SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna - prośba o sprawdzenie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2069

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 167
Cześć!
Prosiłbym was o sprawdzenie mojej diety. Chcę zrzucić trochę kg, więc o prócz diety również opracowałem sobie plan treningowy ->LINK

Mam 22 lata, ważę 110 kg i mam 191 cm wzrostu (mężczyzna).
Chciałbym przez 3 miesiące zrzucić z 10-12 kg, a po kolejnych 3 dojść około do wagi 90kg.
Korzystając z serwisu potreningu.pl obliczyłem moje BMR:

kcal: 3698,56
węglowodany: 508,55g
białko: 138,7g
tłuszcz: 123,29g

Mam wrażenie (nie wiem czy mylne), że trochę sporo tych kcal - tak jakoś słyszałem, że człowiek powinien spożywać 2000kcal ? No ale jednak ułożyłem dietę sobie 2500kcal.



Co sądzicie o tej diecie ?
Z czasem jak zrzucę trochę kg powinienem zmniejszać kcal ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 681 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10283
2000 kalorii to moze wcinac jakas nieduza kobitka a nie duzy facet jak Ty :). wyliczone kalorie sa na utrzymanie masy i jakos duzo ich nie wyszlo. jezeli chcesz zrzucic pare kg to od tej wartosci wyliczonej odejmij z 300 kalorii i zacznij obserwowac czy waga spada czy stoi w miejscu. nastepnie zaleznie od obserwacji obcinaj dalej. tylko nie za duzo na raz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2847
Skoro chcesz schudnąć w 3 miesiące 10-12kg to wydaje mi się ok . Obniżenie kaloryczności w stosunku do BMR o 1000kcal daje to tempo chudnięcia ok - 1kg tygodniowo. Ty obniżyłeś o blisko 1200kcal - trochę dużo i musisz się liczyć ze stratami w mięsie. Dieta ogólnie zbilansowana więc tragedii nie będzie. Tylko dodaj trochę białka w ostatnim posiłku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 167
Na razie 3 dni jestem na tej diecie i szczerze mówiąc mam wrażenie, że tak dużo tego jedzenia. Może nie czuję się tak pełny (tak jak kiedyś po obiedzie, że brzuch lekko bolał XD) ale mam uczucie sytości. Nie wiem czy to te produkty tak działają, czy po prostu za dużo tych posiłków - a chcę osiągnąć swój cel więc się trochę boję :P. Choć na + na pewno powiem, że lepiej się czuję. Nie mam wzdęć tak jak to było przy diecie wysokiej w tłuszcze te niedobre i czuję się bardziej wypoczęty jak wstaję.

Zmieniony przez - Juanik w dniu 2013-02-15 13:09:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
Nie stosuj tej diety,bo to,niestety,będąc szczerym, totalna klapa
Ile kcal jadłeś do tej pory?
Tak mocne obniżenie kcal w stosunku do bilansu zerowego mija się z celem
W diecie brakuje m.in. białka,zdrowych tłuszczów,wapnia,magnezu,potasu(warzyw jak na lekarstwo )

Zmieniony przez - Szprota94 w dniu 2013-02-15 14:08:31

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 167
Trochę dodałem do tej diety, jak nie czuję się syty po posiłku to jem owoc np. mango, jabłko, pomarańcze, avocado. Jako, że jestem studentem to mama teraz mi kupuję zdrowe warzywka, więc jak byłem w domu to przywiozłem ich sporo z no i jem (na tydzień starczy): papryczki chili, kalafior, bakłażan, cukinia, pomidorki, ogórek zielony, mieszanka warzyw (nawet garnek do gotowania na parze mam XD)... no i tak zjadam to co mam powoli ile dam radę :D. Staram się zawsze 2 posiłki żeby dużo warzyw (zazwyczaj kolacja i obiad) no i do kanapek na zajęcia wkrajam pomidor, cebulę i rzodkiewkę.

Kalori jadłem koło 3000 licząc kalkulator(jak impreza - dużo alkoholu to więcej). Tyle, że 1 raz dużo i nie zdrowo (pizza, frytki, czasem ziemiaki z kotletem, to co chciałem i mało warzyw i owoców) i 1 lub 2 posiłki takie kilka kanapek. No i piwo + chipsy jak to student ;/

Zmieniony przez - Juanik w dniu 2013-02-18 23:01:04

Zmieniony przez - Juanik w dniu 2013-02-18 23:02:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2847
Każdemu może się zdarzyć ;) Ja dietę trzymam jak jestem w akademiku bo tam sam gotuję i mogę dietę trzymać ale jak wracam do domu to właśnie to co mama zrobi 3 posiłki główne i coś tam podjadam. Dawaj znać jak Ci idzie . Zrób fotki i na koniec pochwal się wynikami ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
Chcąc podreperować tę dietę możesz wprowadzić kilka poprawek:
-zwiększ ilość białka(wystarczy do 1,8-2,0g/kg)
-jednocześnie podbij nieco(200-300) ilość kcal
-Słonecznik zamień na orzechy włoskie/pestki dyni/olej lniany
-Szynkę zamień na mięso/rybę-warto włączyć do diety tłustą rybę,by zwiększyć ilość omega 3
-staraj się zwiększyć ilość warzyw
-zamiast zwykłego białego ryżu(który jest ubogi w minerały) wybieraj ryż brązowy/parboiled/kaszę gryczaną/makaron pełnoziarnisty/ziemniaki

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Białko czy kreatyna dla 17 latka

Następny temat

RODZAJE BIEGÓW.

WHEY premium