SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na płaski brzuch

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7403

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 291
Witam wszystkich :)
Mam 169cm wzrostu i ważę 62,5kg.
Od jakiegoś czasu zaczął robić mi się "wybity" brzuszek. Wcześniej nie stosowałam diet, jadłam słodycze, fast foody, piłam gazowane napoje, ogólnie mało było tego zdrowego. Teraz w mojej głowie pojawiła się lampka i zanim jeszcze nie jest za późno, chcę zejść poniżej 58kg, wyrobić u siebie płaski brzuszek (i jeszcze trochę zniwelować boczki :) )

Na wstępie, co postanowiłam zmienić:
-Nie używam już cukru do herbaty
-Nie jem słodkiego (czasem wrzucę do buzi jedną kostkę czekolady na jakiś czas lub jakieś owocowe musli zjem)
-Odrzuciłam białe pieczywo, jem chleb żytni
-Piję wodę mineralną niegazowaną zamiast słodkich i gazowanych napojów (czasem do wody wrzucę jakiś świeży owoc)
-Jasny makaron zamieniłam na pełnoziarnisty
-Zupy zagęszczam jogurtem zamiast śmietaną

Poza tym zaczęłam jeść regularnie co 3 godziny (łącznie wychodzą mi 4 posiłki) - wcześniej jak szłam do pracy to zjadłam o 12 obiad i dopiero po powrocie z pracy o 22 kolację.

Dorzucam mój przykładowy jadłospis z jednego dnia (mniej więcej codziennie wygląda podobnie lub ma podobną zawartość kaloryczną).
Jednak są to podstawowe posiłki bo wpadnie tam gdzieś pomiędzy nimi jakiś jogurt lub to musli, ewentualnie jabłko.

Mój cel to zejście poniżej 58kg, płaski brzuch i zmniejszenie boczków.
Czy jest coś, co mogę poprawić w swojej diecie?
Aktualnie jeszcze nie ćwiczę (czasem tylko rower), muszę znaleźć jakieś ciekawe przykłady ćwiczeń na forum ale od poniedziałku to się zmieni.

Dziękuję za pomoc.



Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6265 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Z tymi hantlami nic nie zrobisz. Solidny treningi siłowy na siłowni ze sprzętem a nie hantelkami w domu:

http://potreningu.pl/articles/2574/efektywny-trening-silowy-kobiet--fakty-i-mity 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699674
Najpierw wylicz porządnie swoje zapotrzebowanie kaloryczne:
https://www.sfd.pl/-t276436.html  
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
To jest "doskonała" dieta - na zaburzenia metaboliczne. Jojo i zaburzenia miesiączkowania, rozwaloną tarczycę, pewnie z czasem i osteoporozę - tak z "grubsza". Można jeszcze przewidywać napady obżarstwa.

Kaloryczność niewystarczająca dla dziecka dwuletniego.

Masło roślinne do wywalenia, jak i szynki kanapkowe.

Jedzenie o określonych godzinach nie ma żadnego znaczenia. Posiłki po 250 kcal nie mają racji bytu, ani się nie najesz, ani nie dostarczysz odpowiedniej ilości białka ( w posiłku powinno być go co najmniej 20 g -u Ciebie całodobowo jest 50).

Policz zapotrzebowanie, choś w ciemno można strzelać, że jest na poziomie +- 2000 kcal

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
To jest "doskonała" dieta - na zaburzenia metaboliczne. Jojo i zaburzenia miesiączkowania, rozwaloną tarczycę, pewnie z czasem i osteoporozę - tak z "grubsza". Można jeszcze przewidywać napady obżarstwa.

Kaloryczność niewystarczająca dla dziecka dwuletniego.

Masło roślinne do wywalenia, jak i szynki kanapkowe.

Jedzenie o określonych godzinach nie ma żadnego znaczenia. Posiłki po 250 kcal nie mają racji bytu, ani się nie najesz, ani nie dostarczysz odpowiedniej ilości białka ( w posiłku powinno być go co najmniej 20 g -u Ciebie całodobowo jest 50).

Policz zapotrzebowanie, choś w ciemno można strzelać, że jest na poziomie +- 2000 kcal

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 291
Niestety nie mogę poradzić sobie z waszym wzorem dlatego podaję wynik z innego wzoru:

Metoda Mifflin-St Jeor

[9,99 x masa ciała (kg)] + [6,25 x wzrost (cm)] - [4,92 x wiek(lata)] - 161

(9,99*62,5)+(6,25*169)-(4,92*22)-161= 1.411,385

Podejrzewam, że to zapotrzebowanie bez ćwiczeń.
Obecnie nie uprawiam zbyt żadnego sportu więc moje zapotrzebowanie się nie podniesie zbyt wiele ale na dniach go wprowadzę.

Czy wystarczy jak do czasu ćwiczeń wprowadzę jeszcze jeden posiłek a resztę podniosę do 300kcal?
Gdy zacznę ćwiczyć wprowadzę kolejny?
I zwiększę ilość białka do 20 w każdym? Będzie dobrze wtedy? :)


Zmieniony przez - det w dniu 2018-02-03 17:23:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
W tym wzorze nie ma nic trudnego, wrzuć jak udało Ci się policzyć. Wszystko na dole jest wyjaśnione, skoro na dniach wprowadzisz sport, to oblicz dokładnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
1400 to pewnie podstawowa przemiana materii - tyle trzeba, żeby sobie leżeć w bezruchu, w temperaturze pokojowej, zachowując czynności życiowe, takie jak oddychanie, krążenie, trawienie.

Jak poprawisz, to co jest do poprawienie, to będzie można oceniać, czy jest dobrze.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 291
TDEE = BMR + TEA + TEF + NEAT

 BMR= (9.99 X waga (kg)) + (6.25 X wzrost (cm)) - (4.92 X wiek) - 161


(9,99*62,5)+(6,25*169)-(4,92*22)-161= 1.411,385

TEA nie mam pojęcia jak liczyć bo jeszcze nie ćwiczę i nie wiem jaki typ wprowadzę ale pewnie rower + brzuszki.

TEF Też nie wiem czym jest, tzn czytałam i nie wiem ile dać więc dam środkowo 8%. Natomiast dużo chodzę i NEAT więc mogę przyznać sobie nawet na 400.

TDEE = 1411,38+ 0 + 0,08*TDEE + 400
TDEE = 1968,891.

Tyle wychodzi z moich obliczeń ale nie wiem czy to się zgadza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Rowerem i brzuszkami sylwetki nie zbudujesz. Wiem, że rowerek jest fajny, bo można poczytać/pooglądać seriale/przejrzeć social media z poczuciem, że się ćwiczy. Sama czasem tak "ćwiczę" Brzuszki to tylko kręgosłupowi zaszkodzą. Zaczełabym od 1900 kcal i normalnego treningu - siłowego.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 291
Miałam na myśli zwykły rower, no to będzie trening siłowy i czasem rower. Super.
1900kcal + ćwiczenia już?
I białko 20g w posiłku?
I tak zbiję swój baniak na piękny brzuch? :)
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
A na co czekać z ćwiczeniami? Czy brzuch "spadnie"? Nie wiem, bo nie wiem, czy to tłuszcz, wada postawy, nietolerancja pokarmowa (wzdęcie), wynik problemów hormonalnych (kortyzol). Jeśli chcesz, możesz wrzucić zdjęcie sylwetki, wtedy będzie można coś powiedzieć.

Jeśli wprowadzasz trening siłowy, to daj 2 g białka na kg masy ciała, 1 g tłuszczy, resztę ww. I patrz na jakośc składników.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Postępy w redukcji

Następny temat

Wiek metaboliczny redukacja

WHEY premium