SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do ocenki :D !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3142

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

mezczyzna

Płeć

22 lat

Waga

104 kg

Wzrost

187 cm

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

21.62% Chciałbym tak z 15% :>

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

dieta jest

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

witaminy,bcaa,,s.a.w.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 202
Moim zdaniem jeśli Twoim celem jest redukcja powinieneś ograniczyć znacznie weglowodany, nawet o 100 gram, kosztem węglów radziłbym Ci jeść trochę więcej tluszczy do ok 120-130g (najlepiej roślinne).

To węglowodany są kluczem do odchudzania i to je musisz zrozumieć żeby schudnąć. Najprosciej to wyglada tak: nadmiar weglow zwieksza poziom insuliny > zwiekszony poziom insuliny powoduje, ze posilki lepiej sie przyswaja (tzn, ze wspomaga procesy anaboliczne ale rowniez sprzyja wzrostu poziomu tkanki tluszczowej) >nadmiar weglow przeksztalca sie w tluszcz. Aby spalic tluszcz z krwi musisz najpierw pozbyc sie glikogenu, musisz doprowadzic do tego zeby Twoj organizm pobieral energie z tluszczu z Twojego ciala, a nie z weglowodanow ktore bedziesz mu dostarczal, poniewaz to weglowodany sa pierwszym zrodlem energii po ktory bedzie siegal Twoj organizm.
Odpuscil bym sobie rano to jablko, chleb zytni i ograniczyl porcje kaszy i ryzu o polowe. Wiecej tluszczu mozesz pozyskac z orzechow, ryb
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 124 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3110
No ale jak utne 100gram wegli to zostanie mi jakos 2500 kcal a moje zapotrzebowanie aby trzymac wage to 3900kcal , wiec sam nie wiem jak to zrobic co odjac co dodac jakie ma byc b,t,w

Train smart. Eat right. Sleep 10 hours a day”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5252 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12823
andrzej999
No ale jak utne 100gram wegli to zostanie mi jakos 2500 kcal a moje zapotrzebowanie aby trzymac wage to 3900kcal , wiec sam nie wiem jak to zrobic co odjac co dodac jakie ma byc b,t,w


Ja bym zwiększył białko zwierzęce i z twarogu do 2,5g/kgmc, tłuszcze dał 1,0-1,1 g/kgmc i o ile Ci podskoczy to o tyle obetnij węgle.

pozdrawiam
maciek-gda

. . . Wolę zginąć stojąc, niż żyć na kolanach . . .

. . . nie narzekaj że masz pod górkę, skoro zmierzasz na szczyt . . .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5252 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12823
andrzej999
No ale jak utne 100gram wegli to zostanie mi jakos 2500 kcal a moje zapotrzebowanie aby trzymac wage to 3900kcal , wiec sam nie wiem jak to zrobic co odjac co dodac jakie ma byc b,t,w


Ja bym dał 2,5 g/kgmc białka zwierzęcego i z twarogu, tłuszcze na poziomie 1,0-1,1 g/kgmc i po zwiększeniu tego obetnij z węgli tyle kcal ile Ci tu wyjdzie.

pozdrawiam
maciek-gda

. . . Wolę zginąć stojąc, niż żyć na kolanach . . .

. . . nie narzekaj że masz pod górkę, skoro zmierzasz na szczyt . . .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 124 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3110
A co myslicie o wejsciu w stan ketozy ?


P.S. maciek-gda: mam prawie 2.5 b /kgmc i tłuszcze 1 poprostu o te pare gram podniose to wydzie wtedy

B=260g =1040 kcal
t=104 =935 kcal

to mamy narazie 1975 kcal

Zmieniony przez - andrzej999 w dniu 2013-03-18 11:22:17

Train smart. Eat right. Sleep 10 hours a day”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
a w jakim celu to wpadanie ze skrajności w skrajność? Zastosuj się do rad faftaqa, jedynie wywal to carbo po treningu nie jest do niczego potrzebne, kcal możesz uzupełnić tłuszczem, bądź węglami złożonymi.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 124 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3110
ok nie bylo pytania :D
OK ILE WTEDY DAC TŁUSZCZY ABY UZYPEŁNIC ?

Zmieniony przez - andrzej999 w dniu 2013-03-18 19:34:19

Train smart. Eat right. Sleep 10 hours a day”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
tyle by zgadzała Ci się kaloryczność.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 124 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3110
No ale wtedy wszystko sie zmieni myslałęm ze powinno byc tak: białko 2,5g/kms , tł 1g/kms tak podobno było by dobrze czy ile dac ? weglowodany 2g/kms jak bym tak dal wyszlo by mi 2800 kcal .

Train smart. Eat right. Sleep 10 hours a day”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
daj TYLE SAMO kcal ile zaplanowałeś na początku, wywal jedynie carbo i zastąp je węglami dobrej jakości lub tłuszczem. Nie musisz mieć takiej proporcji o jakiej piszesz.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ile białka w posiłku?

Następny temat

Szybkie sprawdzemie diety

WHEY premium