SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny, 85kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1098

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

22

Płeć

M

Cel

redukcja

Waga

85

Wzrost

183

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

~20-25%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

praca siedząca 6-14, brak wyznaczonego czasu przerw - mogę jeść kiedy chcę i ile chcę. Siłownia około godziny 14.30-15

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Siłownia od października 2015 bez przerw. Aktualnie trenuję 4 razy w tygodniu (siła góra, siła dół, hipertrofia góra, hipertrofia dół), od około połowy marca dodam rower jako aeroby/interwały.

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Staram się odżywiać zdrowo, lecz nie liczę, ani nigdy nie liczyłem kalorii.

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

żadnych problemów ze zdrowiem.

Stosowana lub planowana suplementacja

w trakcie redukcji planuję stosować zwykłe mono, bcaa przed cardio i w trakcie treningu siłowego. dodatkowo jakiś kompleks witaminowy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 18 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7621
Cześć, ćwiczę już od ponad roku, lecz nigdy nie przestrzegałem dokładnie diety, dlatego pewnie te efekty takie mizerne.
Od marca planuję mieć wszystko pod kontrolą i wstępnie ułożyłem sobie dietkę, przy której proszę o jakieś rady, wskazówki co mógłbym zmienić.

Trening mam około godziny 14.30 - 15, 4 dni w tygodniu.

Mięso z piersi z kurczaka czasem będę zmieniał też na to z indyka, ryby, wątróbkę.
Oczywiście warzywa będą się zmieniać, żeby było trochę urozmaicenia.
Co jakiś czas ryż i kaszę również będę zmieniać na inne ich rodzaje. Źródła tłuszczy też będę zmieniał - orzechy na wiórki kokosowe, awokado itd.

Wystartuję z pułapu 3100kcal, stopniowo dodając aktywność fizyczną w postaci jazdy na rowerze, interwałów na nim itd. Jak waga stanie w miejscu to będę obcinał około 100 kcal z węglowodanów aż do kolejnego zastoju.


Cel to odsłonić mięśnie brzucha, czyli myślę, że około 77kg.

Co o tym wszystkim myślicie? :)






Zmieniony przez - BoaKusiciel w dniu 2017-02-07 08:11:01
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75935 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754304
Ogólne założenia wydają się sensowne. Jeżeli chodzi o produkty w diecie, to orzechy ziemne do wywalenia. Przyda się większe urozmaicenie. Płatki zbożowe dwa razy dziennie to z czasem bardzo prawdopodobne, z czasem reakcje alergiczne, jak i problemy trawienne.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 18 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7621
Usunięte orzechy i ostatni posiłek zamieniony na coś takiego:

http://potreningu.pl/kitchen/442/ryz-z-twarogiem-i-migdalami

Zdałaby taka dietka egzamin?
Oczywiście rotacja mięsa na indyk/kurczak/schab/ryby
węgli na ryże/kasze/makarony
tłuszcze na sezam/wiórki kokosowe/pestki dyni



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75935 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754304
Jeżeli będziesz urozmaicał, to ok. Może to wyglądać w ten sposób.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Tłuszcze warto też dodać z oleju koksowego,czy masła klarowanego nie zapominając o tłustych rybach oraz mięsie awokado widzę wrzucasz, ponadto mleczko kokosowe, a nawet gorzka czekolada
Więcej podpowiedzi znajdziesz tutaj : https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html#post1 
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 18 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7621
Super, w takim razie ogólny zarys już mam, pozostaje tylko rotacja białkami/węglami i tłuszczami. Zapomniałem napisać, że na kokosowym oleju będę smażył mięso :)
Dzięki za pomoc :)


Zmieniony przez - BoaKusiciel w dniu 2017-02-08 06:49:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
W razie wątpliwości, czy pytań pisz
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75935 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754304
Skoro będziesz smażył na oleju kokosowym, to należy go uwzględnić w rozpisce diety. Z tego co widzę, nie wprowadziłeś tego.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 18 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7621
Oczywiście olej kokosowy rozpiszę w rozpisce, ciężko mi teraz na oko powiedzieć ile go będę używać, więc będę ważył przed smażeniem i znajdę odpowiednią ilość. A co myślicie, żeby dodać jakieś carbo do treningu w ilości 40-50g wymieszane z 10g czystego bcaa?
Wiem, że to same węglowodany proste, ale wiele badań wskazuje na pozytywny wpływ spożycia prostych ww na organizm człowieka w trakcie treningu (szybsza regeneracja potreningowa, mniejszy katabolizm) i szybszą redukcje tłuszczu w porównaniu do grupy kontrolnej, a bcaa może w jakimś stopniu by pomogło zachować mięśnie.

Nawet w książce którą czytałem - "Skuteczne odżywianie w treningu i sporcie" - Olivier Lafay pisał, żeby w trakcie treningów popijać carbo i te ww ucinać na samiutkim końcu redukcji.
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Warte zachodu, czy znikome korzyści?


Zmieniony przez - BoaKusiciel w dniu 2017-02-09 06:24:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75935 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754304
Nakładając niewielkie ilości oleju kokosowego na patelnie widać ile go dałeś. Z reguły 5-10g w zupełności wystarczy. Nieszczególne widzę sens w piciu carbo. Białko po treningu będzie bardziej istotne. Z kolei bcaa przed i w trakcie.W trakcie treningu carbo to już zupełna pomyłka na redukcji. Nie trenujesz kolarstwa, czy triatlonu aby miało to sens.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 18 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7621
Okej, dziękuję bardzo za pomoc :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta zamówiona ONLINE

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny, 80kg

WHEY premium