SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna - proszę o sprawdzenie i uwagi

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1729

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1)

płatki owsiane
jaja
orzechy włoskie
banan
tran
oliwa z oliwek

2)

ryba (panga/dorsz/mintaj/makrela wędzona)
warzywa
oliwa z oliwek

3)

schab/wołowina
warzywa
oliwa z oliwek

4)

pierś z kurczaka
ryż brązowy

trening

5)

pierś z kurczaka
ryż biały

6)

twaróg
olej lniany

Nie podaję mas poszczególnych produktów, ani rozkładu btw ponieważ na razie chcę wiedzieć czy takie zestawienie produktów jest odpowiednie. Proszę o komentarz, uwagi, co można zmienić na lepsze.

Zmieniony przez - tomekooooo w dniu 2010-06-19 20:22:40
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 189 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3139
nie wiem co to za arkusz wziales, ale ryż brązowy ma inne wartosci odżywcze od ryzu białego.

Schab na redukcji, szczerze mówiąc to bym se darował i dał albo kure albo znowu rybke jakąś.;P

Podbij troche tłuscze, 2,33k ciut za mało. Ja przy identycznych warunkach jak twoje redukowałem na 2,5 ;p.

Albo w sumie nie dodawaj, bo warzywa (pomidor, pasowało by wliczyć ;P) są niewliczane, wiec wyjdzie te akurat 100-120 kcal wiecej.

Mintaja też jak najrzadziej, są bardziej wartośćiowe ryby.

Po mojemu za dużo kcal na sniadanie a potem strasznie malutko. Zrób śniadanie 600 kcal a te 300 dodaj np do ostatniego i drugiego.

No i zamiast twarożku dałbym jajka (jedno całe i pare białek) (ale to kwestia gustu :P)

Zmieniony przez - CoCoMW w dniu 2010-06-22 15:08:26

;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1551 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8809
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok, co do ryby, to niestety ciężko byłoby mi kupować na codziennie świeżą, więc będzie to rybka mrożona. Tak jak polecasz będę jadł mintaje i dorsze.

Ostatni posiłek - rzeczywiście zapomniałem o warzywach, dzięki za przypomnienie.

Czyli teraz dieta wygląda tak :

1)

płatki owsiane
jaja
orzechy włoskie
banan
tran
oliwa z oliwek

2)

mintaj/dorsz
warzywa
oliwa z oliwek

3)

schab/wołowina
warzywa
oliwa z oliwek

4)

pierś z kurczaka
ryż brązowy

trening

5)

pierś z kurczaka
ryż biały

6)

twaróg
olej lniany
warzywa

Mam jeszcze pytanie, co zmienić w diecie w dzień nietreningowy ? Czy zamiast tych dwóch posiłków około treningowych powinienem dać posiłki takie jak posiłek 2 i 3 ? Dobrze myślę ? Jeśli nie to proszę, to napiszcie jak ma to wyglądać.

I jeszcze jedno, czy aeroby liczą się jako typowy trening ? W sensie czy jeśli w jakimś dniu w miejscu treningu byłyby aeroby to uznać ten dzień za treningowy czy za dzień nie treningowy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1551 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8809
W DNT możesz poobcinać węgli z tych posiłków po prostu. Aeroby to nie trening siłowy, w dni bez siłowni rób interwały, które traktujesz właśnie jako trening siłowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mówisz obciąć węgle - ok dzięki za radę. A co powiesz, żeby w DNT w tym drugim posiłku dać także ryż brązowy ? Nie robiąc treningu siłowego chyba nie potrzebuje ryżu białego ? Dobrze myślę ?

I jeszcze, nie związane z dietą, gdzie znajdę ćwiczenia które zastąpią trening siłowy (bo niestety nie mam dostępu za bardzo, może będę miał ale to nie jest pewne), do których nie potrzeba dużo sprzętu (mogę sobie zrobić drążek, kupić hantle) ?

Oprócz tego robiłbym aeroby i HIIT.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 189 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3139
w DNT ja proponuje pierwsze 3 posiłki dać z węglami.
Interwały 4 razy w tygodniu? Bez przesady :D Pewnie dieta jest na sporym minusie (standardowo tak sie robi) to bedzie chodzić głodny ;]

Aeroby czy hiit, sprawdz sam co na Ciebie najlepiej działa.

Polecam też wywalenie twarogu i danie białek jaj, albo troche całych jajek,troche białek + tłuszcz jakiś.
Ten banan rano hmm, umrzeć nie umrzesz, niby bez większego znaczenia, ale ja bym sobie wolał darować (pewnie jesz do smaku do płatków :D)

;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1551 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8809
W DNT rzeczywiście tylko ryż brązowy, dobrze myślisz.

Ćwiczenia te to: https://www.sfd.pl/Tabata_squat_by_PePoNeNt-t599261.html Je tak samo jak HIIT robisz w dni bez treningu siłowego. Aeroby możesz robić natomiast codziennie.

CoCoMW nie popadajmy w paranoje. Od owocu na śniadanie nikt nie przytył i tak redukuje się wiele osób. Tak samo z jajkami - dawaj całe i nie baw się w rozdzielanie. Nie będziesz wyrzucał niczego. Ile osób tyle mitów o twarogu, można śmiało, ale można czasem rybą tłustą zastąpić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jestem obecnie na etapie tworzenia arkusza kalkulacyjnego, dzięki któremu policzę rozkład btw i kaloryczność w poszczególnych posiłkach i całym dniu, bardzo to ułatwi dostosowywanie poszczególnych ilości produktów. Mam w związku z tym pytanie, czy muszę liczyć do tego rozkładu warzywa ? (pomidory,sałata,ogórki,papryka i inne) Mogę je pominąć ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1551 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8809
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Popatrzę na ten dziennik, ale szczerze mówiąc to denerwująca jest jego rozległość. No ale popatrzę. Ale konkretna odpowiedź ? Wliczać te warzywa czy nie potrzeba ?

Moja dieta z wartościami : http://img716.imageshack.us/img716/6835/dietaw.png

Proszę o uwagi i ewentualną korektę.

Zmieniony przez - tomekooooo w dniu 2010-06-21 18:42:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1551 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8809
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

znacie jakies warte uwagi lektóry dotyczące żywienia?

Następny temat

Pytania początkującego

WHEY premium