SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta-ocena i pomoc.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2311

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 151 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 985
Witam mam 15 lat, wzrost: 178cm, waga: 59-63kg, ćwiczę od stycznia tego roku. Moim celem jest 1.Siła; 2.Masa. Nie patrze surowym okiem na moją dietę, ale jestem "pod garnuszkiem" mamy i w ogóle wiecie jak to jest . Więc tak tak będzie wyglądało, ale zanim rozpiszę dietę musicie mi trochę pomóc, bo nie wiem co z czym, jak etc. Więc tak:

1 Posiłek(6:30) - Owsianka
2 Posiłek(9:30) - Kasza gryczana(i tutaj mam problem, bo nie wiem z czym zrobić tą kaszę, jaką dużą porcję tej kaszy oraz nie wiem jaką najlepiej kupować(z czego?)).
3 Posiłek(12:30) - Tutaj też mam dylemat, bo nie wiem co tutaj wstawić, myślałem nad kanapkami z serem topionym(chleb biały lub chleb razowy i tutaj też nie wiem z którym robić, tzn chleb biały mam zawsze, bo już tak u mnie w rodzinie jedzą, ale mam fundusze, więc mógłbym sobie osobno kupować ten chleb).
4 Posiłek(15:30) - Tutaj też jest nieco problem, bo jak mówiłem jestem "na garnuszku" u mamy, więc co mi dano to zjem(a z godziną z tym obiadem też jest różnie, ale staram się z mamą dogadać żeby mniej-więcej ten obiad było 15:30).
5 Posiłek(18:30) - Jeśli jest dzień "treningowy" to nie ma po prostu tego posiłku, a jeśli jest dzień bez treningu to wygląda jem tak:
Jajecznica z 4-5 jaj + 4 kanapki z masłem(nie wiem czy masło jest tutaj dobre, ale z tym mi doradzicie), ale tą jajecznicę będę jadał 2 razy w tygodniu, a w inne dni mleko z makaronem.
6 Posiłek(21:30) - Ser biały chudy(200g) oraz 4 kanapki z serem topionym.

Wiadomo, że jakiś owoc wpadnie między posiłkami, jakiś jogurcik, soczek - to jest oczywiste, gorzej z takimi rzeczami jak słonecznik, bo nie miałbym tyle pieniędzy, aby kupować go codziennie. Tak samo nie ma takiej rzeczy jak warzywa, tzn raz na jakiś czas zjem marchew, buraka, ale to bardzo rzadko.

Oczekuje dobrej porady/pomocy z góry dziękuje oraz pozdrawiam wszystkich! :)

Zmieniony przez - Thug95 w dniu 2011-05-10 16:41:09
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
przeczytaj '10 wskażówek zywieniowych', nie licz dokaldnych ilosci tylko naucz się jak powiny wygladać pełnowartosciowe posilki (w miare mozliwosci)

warzywa są b.istotne więcich nie omijaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 151 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 985
Nie do końca rozumiem, czytałem, ale nadal nie wiem co jest źle w mojej diecie, bo dorzucę te warzywa jak tylko będę mógł jak najwięcej, a coś jeszcze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 151 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 985
a jeszcze pytanie dot. kaszy gryczanej, jaką kupować ekspresową czy jaką?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
kupuj w woreczkach ew niepaloną jak znajdziesz

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 151 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 985
a co dodawać do niej, bo samą chyba nie zjem, bo bez smaku będzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 151 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 985
Bo czytałem te 10 wskazówek żywieniowych, to jakie warzywa dodawać i kiedy, w posiłku czy miedzy posiłkami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 151 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 985
s.m.p.a mógłbyś przeczytać to co na samej górze napisałem i pomóc/doradzić. Z góry dziękuje oraz pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
Warzywa dodajesz do posiłków unikasz ich tylko w okołotreningowych poza tym nie ustosunkuje się do tego co napisałeś poki nie poprawisz.

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 151 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 985
1 Posiłek(6:30) - Owsianka
-Warzywko/Owoc(Tylko nie wiem jakie warzywo bądź jaki owoc, więc prosiłbym o poradę).
2 Posiłek(9:30) - Kasza gryczana(Tutaj jak wyżej pisałem, nie wiem ile tej kaszy gryczanej robić, czytałem 10 wskazówek, ale nadal nie wiem, tak samo nie wiem co do niej mogę dodać(sos jakiś,owoce??))
-Warzywko/Owoc(j/w).
3 Posiłek(12:30) - Kanapki z chleba żytniego(ser topiony)
-Warzywko/Owoc(j/w)
4 Posiłek(15:30) / Przed treningiem - Jak już pisałem jestem na "garnuszku" u mamy , więc nie zależy ode mnie co w tym posiłku jem, tak samo z godziną też jest nie pewnie, ale staram się dogadać z mamą, aby się wyrobiła z obiadem.
5 Posiłek / Trening
Posiłek(18:30) - Jajecznica 4-5 jaj(2 razy w tygodniu(Wtorek i Sobota), w pozostałe dni posiłek wygląda tak - Mleko z makaronem(tzw. zupa mleczna z makaronem).
-Warzywko/Owoc(j/w)-jem warzywko bądź owoc po tym posiłku, gdy są dni bez treningu.
6 Posiłek / Po treningu (21:30) - Ser biały chudy(200g), kanapki z chleba żytniego(ser topiony)

Nie wiem rozpisałem, ale dalej mam tam problemy. Z warzywami jakie mógłbym jeść między posiłkami, bo z owocami nie ma problemu kupię banany,jabłka,śliwki i zjem, a z warzywami to nie wiem, które jeść i w ogóle, więc prosiłbym o poradę. Z góry dziękuje oraz pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 151 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 985
z tego co można przeczytać z tej diety to wygląda słabo jak na masę, ale bynajmniej wam się wydaję, bo ja miałem wcześniej jeszcze gorszą od tej diety o ile można nazwać to dietą (same kanapki,mleko,ser biały,ser żółty) i to wszystko i dawałem radę, ale wiadomo z czasem chce coś porządnego zrobić, narazie mam to 15 lat, więc nie bardzo, ale póki co mam zapał będę ćwiczył to może kiedyś jak będę miał 18lat < .

Zmieniony przez - Thug95 w dniu 2011-05-13 13:17:48

Zmieniony przez - Thug95 w dniu 2011-05-13 17:21:37
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta na mase do oceny

Następny temat

kandydoza

WHEY premium