SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na mase (pomoc)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1609

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

24

Płeć

Mężczyzna

Cel

Przybrać na wadze

Waga

93

Wzrost

194

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

6 razy w tygodniu siłownia

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

2 lata profesjonalna siłownia

Stosowana lub planowana suplementacja

redykcja 23kg 1 rok temy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 72
Witam wszystkich chciałbym abyście ocenili moja dietę i powiedzieli co mam zmienić

ŚNIADANIE(6:00)


Płatki owsiane górskie - Kupiec 140 g
Pestki dyni 25g
Orzechy włoskie 25g
Rodzynki suszone 50g
Banan 80g

Bilans posiłków 320.00 Kcal 1,042.20 B 28.41 T 38.04 W 140.07

DRUGIE ŚNIADANIE (9:00)

Bułka razowa z ziarnami słonecznika 200g
Masło orzechowe - Sante 80g

Bilans posiłków 280g kcal 951.20 B 35.68 T 49.60 W 89.00


POSIŁEK 3 (12:00)

Ryż biały - Sonko 100g
Pierś z kurczaka bez skóry pieczona na grillu
200g
Mieszanka Chińska - Hortex 200g

Bilans posiłków 500g Kcal 805.00 B 75.30 T 12.70 W 91.40

POSIŁEK 4 ( PRZED TRENINGOWY) (15:00)


Ryż biały - Sonko 100g
Pierś z kurczaka bez skóry pieczona na grillu
200g
Brokuły mrożone 100g

Bilans posiłków 400 g Kcal 697.00 B 67.10 T 8.10 W 81.00


POSIŁEK 5 (PO TRENINGU) (18-19)


Makaron pełnoziarnisty brązowy - Tesco 100g
Pierś z kurczaka bez skóry pieczona na grillu
200g
Banan 80g


Bilans posiłków 380.00 Kcal 708.00 B 70.17 T 9.96 W 78.79



PODSUMOWANIE Kcal: 4,389 Białko: 276g Tłuszcz: 119g Węglowodany: 480g
Z kalkulatora BMR wychodzi mi :
Współczynnik BMR: 2147

Dzienne zapotrzebowanie na kalorie: 4074 kcal

Dzienne zapotrzebowanie na tłuszcz: 136 g

Dzienne zapotrzebowanie na białko: 255 g

Dzienne zapotrzebowanie na węglowodany: 459 g

Gdy zjem posiłek przed treningiem to po godzinie gdy zaczynam trening robię się głodny i to samo po treningu gdy zjem posiłek po godzinie jestem strasznie głodny jem go około 19 a kładę się spać o 22 . Mój bilans i tak wychodzi na + do tego co mi wychodzi z kalkulatora BMR i czy mam dodać jakiś posiłek o 21 jak tak to jaki ??? Dodam że wzrost:194 waga 93 chodzę na siłownie 6 razy w tygodniu
jestem w okresie robienia masy . Z góry dzięki za pomoc



Zmieniony przez - sloxy147 w dniu 2016-08-07 19:59:10
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 165 Napisanych postów 1228 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 180644
sloxy zmniejsz trochę ilość białka w diecie bo w tym przypadku więcej nie będzie znaczyć lepiej a czerwone mięso mogło by ci pomóc w uczuciem głodu. Treningu zarówno partia 1 x week czy 2 x week będzie dobrą opcją trzeba tylko zachować rozwagę przy intensywności serii oraz objętości całego treningu grupy mięśniowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Hej dietę wrzuć w ten sposób, by była bardziej czytelna https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 72
Dieta

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191504
Witaj,
W Twoim jadłospisie jest parę błędów posiłek nr 1 i posiłek nr 2 można traktować jako przekąski brak pełnowartościowego białka a także wyrzuć masło z orzechów ziemnych ponieważ :http://potreningu.pl/articles/1506/smieciowy-produkt-ktorym-zajadaja-sie-sportowcy-wierzac-ze-jest-zdrowy. Następna sprawa to brakuje źródeł omegi 3 w diecie jak ryby tłuste które powinieneś uwzględnić w jadłospisie jak śledź, makrela czy łosoś.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 72
Zapomniałem dodać 4 jajka całe do śniadania(omlet) , czyli co mam wrzucić na drugi posiłek ryż + tuńczyk w wodzie ??? Dodam że omega 3 biorę w tabletkach a co z posiłkiem przed snem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191504
Tuńczyka nie dawaj do diety jako stały element tylko jako dodatek gdyż to co w puszkach to raczej jest odpadek .
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
możesz wrzucić orzechy, awokado, olej kokosowy, tłuste ryby (łosoś, makrela, halibut, śledz) rodzynki wymieniłabym na świeżego owoca, tym bardziej teraz jest sezon.
Wymieniaj ryż na inne węglowodany, to samo z warzywami możliwie dużo jedz i dobrze byłoby, gdyby świeże też wpadły.

A co do tabletek omega3, to uzupełnienie, tym nie zastąpisz całkowitych braków w diecie.
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 72
Poprawiłem trochę dietę i mam pytanie czy morze być taki ostatni posiłek chodzę spać o 22. Suplementy jakie biorę to creatyna cm3 i bcaa , creatyne rano po przebudzeniu i przed treningiem do tego rano bcaa i po treningu . Z diety wychodzi ,że mam za dużo białka i nie wiem czy mam zmniejszyć kawałki mięsa??? dodam , że gdy zjem posiłek przed treningiem to po godzinie na siłowni jestem głodny tak samo z posiłkiem po treningu to samo mija godzina i jestem strasznie głodny . Z góry dzięki za pomoc .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
No białka masz sporoooo...brak przed wszystkim owoców, wtedy trochę to białko by spadło (np ująć z ryżów, kasz) Co do głodu, trzeba odróżnić głód, od chęci zdjedzenia. Dodaj więcej warzyw też, bo masz skromnie papryka i brokuł i warzywa z patelni. Rozdziel to białko tak, by na kolację starczyło, bo tam nie ma go prawie wcale. Poza tym jakieś tłuste mięsa jadasz? Sama kura. Wrzuć tam podroby, jakieś udko z kurczaka, karkówkę, schab.
Jak obwody?
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 72
Obwody:
W pasie 89 cm
Klatka 116
Biceps 42
Łydka 40
Udo 56
Czy zamiast łososia może być dorsz lub miruna bo łosoś trochę drogo wychodzi???? Serek twarogowy z rana dodam do ostatniego posiłku a po treningu dorzucę szpinak (200g) . Pierś z kurczaka mogę zamienić na schab tylko w którym posiłku przed czy po treningu??? do drugiego posiłku dorzucę jakąś surówkę ( marchewka , kapusta pekińska . pomidor , ogórek + ta papryka co jest w drugim posiłku ) A co do 3 posiłku mogę zastąpić kaszę owocami np: brzoskwinia , jabłko ?? Lub jak ktoś ma inny pomysł niech napisze . Z góry dzięki za pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Możesz i łososia i mirunę i dorsza i śledzie, makrele i wiele innych ryb (unikaj pangi), schab i przed i po treningu się nada. A 3 posiłek jest ok, owoce możesz dać bezpośrednio po treningu np banany.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja

Następny temat

Jakie placki do tortilli?

WHEY premium