.
Proszę o pokazanie błędów.
Z góry dzięki

Przy okazji pytanie. Czy mam zmienić kolejność posiłków, jeśli na basen chodzę (raz w tygodniu) o 23, a wracam po 24. Mam jeść 3 i 4 posiłek bez zmian? A na kolację koktajl?







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 634
Czy mogę prosić kogoś o wypowiedzenie się na temat w/w diet?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 179 Wiek 110 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1122
Te banany wyrzuć ostatniego posiłku. I najważniejsze żeby kalorie i makro sie zgadzaly
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 634
Na pewno?
Opierając się na:
https://www.sfd.pl/Redukcja_jest_dla_mnie_za_droga__art.-t499299.html
W ostatnim posiłku występują warzywa, ja dałem co prawda banana ( owoc ), ale to dlatego, że robię sobie taki koktajl i banan czy pomarańcza fajnie pasują smakowo.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta do oceny na sucha mase miesniowa

Następny temat

Zrzucenie kilku kg

WHEY premium