SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 708

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

20

Płeć

mężczyzna

Waga

99

Wzrost

183

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

30

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

praca 3/4 etatu. Albo od 9 - 15 albo 15- 21. Siłkę chce trzy razy w tygodniu, przed lub po pracą. Przerwy w pracy sam ustalam. Krótko śpię, kilka godzin dziennie, zwykle poniżej 7

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

siłownia 3 razy w tygodniu

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

wcześniej redukcja zbilansowana, zejście z wagi 106 do 88 kg, rozmiar spodni z 38 do 34. Teraz jem co popadnie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

bez zarzutu

Stosowana lub planowana suplementacja

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 95
Siema! Proszę Was o pomoc w układaniu diety redukcynej.

Płeć : mężczyzna
Wiek : 20
Waga : 99
Wzrost : 183
Obwód klatki : 111
Obwód ramienia : 33
Obwód talii : 115
Obwód uda : 61
Obwód łydki : 43
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 29%
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : brak
Odżywianie :
Cel : trwała redukcja
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, ćwiczenia w domu
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : białko, BCAA (rok temu)
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : redukcyjna zbilansowana (zszedłem z wagi 106 do 88)

Kiedyś sam napisałem dietę na podstawie porad forumowiczów i dodałem do tego ćwiczenia na siłowni 3x w tygodniu, w trakcie trzech i pół miesięca zszedłem z wagi 106 do 88. Przestałem ćwiczyć, była sesja, rzuciłem michą - przez kilka miesięcy waga się ładnie utrzymywała do czasu kiedy zacząłem więcej żrec fastfoodów i pić więcej niż zazwyczaj. Teraz w sumie jestem w punkcie wyjścia - wydaję mi się, że tłuszcz trochę inaczej się rozkłada ale i tak jest tego dość dużo i nie czuję się z tym dobrze.

Wyliczyłem zapotrzebowanie dzienne na makro z poradą koleżanki
Białka: 2g/kg
1,6 * 99 kg = 158,4 g
Węglowodany: 3,5 g/kg
3,5 * 99 kg = 346,9 g
Tłuszcze: pozostałe
42 g

Przykładowy jadłospis


Śniadanie coś a'la naleśniki ze zblendowanymi truskawkami, mleko do kawy - musi być tłuste, żeby fajnie się pieniło :P
"Obiadów" jest cztery, zazwyczaj takie same, w dni treningowe posiłek przed i po nie będzie miał sosu pomidorowego (zblendowane albo pomidory albo pomidory z puszki z przyprawami).
Kolacja taka skromna, w trakcie poprzedniej diety - dokładnie rok temu - wpieprzałem twaróg ale zapychał strasznie.

Co myślicie o takiej diecie? Coś dodać, coś odjąć czy w ogóle wszystko zmienić?

Jeśli chodzi o ćwiczenia. Mam problemy z większym tłuszczem na klacie, co nie wygląda... dobrze.. :P rok temu będac na redukcji chodząc na siłownie w sumie nigdy nie robiłem ćwiczeń z wyciskaniem leżąc na klatę, bo.. głupie.. ale nikogo nigdy nie poprosiłem o pomoc w tym. Same rozpiętki. Czy możecie mi polecić dobre ćwiczenia na tę partię? Miejscowo tłuszczu nie wypalę ale chciałbym, żeby chociaż kształt tych "CYCÓW" się zmienił.

Rok temu byłem zmotywowany, pewny siebie, że mi się uda - pojemniczki z żarciem, przygotowanie jedzenia to był obowiązek, bez żarcia nie wychodziłem z domu. Nie wiem czemu teraz jakoś nie mogę zepnąć dupy, dlatego proszę Was o pomoc w ocenie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 86 Napisanych postów 44057 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 134427
białko 2.5g/kg, mniej węgli, więcej tłuszczy,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady dietetyka, dieta zostanie opracowana precyzyjnie dla Ciebie.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase - ocena.

Następny temat

Duży brzuch u ektomorfika

WHEY premium