SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do korekty

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1654

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

21

Płeć

M

Waga

81 bf na 21% wg potreningu.pl

Wzrost

183

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

21%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

W temacie

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

W temacie

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Dawno temu redukcja (rok) na podwyżonym tłuszczach kosztem węgli do bilansu, Ogólne zadowolenie z efektów.

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Raczej brak

Stosowana lub planowana suplementacja

W temacie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 764 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17259
Witam wrzucam moją dietę redukcyjną.
Przez pierwsze 2 tygodnie bez zmian. Później co tydzień obccinanie kcal na początku z tłuszczy. Tygodniowo po 200kcal.
Warzywa podane przykładowo. Mięsa raczej bd stosował np 1 dzień cały dzień cyce kury i ryż brązowy, innym razem bd to makaron i wieprzowinka. Itd. Wpisane losowo bo takie mięsa i weglowodanowe produkty jakie będę stosował. Jedynie bd śniadanie i kolacja bez zmian przez całą redukcje (planuje 2 miesiące- powinienem się wyrobić) Ogólnie dni ciężkie na budowie 10h później pon śr sob treningi bez pośrednio po pracy. Po siłowni 15min biegania. W wtorek i piątek bd treningi bjj godzina 20 więc trochę ulegnie to może zmianie. Jak nie to tylko pozamieniam posiłki aby przed treningiem i po sie zgadzały. Suplementacja bcaa omgea 3-6-9 trec + bca przed i po trenigach oraz witaminki, białko wliczone w bilans. Tyle. Warzywa podane przykładowo aby po prsostu było wiadomo że są jakie to bd różnica dnia ale to nie rzutuje.
Mój trening:
"Zestaw A

Przysiady tylne 5x10
Wiosłowanie 5x10p
Wyciskanie sztangi leżąc 5x10p
Military press 5x10p
Wyciskanie wąsko z flarowaniem łokci na boki 5x12p
Uginanie stojąc z prostą sztangą 5x12p

Zestaw B

Przysiady przednie 5x10p
Martwy ciąg klasyczny 5x10p
Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim 5x10p
Wyciskanie sztangielek siedząc 5x10p
California press 5x12p
Uginanie sztangi na modlitewniku 5x12p "
Trenuje nim na zmiane
A-B-A
B-A-B
Tylko zamienam w sposub
Poniedziałek ab wheel 5s 12x (z obciążeniem)
W środę łydki wznosy na palce ze sztangą z obciążeniem 5s 12x
I sobotę russian twist z obciążeniem 5s 12x

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 670
Witaj ekspertem nie jestem " niestety " ale wyrzuciłbym z I posiłku ryż brązowy oraz oliwę i zastąpił mlekiem 2% i płatkami owsianymi lub musli. Wydaje mi się również że troszkę za dużo tłuszczy masz w posiłkach. Twaróg chudy zamień na półtłusty. Wieprzowina na redukcję też średnio skup się na drobiu i wołowinie dorzuć rybkę co jakiś czas :) Tak mnie również zastanawia kaloryczność w twojej rozpisce 3300 kcal na redukcji to chyba troszkę za dużo.

Pozdrawiam .

"GO HARD... OR GO HOME"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 764 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17259
Planuje zacząć z bilansem na 0 ale wychodzi mi 3700-3500 (ciężka praca fizyczna + siłownia+ bieganie + aktywnie spędzany dzień) więc wiesz. Daje większą ilość tłuszczy bo kiedyś na takiej szedłem i było ok. A później obcinając kcal bd obcinał właśnie z nich tygodniowo po 200kcal. Co do mleka to czytałem bardzo dużo i mleko na redukcji jest złym pomysłem (laktoza i te sprawy).A czemu wieprzowina na redukcje to źle?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 670
No świnka dosyć tłusta jest :P ale wiadomo tańsza niż drób i wołowina, co do mleka to każdy organizm reaguje indywidualnie sam najlepiej wiesz jak trawisz mleko :) To może zastąp ten ryż jakimś innym produktem bo wydaje mi się kiepskim pomysłem na I śniadanie :) Co do kcal też wiesz najlepiej jak twój organizm reaguje tym bardziej że dietę już stosowałeś :) Ja przy wadze 95 kg rozpocząłem redukcję z bilansem kalorycznym około 2500kcal i schodzi ze mnie tak około do 1kg na tyg dlatego zdziwiłem się że aż 3300kcal :) obserwuj jak się organizm zachowuje i obcinaj kcal tak jak wyżej napisałeś :)

"GO HARD... OR GO HOME"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 670
Do posiłków dorzuciłbym jeszcze jakieś warzywa ( brokuły marchewki ) troszkę mało warzyw ...

"GO HARD... OR GO HOME"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moim zdaniem lepiej by było gdybyś zrobił tak:
1. Wywal schab.
2. Jajka podzieliłbym na dwa posiłki, po 3 jajka na jeden, najlepiej 1 i 2 posiłek.
3. Do każdego posiłku dodaj warzywa.


Zmieniony przez - drago77 w dniu 2013-04-04 22:20:12

Zmieniony przez - drago77 w dniu 2013-04-04 22:20:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 670
6 jajek dziennie to trochę za dużo chyba co nie ?? Nawet nie zauważyłem :) heh . Gdzieś wyczytałem że optymalnie jest spożywać 1 jajko na 1000kcal . Do drugiego posiłku zamiast świnki i jajek wrzuciłbym jakąs rybkę i gitarka :)

"GO HARD... OR GO HOME"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 764 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17259
Raduke
Do posiłków dorzuciłbym jeszcze jakieś warzywa ( brokuły marchewki ) troszkę mało warzyw ...



Pisałem na początku:
Stakeman
Warzywa podane przykładowo aby po prsostu było wiadomo że są jakie to bd różnica dnia ale to nie rzutuje.

draho77

"Moim zdaniem lepiej by było gdybyś zrobił tak:
1. Wywal schab.
2. Jajka podzieliłbym na dwa posiłki, po 3 jajka na jeden, najlepiej 1 i 2 posiłek.
3. Do każdego posiłku dodaj warzywa. "

Drago!
Czemu mam rozbijać jajka na dwa posiłki skoro mnieszcze takie śniadanie?
Raduke
6 jajek dziennie to trochę za dużo chyba co nie ?? Nawet nie zauważyłem :) heh . Gdzieś wyczytałem że optymalnie jest spożywać 1 jajko na 1000kcal . Do drugiego posiłku zamiast świnki i jajek wrzuciłbym jakąs rybkę i gitarka :)


Rybka bd jadł czasem jako zamienniki ale że nie jadam ich często to nie wrzucałem. Rybka myślę że przeważnie bd do kolacji/obiadu (po treningu). Raz na jakiś czas.
PS
Co do jajek polecam temat do przeczytania:
https://www.sfd.pl/temat259326 - Czy jedzenie X jajek mi szkodzi?
https://www.sfd.pl/temat392585 - Prawdy i mity o szkodliwości jajek
https://www.sfd.pl/temat247622 - Jajko
https://www.sfd.pl/temat429538 - Jajko
https://www.sfd.pl/temat478402 - Jajko

Zmieniony przez - StakeMan w dniu 2013-04-05 22:48:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jajka możesz jeść do woli o ile nie masz przeciwwskazań. Skoro mieścisz takie śniadanie to ok. Do posiłku nr 4 i kolacji dodaj mięso i warzywa. A i do śniadania też bym dał jakieś mięso.

StakeMan
Po siłowni 15min biegania.

Na redukcji odradzałbym bieganie, ponieważ spala mięśnie.


Zmieniony przez - drago77 w dniu 2013-04-06 10:16:49
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta - sprawdz ja sam / ocena

Następny temat

Zapotrzebowanie kaloryczne

WHEY premium