SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na mase do poprawy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 900

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 181 Wiek 41 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2956
Witam,

Moj kolega, jest ektomorfikiem z zapotrzebowaniem kalorycznym w wysokosci 3488 ,rozpisal sobie to co dziennie je [na oko] i tu moja prosba, daloby sie dac mi wskazowki co do tego co musi zmienic w swojej diecie? cwiczy od stycznia 2014 i slabo nabiera masy. wiem,ze ma za malo bialka, brakuje mu zdrowych tluszczow ale nie wiem o ile musi je zwiekszyc. poza tym wiem,ze musi wyrzucic cukier z diety [a je sporo czekolad i innych slodkosci] ale o dziwo nie odklada mu sie tluszcz, tylko wszystko spala. czy powinien przerzucic sie na chleb razowy?-troche duzo wcina pszennego. do tego, czy musi dostarczac bialko w kazdym posilku, czy moze robic sobie tylko niektore posilki z wieksza iloscia bialka-takie bomby bialkowe?-ma zdrowe nerki i watrobe. je owoce zamiast warzyw.

wiek:22
waga:73
wzrost:190

mozliwe suplementy-tak

dzieki wielkie:)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Dieta słabiutka
Białka ma ok, nawet za dużo, na masie przyjmuje się do 2 g na kg masy ciała.
Posiłek 2,7, odpadają
Szynka jak już ma być to z piersi kurczaka

Jogurt naturalny + owoce np. banan bo po treningu+ słodzik zamiast cukrzonego
Po treningowy posiłek za mało białka ma
Brakuje tłuszczy min. 1-1,5 g na kg masy ciała
Źródła tłuszczy: tłuste ryby, olej lniany, jajka, oliwa z oliwek, orzechy, masło, olej kokosowy, sery podpuszczkowe, olej rzepakowy
mało warzyw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 181 Wiek 41 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2956
a co w zamian wrzucic-zamiast tego 2 i 7 posilku?-chodzi ciagle glodny a nie tyje w ogole.

chyba przedtreningowy posilek ma za malo bialka-kaze mu dorzucic jakiegos miecha, a ile gram? 20/30bialka?

tluszczy podbijemy do 1.5 bo mu zebra widac ;) -znalazlem maslo,ktore sklada sie z omegi i witamin wiec to dorzuci i reszte z tego co dales do wyboru.

jak juz napisalem, je duzo [miske] owocow dziennie wiec powinno byc dobrze, no chyba,ze dorzucic jeszcze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
poszukaj w dziale kuchnia czy
tu posiłków
http://potreningu.pl/diety/posilki
zrób zmiany wstaw poprawki wtedy zobaczymy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady dietetyka, dieta zostanie opracowana precyzyjnie dla Ciebie.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening o 20, spać o 23:30, jak to pogodzić??

Następny temat

Aktywnosc fizyczna i pare pytan

WHEY premium