SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta podczas kwarantanny

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 177

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 20
Hejka ;p
Popełniłam następujący błąd: na początku kwarantanny postanowiłam zacząć ćwiczyć i wejść na dietę. Mam 160cm wzrostu i wazę 72kg, lat 17. Ćwiczę 5x w tygodniu. Problem w tym ze zaczęłam od 1700 kcal, zamiast stopniowo schodzić na redukcje. Teraz nie mam z czego ucinać kalorii. Czy powinnam znów wejść na 0 i zacząć od nowa? Dużo przytyje, jeśli mało schudłam??


Zmieniony przez - Moniiius w dniu 2020-05-11 22:41:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Inezz96 Mistrzyni Polski Administrator
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 4399 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 42868
Hello,
przy poziomie 1700 kcal, faktycznie nie ma już specjalnie z czego ucinać i bardzo cieszę się że masz tą świadomość i także to rozumiem.

Przy obecnej Twojej aktywności (5 x w tygodniu) także uważam że nie ma sensu jej zwiększać. Faktycznie można pokusić się o umiarkowane zwiększenie kalorii, ale robiłabym to bardzo ostrożnie, np. 100-150 kcal i po dwóch tygodniach należałoby ocenić sytuacje jak zareagowała Twoja waga oraz czy wygląd sylwetki zmienił się na korzyść. Waga to nie wszystko, warto zerknąć w lustro, ewentualnie poprosić kogoś bliskiego o ocenę sylwetki i postępów związanych z redukcją.

Co można zrobić w tej chwili?
Po pierwsze, zwiększyć ilość białka w diecie do poziomu minimum 30% energii pochodzącej z białka. Oznacza to, że np. dla diety o wartości 2000 kcal jest to ok 150g białka. W Twoim wypadku powinno być to mniej więcej ok 135-140 g białka na dzień.

Po drugie, przyjrzeć się swojej diecie i wyeliminować z niej pozostałości przetworzonej żywności. Kalorie to nie wszystko, liczy się nie tylko to ile jesz, ale także to co jesz.

Podrzucam bardzo ciekawy artykuł, który omawia to zagadnienie.

Polecamy również: Pułapki dietetyczne podczas odchudzania, redukcji


Po trzecie, rozważ także zakup spala tłuszczu. W wielu przypadkach może on być tzw. "zapalnikiem" wielu procesów metabolicznych, które mogą odpalić proces redukcji na dobre.

Pozdrawiam,
Inez Gorońska Mistrzyni Polski Bikini fitness
https://www.instagram.com/inezgoronska/?hl=pl 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

30 lat zycia i zmiana wyglądu sylwetki

Następny temat

Program punktowy

WHEY premium