SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na rzeźbę brzucha "kalorfyer" przy niskiej masie ciała.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9384

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 958
Witam serdecznie!

Od pewnego czasu nurtuje mnie jedno pytanie: jaką dietę stosować, żeby ładnie wyrzeźbić brzuch? Jestem ektomorfikiem - ważę 71kg przy wzroście ok. 187-190cm. Nadwagi nie mam - subtelnie mówiąc . Ogólnie przyjęło się, że podczas rzeźbienia brzucha układa się dietę redukcyjną i aeroby. Ale czy przy tak niskiej wadze jak moja jest konieczna dieta redukcyjna? Jeśli nie, to jaka inna? Może wysokobiałkowa? Co pobudzi mięśnie brzucha do rozrostu?

Pozdrawiam serdecznie!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 464 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2039
Ja twierdzę że jeżeli ten chłopak jest chudy to znaczy że dobrze się odżywia. W sensie nawet jeśli je hamburgery i popija shakerem to mu to nie szkodzi w sposób widoczny dla oka. Jeżeli tak, to po co cudować? niech robi co dalej robi tylko niech po prostu ćwiczy. Jak zacznie już ćwiczyć wszystko, konkretnie, to wtedy może układać plany żywieniowe i wtedy będzie musiał przyciąć trochę hamburgerów jeżeli będzie chciał mieć absa wtedy wszystko musi być już brane pod uwagę.

Może i racja z genetyką, ale też ciężki trening innych partii może być na tyle ciężki że po prostu spalam wszystko, całą energię zużywam i nie ma co się odkładać na brzuchu... choć nie powiem, dzisiaj rano, po wczorajszych 2 pizzach i browarze, gdy jeszcze w związku z tym tematem popatrzyłem na swój brzuch, to trochę się niemiło zaskoczyłem lol!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7896
No raczej na początku , złapał bym trochę masy na wysokobiałkowej , dopiero później zaczął redukcje i trening na rzeźbę.

pozdro .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 958
Dodam, że nie trenuję innych partii ciała, przestałem chodzić na siłownię i na razie nie mam czasu na to - skupiam się tylko na brzuchu - ćwiczę w domu. To w związku z tym też mam 'robić masę' a potem rzeźbić? Zawsze się zastanawiałem, czy ćwiczenia na brzuch też się dzielą na 'masownie' i 'rzeźbienie'?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7896
W takim razie , odżywiał bym się normalnie i co dziennie robił ćwiczenia na brzuch , myślę ze z czasem efekty by były , ale co ja tam mogę wiedzieć , suchar jestem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 958
No i właśnie tak robię, ale zewsząd jestem 'atakowany' postami, że dieta to podstawa - praktycznie w każdym temacie. Stąd to pytanie bo nie jestem pewny czy robię dobrze ;]
Tj. na diecie radykalnej nie jestem, ale odżywiam się zdrowo, jem jak często się da: chude mięso, twaróg, mleko itp.

Widzę, że kolega po fachu - też muzyk. Tym bardziej pozdrawiam :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
żeby mieć co rzeźbić trzeba mieć jakąś baze wnioskując po twojej wadze nie posiadasz takowej

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 48 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 157
Popieram kolegę wyżej. Z niczego nie będzie czegoś. Jeśli jesteś cierpliwy, i nie należysz do sezonowców zacznij porządnym masowy trening z odpowiednią dietą dla ciebie. Pozdrawiam Aze
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 958
Czyli, że co? Ogólnie mam masować ciało a potem rzeźbić? Czy trening brzucha też się dzieli na masowanie i rzeźbienie? Chodzi mi tylko i wyłącznie o sam brzuch. Może źle, że użyłem słowa "rzeźbienie" - zapominamy o tym słowie. Po prostu ogólnie chodzi mi o wyrobienie sobie 6-packa, kaloryfera ogólnie ładnych mięśni brzucha, jaką dietę do tego? Pytam, bo coś mi się nie chce wierzyć, że mam masować całe ciało a potem redukować, tylko po to, żeby wyrobić sobie 6-pack skoro w internecie jest dużo planów, które nie zakładają "masowania" a potem "rzeźbienia" Oświećcie mnie...

Zmieniony przez - TexasHold w dniu 2009-10-25 23:18:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
mięśnie brzucha to mięśnie jak każde inne
rosną jak dostaną odpowiedni bodziec i ilośc składników odżywczych
nie pojawi Ci się 6 ciopak jak z gazety jeśli jesteś jak patyk

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 958
Ok, rozumiem. Czyli najlepsza by była dieta ze zwiększoną ilością Białka? Bo chyba zalewanie się tłuszczem nie ma większego sensu (z tego co czytałem, dużo osób układa dietę masową z takim założeniem).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
zbilansowana będzie najlepsza

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening interwałowy - prośba

Następny temat

Co dalej??

WHEY premium