SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na utrzymanie wagi.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 557

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 34 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 88
Witam Wszystkich

Chciałbym się z wami podzielić moją dietą i wysłuchać rad odnośnie dalszych planów na powiedzmy utrzymanie wagi. Mija właśnie rok jak jestem osobą aktywną fizycznie. Udało mi się zejść z wagi 117kg na 90 kg ale niestety stwierdziłem że ogólny wygląd mojej sylwetki jest dość lichy tzw. brak mięśni, fałdy na brzuch podczas siedzenia). Dlatego zacząłem stosować suplementację kreatyną (mija wlaśnie 3 tydzień) w celu poprawienia sylwetki. Na chwilę obecną udało mi się podbić wagę na 94 kg a moja dieta składa się z około 3500 kcal. Oto ona:

Śniadanie:
Plony natury płatki owsiane górskie - 125g
Mleko mleczna dolina 3.2% - 500 ml
Odżywka Olimp Profi Mass - 35g (w dni nie treningowe stosuję ją do śniadania)
KCAL - 915,1 Białko - 53,8g, Węglowodany - 118,5g Tłuszcze - 25,1g

Drugie śniadanie:
Chleb żytni pełnoziarnisty - 150g
Masło orzechowe Primavika - 50g
Światowid ser zółty gouda - 68g
Pomidor 50g
KCAL - 919,5--Białko - 39,5g---Węglowodany-81,6g---Tłuszcze-48,3g

Obiad (Przedtreningówka):
Pomidor - 50g
Smażony filet z piersi kurczaka bez panierki - 100 g
Makaron Pastani Durum/Ryż brązowy Supreme 150g

KCAL 747,8---Białko - 43,6g--Węglowodany--106,8g---tłuszcze--16,3g

Banan 400 g
377,2kcal--białko-4,0g---węglowodany--87,6g--tłuszcze--1,2g

Posiłek potreningowy (podwieczorek)
Twaróg klinek chudy - 150 g
Makaron Pastani Durum - 100g
KCAL 478--Białko - 42,5g---Węglowodany--75,7g--Tłuszcze--0,6g

Kolacja
Twaróg klinek chudy - 100g
KCAL - 95,8--białko--20g--węglowodany--3,5g--tłuszcze--0,2g.

RAZEM: 3533kcal---Białko--203,4g--Węglowodany--473,7g--tłuszcze--91,7g

W dni treningowe po treningu stosuję shake'a z olimpu (czyli na śniadanie go nie używam) i dorzucam banana albo ciemne winogrona. Natomiast w dni bez treningu tak prezentuje się mój jadłospis. Dodam że mam pracę siedzącą po 14 godzin. Trenuje 3 razy w tygodniu (około 1,5 godziny do 2) są to treningi siłowe, nie stosuję aerobów ze względu, że nie sprzyjają korzystnie na budowanie mięśni. Jako zamienniki stosuję w dni wolne jaja kurze gotowane, czasami pozwalam sobie na tuńczyka bądź łososia (nie zarabiam kroci dlatego nie są one na stałe włączone do mojej diety). Po skończonej suplementacji kreatyną, mam w planach zakup bcaa w celu lepszego rozwoju mięśni.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Dietę w formie zrzutu i ankietę działu poprosimy. https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html  plus zdjecie sylwetki i wyliczenia odnośnie zapotrzebowania kalorycznego. Wtedy da się coś poradzić.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę do oceny, 77kg

Następny temat

Szybkie pytanie redukcyjne

WHEY premium