SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna plus fitness i aeroby.

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6990

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Koniu151 z działu Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 505
Witam,

rozpoczynam dietę redukcyjną i potrzebuję kilku rad.
Jestem kobietą, mam 25lat, 165cm wzrostu i ważę 59kg. Zależy mi na tym, aby schudnąć, a przede wszystkim chcę popracować nad rzeźbą.
Jeśli chodzi o moje doświadczenia sportowe, od 6 lat biegam 4x/tydz po 5km. Od 2 lat chodzę na siłownię. Robiłam ogólnorozwojówkę+aeroby, a od 4 miesięcy przerzuciłam się na fitness i dalej aeroby- przy tym chcę pozostać. Ważyłam 52kg, a aktualna waga jest zasługą alkoholu i odżywiania. Zależy mi, aby wyrobić proporcje, przypominam lizaka na patyku- szczupłe nogi, reszta ciała na górze.

Mój tydzień na siłowni wygląda następująco:
-5x w tyg 1-2h body shape, TMT, TBC, body step, BPU;
-1x/tydz ogólnorozwojówka;
-3x/tydz aeroby (biegam 30min 5,5-6km)
-5x/tydz jeżdżę rowerem 1-1,5h dziennie (mój środek transportu, więc zliczam z całego dnia)

Wprowadzić jakieś zmiany?


Dieta:
Po redukcji wyliczyłam 1440kcal. B/W/T 120/150/40


Co myślicie o takim jadłospisie:



7:00 Posiłek I: jajko, musli

10:00 Posiłek II: sałatka z tuńczyka, fasoli szparagowej, marchewki + oliwa

13:00 Posiłek III: kurczak pieczony, ryż brązowy, fasola szparagowa, oliwa

15:00 Posiłek IV(2h przed treningiem): sałatka z mintajem, kaszą gryczaną, marchewką i sosem sojowym

19:00 Posiłek V(zaraz po treningu): banan

20:00 Posiłek VI: twarożek chudy z jogurtem naturalnym i rodzynkami



Dorzucić l-karnitynę? Może białko? Czy dać z tym spokój i skupić się na diecie i treningu?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 13783 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111973
Smaż sobie, przeciez nikt ci nieodradza, na maśle, kokosowym czy smalcu. To czemu jesz monotonníe? Nie musisz jeść tego samego codziennie. Ty sobie urozmaicaj posiłki

what doesn't kill you makes you stronger.
▪█─────█▪

PODSUMOWANIE PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/PODSUMOWANIE_PRZEMIANY_/_UNKNOVVN-t953320.html

PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/Konkurs/UNKNOVVN-t933010.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 13783 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111973
Przeczytaj regulamin i wypełnij wymagane dane. Poświęć chwilkę na rozejrzenie się po forum, po artykułach i dziennikach i zauważ jak jemy i ćwiczymy Dieta głodowa, za dużo aerobów, zero siłowych.
Tak, skup się na diecie i treningu.
Dieta : artykuł co jedzą ladies
Trening: zbiór treningów w regulaminie

Co masz niby na celu wykonując same aeroby?

Zmieniony przez - UNKNOVVN w dniu 2013-01-11 20:17:50

what doesn't kill you makes you stronger.
▪█─────█▪

PODSUMOWANIE PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/PODSUMOWANIE_PRZEMIANY_/_UNKNOVVN-t953320.html

PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/Konkurs/UNKNOVVN-t933010.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 505
Przepraszam. Pośpieszyłam się z wypowiedzią na forum. Czytam je od 3 dni i wydawało mi się, że załapałam podstawę diety, a przynajmniej widziałam dietę dziewczyn, które miały podobny jadłospis, przy podobnej wadze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 505
Jeśli chodzi o dietę, czy rozsądnie będzie zastosować się do poniższej: https://www.sfd.pl/Zbilansowana_dieta_redukcyjna-t231127.html Wcześniej, na podstawie podobnej, także z forum, po wyliczeniu kalorii odjęłam 400kcal, bo tak było tam napisane.

Kolejna sprawa to ten trening. Ja po prostu lubię aeroby i bardziej mi one leżą niż siłowy. Wydawało mi się, że pewnego rodzaju alternatywą dla treningu może być fitness. Wykonuje się przecież ćwiczenia z hantlami i obciążnikami. No i zamysłem, dajmy na to, body shape'u jest wzmocnienie mięśni...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
1700kcal i nic nie odejmuj podnies ilosc tluszczu
aerobami nie rzeźbi sie niczego ujemny duzy bilan plus aero stymuluje znaczny spadek masy miesniowej, ale oczywiscie lubisz to rob,
pokaz swoja sylwetke jezeli mozesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 505
Coś wymyślę z tymi aerobami i wrócę do treningu siłowego. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie. Załączam sylwetkę.




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 505


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
jakie masz doswiadczenie z silowymi?
jestes szczupla osoba z podniesionym poziomem kortizolu i obnizona wrazliwoscia insulinowa.
proponoalabym bys ukladajac jadlospis zwroila uwage na rowne rozlozenie ww we wszystkich posiłkach
Stopy leca ci do srodka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 505
Trening, który opisałam niżej dostałamod instruktora, jak zaczęłam chodzić na siłownię i robiłam przez ponad rok. (pierwszy miesiąc 3 serie)

Klatka: wyciskanie na maszynie siedząc 4 serie po 15 powtórzeń, obciążenie 5kg
Mięsień najszerszy grzbietu: na maszynie, siedząc ściągam dwa drążki(przepraszam, ale nie pamiętam jak się nazywa) 4 serie po 15 powtórzeń, obciążenie 25kg
Lędźwie: unoszenie tułowia na łweczce 4 serie po 15 powtórzeń
Barki: unoszenie ramion przodem, 4 serie po 15 powtórzeń, obciążenie 3kg
Biceps: zginanie przedramion ze sztangielkami, 4 serie po 15 powtórzeń, obciążenie 3kg
Triceps: wyciskanie "francuskie" jednorącz sztangielki stojąc, 4 serie po 15 powtórzeń, obciążenie 3kg
Brzuch:
prosty: unoszenie tułowia na ławeczce 3 serie po 20 powtórzeń, unoszenie nóg na maszynie (ciężar ciała na podpartych przedramionach),
skośny: na ławeczce skręty tułowia z unoszeniem 3x20, skręt tułowia na maszynie siedząc 3x20

Powiedział mi, że jeśli sporo biegam, nogi mogę sobie odpuści
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 505
uzupełniam:

Wiek : 25
Waga : 59
Wzrost : 165
Obwód w biuście(1) : 94
Obwód pod biustem : 80
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 74
Obwód na wysokości pępka : 79
Obwód bioder (3): 92
Obwód uda w najszerszym miejscu: 55
Obwód łydki : 35
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : tyłek
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: rower prawie codziennie, bieganie 3x/tydz 5km
Co lubisz jeść na śniadanie: musli
Co lubisz jeść na obiad : filet z kurczaka, ryba
Co jako przekąskę : masło orzechowe
Co jako deser : słodycze - uwielbiam wszystko, batony, ciasta, lody
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia: bardzo dobry
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: wszystko
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : nie
Stosowane wcześniej diety : nie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
Powodzenia
Co do tego lizaka, chudnąc nie wyrobisz proporcji bo i tak najpierw schudniesz z miejsc, które u Ciebie są do tego predysponowane czyli tyłek i nogi. Jeżeli podejmiesz się i będziesz chciała popracować nad proporcjami to czeka ciężka praca na siłce i porządne jedzenie a my chętnie pomożemy

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pierwsze odchudzanie,prosze o rady

Następny temat

ocena diety ;)

WHEY premium