SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na mase do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2037

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1640
Witam,
Z informacji ogólnych, to nie wliczyłem warzyw, które to caluje na ok. 50g węglowodanów.
Będą one zjadane z kaszą i chlebem ( nie mogę mieszać węglowodanów z białkiem czy tłuszczami ).
Dzisiaj zjadłem ostatni kawałek mięsa, planuję od jutrzejszego dnia odpuścić spożywanie całkowicie go. I tu pytanie czy bez mięsa się obejdzie ?
Głównym źródłem białka będą jajka i koncentrat WPI, twaróg planuję zamieniać na łososia/makrele co 2-3 dzień.
Odżywkę wziąłem na próbę 1,5kg Whey Mass Builder HiTeca - nic specjalnego. Będą zmieniać od przyszłego tygodnia.
Czy taka ilość posiłków w takim a nie innym czasie, nie będzie za bardzo obciążać organizmu ?
Czy posiłki około treningowe są w porządku ?
Waga 71kg 178cm ektomorfik

Proszę o pomoc w odpowiedzi na pytania i o ewentualną korektę.

Pozdrawiam





Zmieniony przez - Osek16 w dniu 2015-12-19 21:21:17
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 313 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6877
Skąd pomysł na diete rozdzielną i dlaczego chcesz całkowicie wyrzucić z diety mięso?


Zmieniony przez - aesthetic92 w dniu 2015-12-19 21:40:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1640
Źle organizm znosi posiłki łączone, inne czasy trawień, enzymy bla bla, nie służy mi to niestety.
Co do mięsa to eksperymentalnie chciałem zobaczyć reakcję organizmu.


Zmieniony przez - Osek16 w dniu 2015-12-19 22:09:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 313 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6877
Za bardzo nie wierze w diete rozdzielną bo w przerwie 2-3 a nawet 4 godziny między posiłkami poprzedni i tak nie zdąży się strawić, więc gdzie tu sens? No ale jeśli faktycznie czujesz się lepiej jedząc w ten sposób to ok, co do mięsa, ja bym nie rezygnował, jestem też przeciwnikiem przyjmowania takich ilości prochu, odżywki mają uzupełniać niedobory w diecie, a nie zastępować główne posiłki jak to jest w Twoim przypadku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1640
30% białka pochodzi z "prochu" z czego 10% tego to bardzo dobrze przyswajalna WPI, z czego myślę że to nie żaden grzech.
I 26% węgli pochodzi z "prochu" na cały rozpis.
Myślisz że to za wiele ?


Zmieniony przez - Osek16 w dniu 2015-12-19 22:28:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1640
Będzie ktoś łaskaw odpisać w temacie? Czy mam szukać pomocy gdzieś indziej?
Ksenofobia nie jest dobra.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
Ja w tej diecie nie widze kompletnie sensu.
Dieta bez mięsa jak najbardziej ma prawo bytu , ale w tym przypadku, nie masz chłopie białka .
W posiłu 150 jaglanej? i co i nic do tego? ani ryby, ani jaja ani czegokolwiek ?
150 razowego i to samo brak do niego białka.
wiekszość białka które ci wyszł oz kalkulatora jest to białko którego nawet sie nie powinno wliczać.

1 posiłek : jajecznica bez tłuszczu a do niej 15ml oliwy i orzechy.. no to z tłsuzczem , czy bez tłuszczu ?

2. pokaż mi źródło białka w tym posiłku i tłuszczy.

kolejne 3 posiłki to sam proch.. nie tędy droga.

kolejne 2 posiłki gdzie masz źródło tłuszczy i białka w nich?
warzywa ?
ostatni ok.

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 313 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6877
On próbuje stosować diete rozdzielna, w której w jednym posiłku nie łączy się ww i b, tyle, że ta dieta nie ma wiekszego sensu to raz, a dwa nie jest konsekwentny w tym co robi bo w późniejszych posiłkach juz ma ww i b razem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
no tak teraz doczytałem. Dla mnie to bez sensu,może jestem ograniczony czy coś i tego poprostu nie rozumiem i nie widze w tym żywieniu żadnej ideologi.

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1640
Nie chodzi o ideologie, z przyczyn zdrowotnych nie mogę jeść inaczej.
Czy mam coś zmienić względem czasu spożywania białka?
Zaczynać dzień od kazeiny, zamiast jajek? Ze względu na długi czas trawienia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1640
aesthetic92
jednymi posiłkami gdzie łączę węgle z białkiem to posiłki okołotreningowe, dlatego że pewnie samo białko czy węgle nie wystarczyły by na dobry rozruch organizmu przed i po treningu.

Pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Własny shake węglowodanowo-białkowy zamiast gainera.

Następny temat

Dieta na masę do oceny - 73 kg

WHEY premium