SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna - low carb

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 755

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

22

Płeć

M

Waga

74

Wzrost

168

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

uczelnia, wstaję o ~6-8, kładę się spać ~0-2, trenuję wieczorami

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Co do treningu to aktualnie zamierzam polaczyc silowy (hantle, oba dni na przemian) jednego dnia - biceps + plecy (wiosłowanie,uginanie ramion ze sztangielkami, uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie w podporze o kolano) drugiego dnia - triceps + bar

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

brak

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

brak przeciwskazań

Stosowana lub planowana suplementacja

witaminy, białko, ewentualnie spalacz na później
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 127
Witam,

Proszę o doradzenie w sprawie dietki :)
Waga: ~74 -> chciałbym dojść do ok. 65

Tłuszcze 0.75g/kg
Białka 2.5g/kg
Węglowodany 3g/kg
Czy takie coś będzie na początek ok ? potem stopniowo obniżać węgle ?

2752.86 kcal zapotrzebowanie
ile od tego odjąć ? Z tego co widziałem przeciętnie tam z 400 kcal, można więcej ?

1 Sniadanie // 360.78 kcal, 19.5B, 39.1W, 7T
Placek:
- 2 jajka 146kcal, 12B, 5T
- 50 g platkow owsianych 118kcal, 3.5B, 20.1W, 2T
- 60 g jogurt naturalny 33.6kcal, 12B, 5.04W, 0T
- połowa banana ~ 63.2 kcal, 0.67B, 13.97W, 0T

2 Sniadanie // 292.5 kcal, 25.3B, 37W, 4.6T
ryz ciemny 50g
piers z kurczaka 100g
brokuły ~55g

Obiad // 474 kcal, 29.6B, 74W, 6.1T
ryz ciemny 100g
piers z kurczaka 100g
brokuły ~55g, kalafior ~55g, marchewka?, ogorek?
witaminy

Od razu po treningu // 95kcal, 24.4B, 23.7W, 2.61T
banan 100g
białko K** 30g

Do 1h po treningu // 292.5 kcal, 25.3B, 37W, 4.6T
piers z kurczaka
ryż ciemny 50g
kalafior ~55g

Kolacja // 436.6 kcal, 36B, 7W, 29.7T
200 twarog +rzodkiewka
oliwa 30g (czy lepiej rozdzielić tą oliwę?)
(zamiast tego makrela zamiennie)

Kcal: 1951.38
B: 160.07 (166.5)
W: 217.81 (222)
T: 54.31 (55.5)

Jak się ma sprawa z owocami ? Jeśli będę głodny to który by najlepiej zjeść, ewentualnie może jak coś ogórki/marchewke wcinać :D?

Spalacz - w końcowej fazie przyda się ? Czy ewentualnie teraz jako wspomagacz dodać ?
Warzyw z tego co czytałem nie dodajemy do bilansu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Moim zdaniem spokojnie można redukować przy takim spożyciu wegli, ale nie w każdym wypadku jest to opcja optymalna. W Twojej diecie tłuszczu wychodzi trochę za mało, brak witamin rozposzczaonych w tłuszczach w diecie oraz kwasów omega 3. Zwięskizenie udziału produktów będacych źrodłem tłuszczu byłoby korzystne, zwłaszcza ryb i oprzechów włoskich.

Poza tym jedziesz na jałowym i męczącym szablonie tytpu pierś z kurczaka+ryż+oliwa+rokuły. Ja smakuje Ci takie jedzenie to OK, ale ale jak nie - predzej czy później założysz temat z pytaniem o czitmile

Poza tym kalorii mogłoby być na start więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 127
faftaq
Moim zdaniem spokojnie można redukować przy takim spożyciu wegli, ale nie w każdym wypadku jest to opcja optymalna. W Twojej diecie tłuszczu wychodzi trochę za mało, brak witamin rozposzczaonych w tłuszczach w diecie oraz kwasów omega 3. Zwięskizenie udziału produktów będacych źrodłem tłuszczu byłoby korzystne, zwłaszcza ryb i oprzechów włoskich.

Poza tym jedziesz na jałowym i męczącym szablonie tytpu pierś z kurczaka+ryż+oliwa+rokuły. Ja smakuje Ci takie jedzenie to OK, ale ale jak nie - predzej czy później założysz temat z pytaniem o czitmile

Poza tym kalorii mogłoby być na start więcej


W takim razie dodać orzechy włoskie na śniadanie ?
25g orzechów - 163.5kcal, 3.75B, 0.5W, 16.25T

Na kolacje zamiast twarogu dam na zmianę makrelę, co wtedy jeszcze tam dodać, dobre by było jakieś pieczywo WASA czy coś w tym stylu ?

Owszem, smakuje mi takie jedzenie, często mam tak, że jak jem jedną rzecz to mogę przez dłuższy czas to jeść :D Fasolkę można dodać ?

Po takich korektach byłoby ok ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Pieczywo WASA sobie podaruj

Orzechy włoskie - mogą być

Makrela wędzona - OK, ale staraj się wybierać świeże ryby

fasolkę szparagową można dodac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 127
Okej, dzięki wielkie :) jeszcze takie pytanko czy na noc można zjeść jabłko ? Ewentualnie co zjeść, żeby nie zakłóciło diety gdy zgłodniejemy?
Polecasz dokupić tą omege3 czy jeśli będę jak te orzechy,makrele i ewentualnie jakąś świeżą rybę to już nie potrzeba ?



Zmieniony przez - Coryol w dniu 2013-03-05 01:03:10
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prawidłowa dieta i suple

Następny temat

Pytanie odnośnie białka.

WHEY premium