SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta "nie-masowa"

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1388

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 20 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10307
Witam
Mam takie nietypowe pytanie. Jak byście ustawili dietę (kaloryczność i proporcje B/T/W na kg), w takim układzie. Staż : kiedyś; dawno, ale można uznać, że technika ćwiczeń niezła. Cel: rekreacja , czyli spokojne nabieranie masy mięśniowej, ale tu pojawia sie kwestia. Chodzi o to, aby szło "czyste mięcho, bez tłuszczu". Cel rekreacyjny, wiec planuje to zrobić tylko z diety (no i oczyywiście z treningu), bez supli; nawet tych "zwykłych", ze sklepu. Rozumiem, że w ten sposób przyrosty nie będą najszybsze z możliwych, ale nie o to chodzi. Podsumowując chodzi o wcelowanie między zapotrzebowanie "typowe", a zapotrzebowanie "z zapasem" z typowych "masówek", czyli "czysta masa". Przepraszam za tak długie pytanie, ale chyba napisałem wszystko dość jednoznacznie.Z góry dzięki za odpowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
Poprostu poczytaj POSTY PODWIESZONE i wsio

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 20 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10307
Dzięki za odpowiedż. Poczytałem. To może inaczej zadam pytanie. Jak według waszych doświadczeń ułożyć dietę taką jak w pytaniu. Jaką dać nadwyżkę kalorii w stosunku do zapotrzebowania, aby była ona lekko poniżej ilości jaka może być maksymalnie wykorzystana do przyrostu mięśni, oraz jakie w tej ilości kalorii dać proporcje makroskładników.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
jeśli chcesz masy mięśniowej to MUSISZ mieć bilans dodatni...nie dodawaj 500kcal czy więcej tylko np. 200kcal do zapotrzebowania....proponuje wyliczyć zapotrzebowanie wzorem waga x 24h x współczynnik aktywności i do wyniku dodać 200kcal

potem obrać 1.8 - 2gr białka
tłuszcze w granicach 1gr
a reszta węglowodany żeby uzupełnić bilans

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 20 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10307
Dzięki za szybką odpowiedż.
Właśnie o to mi chodzi. Znam zapotrzebowanie, czy ktoś zna (oczywiście oszacowane) wartości energii jaka jest przetwarzana na przyrosty przy średniej intensywności treningu na siłowni (w żadnym wypadku nie jest to wyczynostwo). Planowałem, aby znając tą wartość dać nadwyżkę rzędu 75%-80% tej ilości. W ten sposób aby przyrost nie był maksymalnie szybki, ale aby był "czysty".
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
aktywność proponuje dać jakieś 1.3

a jesli chodzi o mase mięśniową to czy ty tego chcesz to:

-woda
-tłuszcz
-mięsień

te 3 rzeczy składają się na MASE MIĘŚNIOWĄ....genetycznie jeden ma więcej tłuszczu drugi mniej a trzeci nie ma go wcale

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 20 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10307
Woda i mięśnie to oczywiste. Chodzi mi o tłuszcz. Tłuszcz jest (ogólnie, poza funkcjami "mechaniczno-amortyzującymi) substancją zapasową, czyli (znowu ogólnie) jest w nim magazynowana nadwyżka kalorii. Czy to jednak nie jest tak, że najpierw po treningu kończy się katabolizm i następuje "naprawa mirourazów" z nadbudową, a następnie pozostała po tym energia zostaje zmagazynowana w postaci tłuszczu? Czy ktoś zetknął się z danymi pozwalającymi tak oszacować kaloryczność diety, aby była ona "ciut" poniżej maksymalnej ilości wykorzystywanej na "maksymalną nadbudową" ? Dzięki za dotychczasowe wskazówki.
Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

schudnac

Następny temat

>>>Dieta do oceny

WHEY premium