SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny, 77kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1868

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 24 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 361
Witam, mam 21 lat, wzrost: 171, waga: 77 kg aktualnie.

Od jakiś 2 miesięcy pozbyłem się 8 kg, zacząłem od odstawienia słodyczy, a skończyłem na zdrowszym jedzeniu, ale przez ten czas nie liczyłem swojego dzienne zapotrzebowania etc, ale chciałbym to zmienić bo zacząłem dodatkowo ćwiczyć 3x w tygodniu, a troszkę się naczytałem o efektach jak w złych ilościach będę się odżywiał :/

Nie jem w jakiś urozmaicony sposób ani nie chcę spędzać setki godzin w kuchni; robię to co potrafię :D

Jest to przykład z jednego mojego dnia bo gotuję również spaghetti dla odmiany aby to nie było takie monotonne, ale to na dniach dodam również. Na początek prosiłbym o ocenę i modyfikację załączonej w zdjęciu diety







dodatkowo 3x dziennie piję kawę czego nie ująłem wyżej bo nie wiem jak to dokładnie policzyć :/



Zmieniony przez - Nerikare w dniu 2016-06-11 22:28:16

Zmieniony przez - Nerikare w dniu 2016-06-11 22:30:48

Zmieniony przez - Nerikare w dniu 2016-06-11 22:30:59
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 24 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 361
w sumie śledź według kalkukatora pasowałby, a akurat mogę nabyć takie coś świeżego, nie z żadnego słoika, dzięki za podpowiedź :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699670
Witaj,
zdecydowanie mało tłuszczy.
Ten sos borowikowy to chyba po tygodniu wyjdzie Ci uszami .
Zresztą ogólnie monotonia straszna.
Nie musisz jeść kurczaka ,masz przecież inny rodzaj mięsa .
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 24 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 361
Troszkę poprawiłem i urozmaiciłem

Doczytałem jeszcze, że swoje zapotrzebowanie liczy się na wagę prawidłową, więc zmieniłem to..
Chyba troszkę mniej monotonni i na pewno zadbałem o tłuszcze :P
Co do sosu - skorzystam z lepszego, ew zastąpię go bardzo podobnym bo mieszkam w UK i nie zawsze mam dostępne polskie produkty, ale myślę, że angielski sos o podobnej konsystencji za dużych zmian nie wniesie.

Będzie ok ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 23 Wiek 39 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 162
Aleś urozmaicił...
1)Makrela domyślam się że konserwa - do wywalenia!
2)Kawa...Jak juz pijesz to napij się zwykłej czarnej parzonej bez cukru a nie takiego syfu i maks 1 a nie 3 i to jeszcze praktycznie do każdego posiłku...
3)Uparłeś się z tymi sosami? Wywal wszelkie sosy!
4)WARZYWA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
5)Musli? nawet nie wiesz co za syf tam pakują. Kup zwykłe płatki owsiane, żadne mieszanki, mieszankę to sam możesz sobie zrobić
Dla przykładu:
Posiłek 1:
Płatki owsiane + jogurt naturalny/kefir + słonecznik, dynia, orzechy + kromka chleba pełnoziarnistego
Posiłek 2:
Banan + serek wiejski
Posiłek 3:
Kurak + ryż brązowy + warzywa z oliwą z oliwek/olej lniany
Posiłek 4:
Rybka + kasza + warzywa
Posiłek 5:
Tuńczyk
Ważne: Musisz się nauczyć wybierać właściwe produkty. Żadne gotowe musli, konserwy, sosy, kawa 3w1 itd.itp
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 24 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 361
czyli to grubsza sprawa dla mnie, a wydawało się to proste xD
dzięki za podpowiedzi, na pewno będzie teraz łatwiej dobrać produkty :)

tak, makrele miałem na myśli z puszki :/
przyłożę się do tego dziś i moze cos konkretniejszego ułożę.

btw. a co do kawy, to dlaczego co najwyżej 1 dziennie ? troche ciezko pracuje i przydałaby się częściej pić bo mnie z roboty wywalą xD


Zmieniony przez - Nerikare w dniu 2016-06-12 08:45:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 23 Wiek 39 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 162
Co do kawy... Swego czasu też piłem bardzo dużo kawy, zaczynałem od jednej małej czarnej by po kilku latach wypijać 5-6 bo mniejsze ilości już na mnie nie działały. Organizm zaczyna się przyzwyczajać i domagać się więcej żeby zachowany był efekt stymulujący. Spozywanie dużej ilości kawy negatywnie odbije się na Twoim zdrowiu i mówię tutaj z własnego doświadczenia. U mnie, picie takich iloci powodowało brak apetytu, bezsenność, rozdrażnienie, duże problemy z koncentracją więc efekt zupełnie odwrotny do zamierzonego. Nie życzę Ci tego bo po paru miesiącach wyglądałem jak zombie;) Spróbuj sie odzwyczajać, zastępuj innymi produktami które również zawierają kofeinę: czarna herbata, zielona herbata. Prowadź aktywny tryb życia, zbilansowana dietę, wysypiaj się, a gwarantuję Ci że "dopalacze" nie będą Ci potrzebne:)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 24 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 361
Rozumiem, czyli ograniczę się do 1 kawy dziennie rozpuszczalnej z odrobiną mleka, ale kupię którąś z wymienionych przez Ciebie herbat i przetestuję która bardziej mi przypadnie w smaku oraz dodatkowo będę się starał spać 6-7h choć często to wygląda tak, że śpię w granicach 5h z kolei w weekend jak więcej czasu to odsypiam, dlatego też sięgam po kawę parę razy dziennie. Co do musli < słyszałem od znajomego, że właśnie lepiej jest sobie owsiankę z czymś pomieszać niż gotowe, ale nie wziąłem tego jakoś bardzo do siebie :P

Dieta przygotowana, będzie ok ?





Zmieniony przez - Nerikare w dniu 2016-06-12 10:57:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Ten napój kawowy to izomery trans w połączeniu z cukrami. Straszny syf. Zdecydowanie do eliminacji.

Orzechy ziemne i słonecznik do eliminacji. Zamiast nich np olej kokosowy, wiórki kokosowe. Więcej warzyw.


Zmieniony przez - domer w dniu 2016-06-12 10:59:08
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 24 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 361
Ok, następny zrzut :D
Zasypie was tutaj sreenami xD

Co do kawy; szedłem na łatwiznę bo łatwiej jest zapakować 1 szt. kawy 3w1 niż zabrać ze sobą pojemnik z kawą, cukrem, mlekiem ;)




Zmieniony przez - Nerikare w dniu 2016-06-12 11:01:24

Zmieniony przez - Nerikare w dniu 2016-06-12 11:02:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Jest ok. Pamiętaj o tym, żeby urozmaicać źródła składników odżywczych: wieprzowina, wołowina, różne ryby, podroby, kasze, ziemniaki, itp.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 24 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 361
Akurat tego typu rzeczy w lidlu jest pod dostatkiem, więc nie będzie z tym problemu.
Jak będę miał - 550 kcaL na redukcji to będzie ok ?
Fajnie, że dziś udało mi się załatwić kwestię z odżywianiem bo czas najwyższy aby wybrać się na zakupy :D

Jeszcze jedno pytanko odnośnie makreli; w polskim sklepie mam, ale jest pakowana jakby w folii jak szynka, więc może być taka ?
wygląda to mniej więcej tak:



Zmieniony przez - Nerikare w dniu 2016-06-12 11:10:13

Zmieniony przez - Nerikare w dniu 2016-06-12 11:12:48
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ocena mojej diety (makroskładników)

Następny temat

Jak obcinać?

WHEY premium