SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na mase-jak najwiecej masy w 8 tygodni

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6024

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 442
Witam mam 172 cm wzrostu moja waga to 75 kg, moim celem jest tylko masa wiec nie bede przedstawial dokladnych posilkow ile gram czego tylko staram sie jesc jak najwiecej rowniez z tego wzgledu ze wykonuje prace fizyczna. Prosze o poprawki
Suplementy; ZMA, witaminy MAXIVIT, omega 3 ,AAKG

Moje zapotrzebowanie to ok 4200 kcal

5;30- platki(kukurydziane, owsiane), mleko, jajka, owoc
10:00- jogurt,ser, owoce
12;00- ziemniaki, mieso(kurczak ewentualnie ryba), warzywa, owoce
15:00 owoce jogurt
18;00- posilek przedtreningowy
ryz, ryba, oliwa z oliwek, warzywa , owoce
przed samym treningiem troche winogron
TRENING 19;00-20.00
20;15 posilek potreningowy
banan, banan, chleb pelnoziarnisty, ser, szynka(ewentualnie krewetki albo jakas rybka), warzywa
posilek nocny ok 22- ser, jajka, jogurt

Jest to ogolna rozpiska i w akzdym posilku staram sie ejsc jak najwiecej ale posilki wygladaja mniej wiecej tak tylko codziennie jem cos innego np zamiast ryby to jem krewetki albo kurczaka zeby nei bylo monotoni, do tego duzo owocow\, jogurtow. Dodam ze pije rowniez dziennie ok 3 litrow soku co takze dostarcza ok 1000 kalorii. Prosze o poprawe i ewentualne uwagii, zwlaszcza chodzi mi o posilek przedtreningowy i potreningowy co dokaldnie jesc i w jakim czasie przed i po treningu. Dodam ze fundusze w diecie nie graja roli w zasadzie nieograniczone dlatego taka roznorodnosc codziennie. Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 249 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7928
Hej
posilek 1 ok ale platki kukurydziane odpadaja
2 jogurt wywal , brak weglowodanow zjedz np makaron do tego sera+tluszcze np orzechy wloskie
3 zamiast ziemniakow dal bym ryz/kasze/makaron
4 zmien calkiem niema tu nic wartosciowego
przed treningiem ok chociasz niektorzy niedaja tu tluszczy ja daje odposcil bym ten winogron
po treningu tu daj ryz/makaron/ziemniaki/+piers/mieso/ryba wazywa nie
na noc jajka nie najlepiej serek wiejski /twarog+ tluszcze oliwa z oliwek/orzechy

Jogorty wywal calkiem, malo tluszczy masz w diecie ,ja pije wode zamiast soku mysle ze lepiej, posilek przed treningiem jem okolo 1,5 h przed po treningu praktycznie od razu
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 442
Tutaj mam poprawiona dietke co myslicie?

5;30- platki owsiane, mleko, jajka, owoc
10:00- chleb pelnoziarnisty ,ser, owoce, oliwa z oliwek
12;00- ziemniaki(ryz), mieso(kurczak ewentualnie ryba), warzywa, owoce , do tego oliwki jakas oliwa z oliwek
15:00 to samo co o 10?? mzoe jakis inny zestaw bo nie chce mi sie jesc tego samego caly czas? Moze krewetki i owoce?
18;00- posilek przedtreningowy
ryz, ryba, oliwa z oliwek, warzywa , owoce
19-20 TRENING
20;15 posilek potreningowy
ryba,ryz
posilek nocny ok 22- twarog,ser,oliwa z oliwek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 249 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7928
jak dla mnie jest ok, ale niech inni sie wypowiedza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3962 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51046
do tego duzo owocow\, jogurtow. Dodam ze pije rowniez dziennie ok 3 litrow soku co takze dostarcza ok 1000 kalorii.

owoce ograniczaj, 1-2 dziennie do śniadania ew. po treningu
soki definitywnie - out
jogurty jedz naturalne, ale nie przesadzaj

10:00 - ser żółty[tłusty]? do chleba się nie nadaje, nie łączymy tł nasyconych z ww

12:00 - ziemniaki odpuść
ww o niskim ig - ryż brązowy, kasza [jęczmienna/gryczana], makaron pełnoziarnisty

18:00 - ww o niskim ig
ryba chuda
oliwę wywal albo małe ilości

20:15 - ryba chuda
tutaj mogą być ww o wyższym ig , np ziemniaki

mało warzyw

Jest to ogolna rozpiska i w akzdym posilku staram sie ejsc jak najwiecej

oblicz zapotrzebowanie i dopasuj ilości do swoich potrzeb
inaczej to nie ma sensu
po cholerę wtedy jakieś jadłospisy?

albo robisz wyliczenia i układasz dietę
albo nic nie liczysz [w końcu zawodowcem nie jesteś, nie każdy musi mieć wszystko wyliczone] i żywisz się według reguł prawidłowego odżywiania
ale wtedy po cholerę jadłospisy? trzymaj się reguł i zasad odżywiania przy sporcie siłowym, a nie pochłaniaj produkty rozpisane na kartce
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pare kilo do zrzucenia

Następny temat

nie potrafie scudnąc

WHEY premium