SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Dieta redukcyjna do oceny, 90kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7260

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 34 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3176
Witam ! Zamierzam zacząć redukcję , proszę o ocenę :)

Waga : 90
Wzrost : 172
Obwód klatki : 112
Obwód ramienia : 37
Obwód talii : 102
Obwód uda : 62
Obwód łydki : 38
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej :????
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW, w DNT spacery , jazda rowerem
Odżywianie : jadłem co popadnie
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : nadciśnienie
Preferowane formy aktywności fizycznej : ćwiczenia w własnym cięzarem ciała, spacery, jazda na rowerze
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty :brak
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : brak

Sprawdź ile masz % tłuszczu?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 702 Wiek 37 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 10354
Masz podobne wymiary jak ja kiedys w tym wieku. Jak Ci wyszlo kolo 2400 kcal? Nawet na redukcji brakuje Ci z 500 kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 34 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3176
z jakiegoś kalkulatora korzystałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 702 Wiek 37 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 10354
To ok. Jakis kalkulator, jakas dieta, jakis trening, jakas sylwetka, jakos wygladasz pewnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
************************** z tego kalkulatora korzystałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Sfd.pl

Zmieniony przez - domer w dniu 2017-08-21 15:42:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
dudee Doradca
Ekspert
Szacuny 1736 Napisanych postów 27216 Wiek 24 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 516309
Dlaczego spożywasz B+T śniadania?

Zwiększ podaż warzyw ( różnokolorowych ) najlepiej do każdego posiłku. Owoców również brakuje, DHA i EPA uzupełniaj tłustą rybą w tygodniu. Generalnie kalorii wydaje się zbyt mało, najtrafniejsze dane można otrzymać przy użyciu wzoru Mifflina i St.Jeor.

http://potreningu.pl/articles/5255/zapotrzebowanie-kaloryczne-dla-wnikliwych- 

Ustalanie indywidualnych planów dietetycznych
Zapraszam do współpracy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Ok do każdego posiłku dodam kolorowe warzywa . Inny dzień diety ułożyłem tak :
Śniadanie:
jajecznica na boczku z warzywami + siemie lniane

Obiad:
Mieso mielone wołowe z kasza gryczana warzywami, oliwa z oliwek i olejem kokosowym

Obiad2:
Mięso mielone wołowe z ziemniakami i pomarańczą

Kolacja
omlet jaglany na słodko

Z czego makro i kaloryczność wychodzi ta sama .
Jeśli miałbym zwiększyć kaloryczność to co podbić ? węgle ???

Zmieniony przez - Patras844 w dniu 2017-08-21 15:08:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
dudee Doradca
Ekspert
Szacuny 1736 Napisanych postów 27216 Wiek 24 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 516309
Czekaj, czekaj, bo dążymy w nie tym kierunku co trzeba.

Oblicz najpierw swoje zapotrzebowanie kaloryczne.
Osobiście nie jestem zwolennikiem śniadań B+T bowiem jeśli dobrze się po nich czujesz to śmiało stosuje je dalej.

Niemniej jednak podsmażanie boczku ( najpewniej wędzonego ) nie jest optymalnym rozwiązaniem dla naszego zdrowia.

Zapraszam do współpracy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Ze wzoru który podałeś wcześniej wyszło mi 2700 kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
dudee Doradca
Ekspert
Zatem zacznij od 2700kcal - zdecydowanie warto zacząć od wyższej puli kalorii, redukcja ilości energii w diecie powinna być oparta na danych empirycznych, wymaga to umiejętnej obserwacji organizmu. Przeważnie u swoich podopiecznych zaczynam od teoretycznego 0 po czym na podstawie reakcji organizmu kalibrujemy dietę w odpowiedni sposób, czyli zmniejszamy lub zwiększamy kalorie – zależnie od zmiany kompozycji sylwetki ( zmiany obwodów ) a zazwyczaj pas spada na tym zero w początkowym okresie. Chyba, że ktoś jest otyły, wtedy deficyt powinien być głęboki, ale nie mówimy o restrykcyjnych przypadkach..

Oczywiście to nie żadna reklama siebie ( bo ja nie z tych ) tylko zwyczajnie napomniałem o tym.

Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-08-21 15:43:50

Zapraszam do współpracy

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy