SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny, 96kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5683

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

35

Płeć

mężczyzna

Cel

redukcja (75KG)

Waga

96

Wzrost

180

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

30%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

8h za biurkiem, przerwy bliżej nie określone. Wstaję o 6, kładę się ok 23

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Aktualnie ergowiosła x3 tydzień 2x30min cardio

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

redukcja z pozytywnym skutkiem. oczywiście zapuściłem sie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

podwyższony choresterol, badania krwi będą w przyszłym tygodniu

Stosowana lub planowana suplementacja

olimp vita-min suple sport, zamówione białko
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Areo w nadmiarze (mówię nie tylko na swoim przyjładzie) niesteyt hamuje redukcję. Lepiej skupić się na diecie, siłowym, regeneracji, a w momencie braku spadków można włączyć chociażby interwały
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Dokładnie.

Częste i długotrwałe aeroby powodują wzrost sekrecji kortyzolu, a tym samym spadek poziomu testosteronu bowiem najlepiej sprawdzą się treningi mieszane (biegi szybkie/interwały/trening siłowy) oczywiście poza najważniejszym czynnikiem jakim jest odpowiednio zbilansowana dieta.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Polecam poczytać: http://potreningu.pl/articles/691/stres-kortyzol-a-masa-miesniowa 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1516
"trzeba się wyluzować". czas zacząć jeździć na desce i jarać blanty...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Żeby było jasne, kortyzol pełni wiele ważnych funkcji w naszym ustroju wobec tego jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Krótkotrwały wzrost sekrecji kortyzolu generowany ciężkim treningiem lub chwilowym postem nie skutkuje niczym złym, nie zniszczy Ci formy w jeden dzień, dopiero nadmierna jego aktywność spowodowana m.in przesadną aktywnością fizyczną ,niedoborami snu, stresem psychicznym w życiu codziennym, a także zbyt niską podażą energii w okresie odchudzania może doprowadzić do wielu negatywnych następstw w ustroju, takich jak rozpad białek mięśniowych, zahamowanie spalania tłuszczu, zaburzenie metabolizmu hormonów tarczycy oraz gospodarki insulinowo-glukozowej. Oczywiście taki proces jest rozłożony w czasie i trwa. Ostatnio wiele mówi się o tym hormonie bowiem dość często ludzie po prostu przesadzają zganiając na kortyzol.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1516
kolejna propozycja. jakieś sugestie?



chciałem ułoyć nowe zapotrzebowanie, ale nie mam pojęcia ile czasu mi to zajmie na siłowni, zatem dane będą totalnie z czapy, a to mija się z celem. pójdę dzisiaj to spiszę czasy oraz obciążenia. uznałem, że skoro miałem tak długą przerwę od machania żelastwem, zastosuję się do artykułu o pierwszym roku ćwiczeń, zatem przysiady, martwy, wyciskanie i wiosłowanie. taki plan


Zmieniony przez - Grey_Wolf w dniu 2017-03-01 08:53:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Czy Ty nie miałeś wystartować z nieco większej kaloryczności? Dość mało na początek zdaje się.
W 2 posiłku brakuje białka (minimum 20-25g białka na posiłek) by próg lucynowy mógł zostać osiągnięty.
Kukurydza od czasu do czasu, co to za kolacja?
Dlaczego samo białko?
Tam ma znaleźć się pełnowartościowy posiłek
Węglowodany, białko i tłuszcze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1516
może i mało, ale nie jestem w stanie więcej zjeść. patrząc na moje zdjęcia, można odebrać oczywiście inne wrażenie :D nie wiem. może to ze względu na stres czy coś. hgw. sądziłem, ze dobrze wyliczyłem zapotrzebowanie.

więcej mięcha, wiem. piane na ryju miałem jak skubałem tą rybe, ale z drugiej strony, tyle jest gadania o jedzeniu ryb, że za mało się tego spożywa, ale jak to ma się zmienić, jak ryby kosztują fortune? muszę pokombinować z jakąś wołowiną, schabem. człowiek musi się nauczyć jak gotować, skoro przez większość swojego życia miał to serdecznie w (_o_)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Chodzi o to, że jak wystartujesz z małej kaloryczności to przy pierwszym lepszym zastoju ujmiesz nieco i zostanie Ci biedne 2000tysiące

Na ryby warto udać się na jakieś targowisko, ceny mają przyzwoite. Masz świeże, bez pakowania.
Są cenowo fajne dorsze, sumy, tuńczyk (świeży, nie z puchy) mintaj, jest ok pstrąg cenowo, łosoś dziki. Jak raz na tydzień, czy dwa kupisz sobie kawałek będzie na dwa obiady
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1516
A czy to co wyliczyłem, to jest ok? Rozumiem, że mało, ale tyle mi wyszło
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja Low carb 100 kg

Następny temat

dieta redukcyjna 62kg

WHEY premium