SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na redukcję do konsultacji

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1071

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

25

Płeć

mężczyzna

Cel

redukcja tkanki tłuszczowej

Waga

89

Wzrost

189

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

wstaję 6.45, praca do 14.30, trening 15.00, chodzę spać okolice północy

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

siłownia klubowa, dostęp do sporej ilości sprzętu, 3 x tygodniu siłownia + bieganie, 2 x tygodniu basen

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

brak

Stosowana lub planowana suplementacja

zdrowy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 142
Płeć : mężczyzna
Wiek : 25
Waga : 89
Wzrost : 189
Obwód klatki : 107
Obwód ramienia : 36
Obwód talii : 90
Obwód uda : 58
Obwód łydki : 43
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 18%
Aktywność w ciągu dnia : praca siedząca / chodząca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności :
trening na siłowni - 3 razy w tygodniu po 60minut
trening na bieżni - 3 razy w tygodniu po 40minut
basen - 2 razy w tygodniu po 40 minut
Odżywianie : obecnie tylko nie jadłem syfów, ale chciałbym wskoczyć na wyższy poziom
Cel : redukcja tkanki tłuszczowej
Ograniczenia żywieniowe : brak (nie bardzo lubię tuńczyka, ale się poświęcę)
Stan zdrowia : dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, bieg basen
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : od dawna nic
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak, ale nie spalaczy
Stosowane wcześniej diety : brak

Ogólnie jestem po spadku z 102 kg na 89kg, od sierpnia biegam, od 16 listopada chodzę na siłownię i na basen. Teraz chciałbym poza zrzuceniem kg zadbać o masę mięśniową i sylwetkę.



Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 142
Jest tak źle, że nikt nawet nie komentuje ? :>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 313 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6877
O ile dobrze wyliczyłeś sobie bilans kaloryczny to sam rozkład posiłków i dobór produktów jest dobry, jedynie wyrzuciłbym twaróg albo przynajmniej nie jadł go codziennie tylko 1-2x w tygodniu i też w nie za dużej ilości. Zamieniaj sobie też czasami źródła białka/węglowodanów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 142
Super na to liczyłem ! :) a powiedz mi na co wymienić najlepiej oraz po dzisiejszym dniu nasuwają się pytania:
* z czym jesc awokado aby było jadalne (okropnie mi nie smakuje)
* z czym jesc tunczyka aby było lepsze (bo zjeść zjem ale męczy mnie)

- obiad zamiast kurczaka dać co ? Indyk ? Jakaś ryba ?


Zmieniony przez - RafalRudaSl w dniu 2015-12-30 01:05:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 313 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6877
Jeśli Ci nie smakuje to nie jedz :p, możesz śmiało zamienić na orzechy włoskie/migdały/olej lniany. Albo możesz jeść na kolacje łososia, cenowo wyjdzie Ci podobnie jak ten tuńczyk i awokado, a moim zdaniem smak dużo lepszy, również na noc jak i na śniadanie możesz sobie robić omlety z całych jaj albo samych białek z dodatkiem właśnie orzechów, masła orzechowego. Co do obiadu, pierś z indyka, mintaj, dorsz, tiiapia, jakaś chudsza wołowina np ligawa. Możesz też wrzucić jakieś tłustsze mięsa ale wtedy pamiętaj żeby ograniczyć oliwe, bo łatwo można przekroczyć bilans tłuszczy. Przedtem nie zauważyłem - po treningu wrzuciłbym pieczone ziemniaki, ryż biały albo kasze jaglaną zamiast tego makaronu, potrzebujesz coś co ma w miare wysokie ig żeby szybko uzupełnić glikogen, makaron nie jest dobrym pomysłem bo ma bardzo niskie ig, jeszcze ten ser i kurczak to ig obniżają.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 977 Napisanych postów 11360 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191393
Zamiast ostatniego posiłku lepszym wyjście była by pasta rybno -jajaeczna/jajeczno-twarogowa/twarogowa-rybna a z ryb do takiej pasty możesz dawać makrele .
Oczyścił bym diete z szynki z piersi a dałbym zwykłe mięso , pierś zamień na tłustsze mięso jak udka , podroby , wieprzowinę czy wołowinę . Możesz zakupić wpc sfd czy allnutrition które pomoże Ci w trzymaniu diety.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 142
Wojo zmc - dzięki po stokroć :) Białko odpada niestety. Pasta rybno jajeczna jakaś gotowa jest czy samemu robić ?

* szynka jednak nie może zostać ? to jest pojedynek w pracy, w samochodzie, najczęściej jadąc. Także dla mnie to duża wygoda :)
* a co z tym awokado ? jeść czy nie jeść ?


Zmieniony przez - RafalRudaSl w dniu 2015-12-30 13:01:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 313 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6877
Tylko samemu, jak najmniej przetworzonych produktów.
Od biedy może zostać, ale lepiej zamienić na np upieczoną pierś z kurczaka i możesz ją też pokroić jak "szynke", awokado jeśli nie lubisz to nie jedz lol :D, ja np nie jem w ogóle płatków owsianych, które się znajdują w 90% diet bo są pro zdrowe :D.


Zmieniony przez - aesthetic92 w dniu 2015-12-30 13:16:35
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę 74 kg do oceny :)

Następny temat

Przejście na LOW CARB---cel masa jakościowa--rekomp?

Wiecej