SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na redukcje

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 806

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 690 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18859
Witam,

Mam pytanie dotyczące diety redukcyjnej.Chcę przeprowadzić redukcję porządnie bez utraty mięśnia a nawet z lekkim podbudowaniem pewnych rejonów mięśni.

I właśnie moje pytanie jaka dieta? Czytałem w arcie o rzeźbie żeby stosować carb cycling.

Teraz będę kończył masę i w sumie stosowałem również rotację węglowodanów a wyglądało to tak ,że w dni treningowe(trening HST) jadłem najpierw 3,5g/kg węgli w treningowe(później zwiększyłem do 4g/kg) a w nie treningowe 3g/kg(tego nie zmieniałem).

Tłuszcz był z początku na poziomie 1-1,1g/kg(później podbiłem go do 1,2-1,3g/kg) a białko stale 2g/kg(tylko pochodzenia zwierzęcego.W praktyce wychodziło z roślinnym z ryżów,kasz,warzyw itd. ok 2,5g/kg).

Czy więc biorąc pod uwagę dietę masową jaką stosowałem lepiej dla mnie będzie stosować carb cycling(łatwiej będzie trzymać dietę) czy może polecacie coś innego jeśli chodzi o redukcję??

Na masie opierałem się na takich produktach:

Węglowodany(płatki owsiane,pieczywo razowe/żytnie,ryż brązowy,czasami makaron ale rzadko)

Tłuszcze(tutaj głównie oliwa z oliwek i orzechy włoskie.Czasami trochę majonezu i jajka)

Białko( Pierś z kurczaka,odżywka białkowa,twaróg półtłusty,ryby chude,czasami jajka i wędlina drobiowa.Zdarzało się też czasem podjeść pasztetu i kiełbasy swojskiej domowej roboty)

I moje drugie pytanie jak ustawić kalorie żeby tłuszcz leciał a żeby trochę mięśnia dorzucić(zależy mi,np. na podkreśleniu środka,góry i dołu klaty czyli ogólnie na jej podrzeźbieniu).

Dodam ,że zazwyczaj nie robiłem takiej poważnej redukcji bo po prostu niestety leciałem po całości z powodu spraw osobistych(sesja na studiach itp.) więc można to uznać za moją pierwszą poważną redukcję
Zależy mi żeby wszystko poszło dobrze dlatego tak rozpisałem wszystko

O mnie:
wiek:22 lata
wzrost:192cm
waga:105kg

Z góry dzięki wielkie za ogólną pomoc i przydatne rady

Kto pyta, nie błądzi

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Postaw sobie realny cel redukcja lub masa.
Można eksperymentować z bilansem równym zero lecz to wyższa szkoła jazdy.
Lepiej zrobić jedno a konkretnie.

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 690 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18859
Ale czy ogólnie trenując na rzeźbę z dietą na bilansie ujemnym nie poprawiamy 'podcięcia' mięśni?? Bo o to mi właśnie chodzi.Wyższa czy nie wyższa to Chciałbym spróbować lub jeżeli nie to przynajmniej nabyć wiedzę teoretyczną na ten temat.Także jeśli można by prosić o jakieś linki,czy wyjaśnienie na czym to eksperymentowanie z bilansem zerowym ma polegać to byłbym wdzięczny

Zmieniony przez - GhostRecon w dniu 2012-04-30 11:39:13

Kto pyta, nie błądzi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
przyciąć możesz ale nie urosną Ci przy ujemnym bilansie

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 690 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18859
A jadąc na zerowym + jakaś forma aerobów??

Kto pyta, nie błądzi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
podoobny efekt w zależności także od genów

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 690 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18859
A zakładając ,że mam dopiętą dietę,zakupione suple,trzymam się treningów 3xtydzień+aeroby(chce robić kompleksy metaboliczne) jestem max w stanie spalić w miesiąc a ile w dwa miesiące?? Pytam o taką średnią bo wiadomo,że to zależy od człowieka.

Bf jak sprawdzałem programem (bo wagi ani specjalistycznego sprzętu nie mam) to wypisał mi 17,coś%.

Lub inaczej pytając do jakiego % bf da rade zejść??

Zmieniony przez - GhostRecon w dniu 2012-04-30 16:02:56

Kto pyta, nie błądzi

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie dotyczące diety, 15 lat

Następny temat

trening/masa mięśniowa/dieta

WHEY premium