SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny, 76kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 31151

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

27

Płeć

mężczyzna

Cel

redukcja

Waga

76

Wzrost

175

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

ok 25%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

praca fizyczna 7.00-17.00

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

full siłownia/ FBW 3 x tyg 19.00-20.30 po treningu 15-20 min aero

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

brak zdrowego odżywiania

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

aminokwasy 2 x dziennie, odżywka białkowa 2 x dziennie, witaminy Olimp Multiple sport 1 x
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699684
Może się przyda , będzie miał pytania to zawsze może odświeżyć temat .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
dokładnie tak jak mówisz Flex:) może mi, może komuś innemu, jest trochę stron do wertowania, no ale coż. Wracam z kolejnymi pytaniami, a mianowicie jak to jest z łączeniem dużej ilości tłuszczy i węglowodanów, mam na myśli domowe jedzienie typu fast food np, pizza na owsianym lub żytnim cieście, boczek+ewentualnie jakaś szuynka, ser mozarella albo niedzielny filet z kurczaka gdzie do smażenia dajemy 20-30 g oliwy z oliwek, a póżniej zjadamy z 300 g ziemniaków
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
300g ziemniaków, 30g oliwy i mięso to zwykły pełnowartościowy posiłek, jak każdy inny. Wszystko wliczasz w bilans diety.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
no właśnie bo w necie można pełno sprzecznych informacji znaleźć, jednia promuja śniadania białkowo tłuszczowe, węgle tylko około treningowo. Przykładowo ja lubię węglowodany i nie wyobrażam sobie posiłku bez nich. Druga sprawa jestem na masie, gdzie mam zjesć 300 g węgli przy wadze 67 kg i małej aktywności, jak jem 4 posiłki a czasami 3 to ciężko to ogarnąc z pełnowartościowych posiłkó, wiąże się z tym też ilość błonnika, do tego mam 100 g tłuszczy co dzieląc na 4 posiłki daje 25g a zdarza się ze nie w każdym posiłku one są wiec w innych musi być ich więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
W necie można znaleźć też latające krowy, a czy jest to prawda? - nie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 426 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24436
hehe no w necie to są cuda na kiju;d czyli przy zbilansowanej diecie nie ma sięco przejmować? liczyć żeby makro się zgadzało? słyszałem też żeby stawiać w ciągu dnia na jedno zródło energii, albo węgle albo tłuszcze, co się dzieje jak jest poł na poł? albo tak jak u mnie 100 g tłuszczy, 300 g węgli


Zmieniony przez - Bobsoon w dniu 2018-02-03 11:52:15
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
To dieta zbilansowana, są diety low carb, albo wysokie tłuszcze. Ot. Jak idzie dobrze, to działaj na zbilansowanej.
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 134 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7846
Bobsoon
hehe no w necie to są cuda na kiju;d czyli przy zbilansowanej diecie nie ma sięco przejmować? liczyć żeby makro się zgadzało? słyszałem też żeby stawiać w ciągu dnia na jedno zródło energii, albo węgle albo tłuszcze, co się dzieje jak jest poł na poł? albo tak jak u mnie 100 g tłuszczy, 300 g węgli




Zmieniony przez - Bobsoon w dniu 2018-02-03 11:52:15


Tak naprawdę nie ma uniwersalnych zaleceń, które będą optymalne dla każdego. Poza tym rozplanowanie makro w diecie zależy od konkretnej diety w jaką celujemy, a konkretna dieta od tego co ma sama sobą adresować. Ja nie jestem fanem łączenia dużej ilości węgli z dużą ilością tłuszczy, bo to zwykle nie jest zdrowe - pomijając już samą kwestię z punktu widzenia treningu.

Nawet bardzo ogarnięty koleś - P. Attia - mówi, że tak naprawdę nie ma pojęcia czy dieta wysokotłuszczowa/stan ketozy metabolicznej jest najlepszym/najoptymalniejszym rozwiązaniem dla każdego człowieka. Przyznaje, że tak naprawdę zwykle nie ma pojęcia jaka dieta będzie najlepsza dla jego pacjentów - jest tyle zmiennych uwarunkowań indywidualnych związanych z każdym człowiekiem, że nie sposób nawet po wykonaniu serii badań powiedzieć coś definitywnie na temat najlepszej diety dla danego człowieka. To się wypracowuje w sporej części na podstawie prób i błędów, obserwacji w dłuższej perspektywie, dlatego wszelkie "uniwersalne" plany żywieniowe głoszone w internecie są zwykle pisane przez ludzi, którzy tak naprawdę nie mają najczęściej na ten temat głębszego pojęcia. A z drugiej strony, niestety ludzi sami oczekują takich jednoznacznych, z góry narzuconych planów, bo są po prostu leniwi i nie chce im się spojrzeć na temat z indywidualnej perspektywy samego siebie.





Zmieniony przez - CarbonBasedLifeforms w dniu 2018-02-03 21:27:25

♫♪ Hi, My name is... ♫♪ https://youtu.be/sNPnbI1arSE
Rozpoczęcie Intermittent Fasting: 28.03.2018

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Nie na jedno źródło energii, tylko odpowiednie zbilansowanie makroskładników w diecie. Ilości ich powinny być takie, jak mówią zalecenia.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 134 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7846
Zalecenia swoją drogą, a ich sensowność często jest podważalna, a wręcz skrajnie idiotyczna i nielogiczna.
Polecam oglądnąć "krótki" wykład na temat historii powstania mitu "złego tłuszczu" i "złego cholesterolu". Nie w celu prowadzenia debaty "lepszości" jednego postrzegania dietetyki od innego, ale jako ciekawy "food for thoughts", a także by dostrzec jak wiele powszechnych, obecnie ukształtowanych zaleceń miało częściej więcej wspólnego z polityką, prywatnymi ambicjami niż tak naprawdę podparcia w obiektywnych, mocnych badaniach (część badań - a szczególnie z obecnego punktu widzenia - przeczy publikowanym zaleceniom).
I też nie chcę by postrzegano to jedną z wielu teorii spiskowych. Po prostu zachęcam do spokojnego posłuchania i chłodnego przeanalizowania.






Zmieniony przez - CarbonBasedLifeforms w dniu 2018-02-04 16:04:51

♫♪ Hi, My name is... ♫♪ https://youtu.be/sNPnbI1arSE
Rozpoczęcie Intermittent Fasting: 28.03.2018

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Budowa masy mięśniowej - makroskładniki w diecie

Następny temat

Dieta na masę do oceny, 71kg

WHEY premium