SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na redukcje- schudnąć, pozostawiając mięśnie.

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1501

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 89
****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: maja444
WIEK: 21
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 2 lata

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 61
WZROST: 167
OBWÓD RAMIENIA: 27
OBWÓD ŁYDKI: 37
OBWÓD UDA: 51
OBWÓD BIODER: 87
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 90
OBWÓD TALI 69,5
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 81

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING? Spalić tkanke tłuszczową szczególnie z brzucha i boczków, ale pozostawiając mięśnie które sobie wyćwiczyłam.

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: Alergia
PRZEBYTE KONTUZJE: Zerwanie więzadła krzyżowego w kolanie (ćwiczenia na siłowni pomogły- kolano nie boli odkąd trenuje, wzmocniło się)
WADY POSTAWY: -
ALERGIE: Seler, pyłki traw, sierść
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: -
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? Tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? Ponad rok temu przyjmowałam
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? Leki na alergie typu Alertec

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: Odżywka białkowa "whey 100" firmy trec nutrition.
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) Starałam się jeść więcej białka, ww i tłuszczy żeby przytyć i nabrać masy mięśniowej (wcześniej byłam straszną chudzinką, ważyłam 48-50 kg)

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - Opiszę poniżej.
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? Jeszcze nie wiem.

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - Na początku ćwiczyłam w domu (Mel B, Chodakowska itd). Od ok półtora roku chodzę na siłownie 3x w tygodniu. 2 dni w tygodniu (pon i pt) ćwiczę głównie pośladki i uda- przysiady ze sztangą, wykroki, podnoszenia bioder z obciążeniem, podnoszenie nóg na piłce, podnoszenie nóg z ciężarkami na kostkach lub takie samo podnoszenie nóg tyle że na maszynie, i jeszcze dużo innych ćwiczenień których nie pamiętam teraz ( zawsze staram się ćwiczyć trochę inaczej, mieszam ćwiczenia itd). 1 raz w tygodniu (środa) ćwiczę na wszystkie partie ciała, korzystając (w miarę możliwości) ze wszystkich maszyn, przedmiotów na siłowni- ćwiczę wtedy ręce, barki, brzuch, plecy...głównie górę ciała, ze względu na to że dół robię w poniedziałek i środę. Teraz, ze względu na to że chce spalić tłuszczyk, chce w środy- zamiast siłowni- chodzić na zajęcia "fit jump", te na trampolinach (podobno pot się leje litrami)
Jadłam więcej, ćwiczyłam siłowo i efekty były- pośladki urosły, udka też, jedynie łydki mam takie- jak to mój chłopak mówi- parówki :) więc chcę Was dziewczyny poprosić też o jakieś porady jak wysmuklić łydki, żeby nabrały fajnego kształtu. Wracając do tematu- pośladki urosły, wystko ładnie, pięknie, no ale niestety pojawiła się oponka... Chciałabym teraz schudnąć, ale żeby mięśni nie spalić. W tamtym tygodniu
ułożyłam teoretyczny plan żywieniowy dla mnie. wcześniej jadłam o wiele większe posiłki- bardzo dużo ryżu- więc teraz ucięłam kalorie. Chcę abyście powiedziały mi, czy produkty które tutaj zastosowałam są dobre ( bo jeśli chodzi o samą ilość, to będę siebie obserwować i tyle). Dodam że studiuję , dlatego mam taki a nie inny czas na jedzenie. A więc:

PONIEDZIAŁEK-
-7.00- śniadanie- Kanapki z chleba razowego z twarożkiem i pomidorem / lub/ jajecznica i 2 kromki chleba razowego z pomidorem /lub/ kanapki z chleba razowego jajkiem, pomidorem i szypiorkiem /lub/ musli z mlekiem (1,5%) /lub/ olmet- jajka i płatki owsiane.
-8.15- 10.00 zajęcia
-11.00- serek wiejski (piątnica) i jabłko /lub/ chleb razowy z piersią z kurczaka.
-12.15-16.00- zajęcia
-16.15- pierś z kurczaka z warzywami (brokuł / kalafior / papryka / fasolka szpragowa)
- 17.15- siłownia
-18.20- (bezpośrednio po treningu ) banan i odżywka białkowa
-19.10- kanapki z chleba razowego z twarożkiem i pomidorem/ ogórkiem/ szczypiorkiem
-22.30- serek wiejski


WTOREK-
-7.00- śniadanie (jak wyżej)
-8.15- 10.00 - WF na uczelni
-10.05 - odżywka białkowa, banan i 2-3 wafle ryżowe
-10.15- 12.00- zajęcia
-12.05- serek wiejski i 2-3 kroki chleba razowego /lub/ chleb razowy z kurczakiem
16.15-18.00- zajęcia
18.30 - kanapki z chleba razowego z ( no i tutaj róznie- co sie nawinie z lodówki, twarożek, wędlinka, filety śledziowe...)
19.00-22.30 - odpoczynek, w między czasie jakiś owoc
22.30- serek wiejski


ŚRODA-
7.00 lub 8.00- śniadanie (jak wyżej)
10.00- jogurt naturalny + owoc
10.15-12.00- zajęcia
12.20- kurczak z warzywami
13.20- siłownia
14.25- odżywka białkowa + banan
15.30- obiad u rodziców ( tutaj różnie)
18.30- kanapki z chleba razowego z (tutaj różnie- tak jak we wtorek)
19.00-22.30 - odpoczynek, w między czasie jakiś owoc
22.30- serek wiejski


CZWARTEK-
7.00 - śniadanie ( jak wyżej)
8.15- 12.00- zajęcia
12.05- serek wiejski/ jogurt naturalny i kanapka z chleba razowego
12.15-14.00- zajęcia
14.30- kurczak z warzywami
15.30-17.30 - w tym przedziale jadłam jakiś owoc i wypijałam odżywkę białkową
18.30- kanaki z chleba razowego z (jak w pozostałe dni)
22.30 serek wiejski


PIĄTEK-
7.00- śniadanie ( jak wyżej)
9.00-10.00- siłownia
10.05- odżywka białkowa i banan
11.00 -łosoś z makaronem ciemnym i warzywem
12.15- 16.00- zajęcia
16.30- paluszki rybne z makaronem ciemnym
17.00-19.00 zajęcia dodatkowe
20.00- kanapki z chleba razowego z (jak w pozostałe dni)
22.30- serek wiejski

W weekendy staram się to wszystko utrzymywać, tylko w innej kolejności. W sobotę pozwalam sobie na coś słodkiego.

Co do samej diety- proszę was o sugestie, co dodać, co wywalić. Co do tłuszczy- kurczak smażony jest na oleju rzepakowym lub w papirusie. Proszę Was tylko o to, żeby Wasze propozycje były dość "dostępne"- sami widzicie że nie mam za dużo czasu na wszystko, więc przygotowywanie nie wiadomo czego będzie dosyć trudne. Co prawda idą teraz wakacje, więc uczelnie nie będę miała, no ale godziny posiłków będę starała się trzymać podobne.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Wklep w potreningu 2-3 dni tego jak jadłaś i ile na tej swojej diecie z ryżem w międzyczasie czekamy na zdjęcia i możesz poczytać trochę dzienników żeby zobaczyć jak należy się odżywiać. Wskazówki piszemy niemal w każdym temacie. Wystarczy trochę poczytać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 89
Chciałam wstawić zdjęcia ale się nie udało ;(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Wbij proszę te posiłki do potreningu.pl my oceniamy nie tylko na zasadzie ryż, chleb ale głównie wartości tj białka, ww, tłuszczu. Godziny są mniej istotne. Podziel na posiłki i wklep w kalkulator chociaż mniej więcej. A zdjęcia może masz w złym formacie albo są za duże. Spróbuj jeszcze raz

W diecie na pierwszy rzut widać, że za dużo nabiału, chleba że posiłki nie są zbilansowane.
Do smażenia polecam masło klarowane albo olej kokosowy.


Zmieniony przez - eveline w dniu 2016-06-11 13:27:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 89
Obliczyłam poniedziałek, to suma dobowa mi wyszła 1200 kcal, 114g białka, 110g ww, 34g tłuszczu. Chyba słabo, nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
tak słabom wbij posilki w potreningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 89
Zrobiłam dziennik (nie wiem czy o to chodzi). Jest u mnie na profilu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Jest tam opcja wygeneruj zrzut. Zapisujesz na dysku i wrzucasz tu jako obraz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 89
Poniedziałkowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Krótko mówiąc jest dramat. Dlaczego taka głodówka? 120g białka 60 tluszczu i reszta węglowodany do minimum 1800 kcal. Posiłki układaj tak by w każdym było białko, tłuszcz, węgle. Zdecydowanie mniej nabiału, mniej pieczywa (zamień to na ryż, kasze, ziemniaki, dodaj owoców), zamiast nabiału mięso, ale nie z paczki jak paluszki rybne ale normalne kup usmaż, uduś, ugotuj (to nie zajmuje dużo czasu)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 89
Wcześniej jadłam dużo ryżu i tak przytyłam. A ja chce teraz zgubić zbędny tłuszcz. Więc mam znowu jeść ryż?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Są różne źródła węglowodanów. Nie tylko ryż. Poza tym od ryżu się nie tyje. Na to ma wpływ wiele innych rzeczy. Póki co jestem pewna, że będziesz tyła cały czas, bo jeśli długo jesteś na tak głodowej misce to metabolizm jest bardzo spowolniony. ALbo dołożysz kalorii i na początku trochę przytyjesz, ale za to rozhulasz metabolizm co pozwoli Ci szybciej i zdrowiej zredukować albo zostaniesz na głodówce i tylko sobie pogorszysz sprawę. To co masz w tej misce nie daje nawet energii Twoim narządom do prawidłowego funkcjonowania.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

moniiica - dieta i ciało do poprawki

Następny temat

ćwiczenia w wieku 14 lat?

WHEY premium